Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Yamaha (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=255)
-   -   Tribute to Yamaha XT 600 Z Tenere (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32760)

matjas 26.10.2023 15:07

Ja akurat po przygodzie z dr350 mam zawsze termometr w powietrznym silniku i miałem również w każdym przed incydentem z dr350 ;)
W moim xt600 roboczo było 110C przy normalnej jeździe latem niezbyt gorącym.
W xl600lm było 95C i po przekroczeniu 95kmh do 100kmh temperatura zaczynała wzrastać aż do 120C wiec trzeba było odpuszczać.
W 80GS trzyma równe 110, jak chłodniej to 95-100. Ciekawe ile wygrzeje sie jesienią bo już chwile nie jeździłem.
W enfieldzie ledwo liże 90.

Na pewno powietrzaka można przegrzać. Wielu mówi wyjeb termometr ale gdybym nie miał termometru w dr350 uszkodziłbym silnik bo zle złożyłem gaźnik i chodził na oparach - nie dałem podkładki pod iglice.

Mallory 26.10.2023 15:25

Ja mam termometr oleju w kokpicie, ale od jakiegoś czasu nie podłączony. Idą kabelki do śruby spustu oleju z dołu silnika. Zabieram się już długo żeby to naprawić, może tej zimy zrobię.

ctomch 26.10.2023 16:56

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał matjas (Post 834252)
Ciekawe czy jest tam fabrycznie termostat a jeśli nie to jaka jest temperatura oleju w jesienny dzień. Na zewnątrz termostatu nie widać a wewnątrz na bank nie ma nań miejsca. Choć może się mylę. To się już zdarzało :)

Termostatu nie ma. Problem polega na czym innym. Popatrz na zdjęcie od przodu i zlokalizuj chłodnicę oleju. To akurat jest 1VJ, ale widzę że w 3AJ lokalizacja chłodnicy jest taka sama. Zasłania ją prawa laga.

matjas 26.10.2023 17:07

ale jaki problem? że na czym polega?

Adagiio 26.10.2023 18:34

Prostota i przemyślana konstrukcja tego motorka jest dla mnie fenomenalna jak na tamte lata. Problemem zawsze jest użytkownik a nie silnik i świadoma eksploatacja motocykla chłodzonego wiatrem .

szynszyll 26.10.2023 19:08

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Adagiio (Post 834296)
Prostota i przemyślana konstrukcja tego motorka jest dla mnie fenomenalna jak na tamte lata. Problemem zawsze jest użytkownik a nie silnik i świadoma eksploatacja motocykla chłodzonego wiatrem .

rozmawialismy o tym ostatnio a i ten rysunek pewno juz sie tu pojawil - ja sie nie spotkalem z bardziej przemyslanym wyprawowym enduro. wszystko co potrzebne jest w serii:

- duzy zbiornik
- podwojna lampa
- kopnik i rozrusznik
- palenie nie wymagajace sprawnego aku
- schowana wysoko kiwaczka
- wysoko umiejscowiony filtr powietrza z gabki
- niesmiertelny prosty silnik
- sucha miska olejowa + duzy zbiornik oleju
- solidna plyta alu

wzor do nasladowania. XT600E 3TB zostala koncertowo spier... jezeli chodzi o jej porownanie do XT600Z 3AJ - udaje hard enduro, ktorym nie jest

ctomch 26.10.2023 19:54

Cytat:

Napisał matjas (Post 834288)
ale jaki problem? że na czym polega?

Na tym, że w tę chłodnicę nie wieje.

szynszyll 26.10.2023 19:59

Cytat:

Napisał ctomch (Post 834310)
Na tym, że w tę chłodnicę nie wieje.

bede musial koledze powiedziec :( zupelnie tego nieswiadomy zrobil ~300 tys km na xt600z po afryce i azji :(

Boldun 26.10.2023 21:15

Ja tylko takie krótkie pytanie: do którego roku były czarne silniki w 3AJ?
Moja '88 jeszcze miała czarny

Adagiio 27.10.2023 06:15

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 834304)
rozmawialismy o tym ostatnio a i ten rysunek pewno juz sie tu pojawil - ja sie nie spotkalem z bardziej przemyslanym wyprawowym enduro. wszystko co potrzebne jest w serii:

- duzy zbiornik
- podwojna lampa
- kopnik i rozrusznik
- palenie nie wymagajace sprawnego aku
- schowana wysoko kiwaczka
- wysoko umiejscowiony filtr powietrza z gabki
- niesmiertelny prosty silnik
- sucha miska olejowa + duzy zbiornik oleju
- solidna plyta alu

wzor do nasladowania. XT600E 3TB zostala koncertowo spier... jezeli chodzi o jej porownanie do XT600Z 3AJ

Miałem kiedyś taką Tenerke, ale to były czasy kiedy jeszcze jeździłem aktywnie i po powrocie nią z RO stwierdziłem że jej nie chcę i sprzedałem. Nigdy nie zagłębiałem się w konstrukcyjne aspekty, dopiero teraz rozbebeszyłem i przyglądając się stwierdziłem że jest jak mówiłeś . A tak z rozmachu to kupiłem dwie, druga to 1VJ :haha2:.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.