Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Podłączenie przekaźnika do pompy - łopatologicznie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7525)

Kazmir 15.04.2012 15:02

Cytat:

Napisał Kris070 (Post 233930)
witam
po dwukrotnej "przygodzie" z wypalonymi stykami pompy zamontowałem przekaźnik zgodnie z opisem , odpaliłem silnik wszystko ok :),ale po przejechaniu ok 200 km , utknąłem na drodze. Pierwsza myśl , padł przekaźnik, zmostkowałem więc przewody cewki i przerywacza ,silnik odpalił,pompa działa ok. Po weekendzie kupiłem przekaźnik ale po wymianie na nowy problem ten sam, sprawdziłem jeszcze 2 szt. i nic z tego ,pompa nie chce pracować na przekaźniku a po zmostkowaniu hula normalnie:mur:. Ponieważ elektryk ze mnie żaden więc pomysłów mi brak , w czym może być problem ? może ktoś to już przerabiał

Coś poknociłeś! Ja na takim zwykłym przekaźniku latam już 5 sezon i to na starych stykach pompy.

Kris070 15.04.2012 21:21

1 Załącznik(ów)
przekażnik 541 30A ,sprawdzę w tygodniu jeszcze raz czy wszystkie połączenia są zgodne z opisem ale gdybym coś namieszał z podłączeniami to raczej by nie działało , a przejechałem na przekaźniku 200km i wszystko było ok
-------------------------------------------------------------------------

sprawdziłem dzisiaj przewody przy przekaźniku
85 - plus z przewodu zasilającego pompę
87 - minus z przewodu zasilającego pompę
86 - przewód z przerywacza pompy
30 - przewód z cewki pompy
po przekręceniu kluczyka w przewodzie 85 brak zasilania,pojawia się dopiero po odpaleniu silnika, masa w przewodzie 87 jest,
po zdjęciu przekaźnika i zmostkowaniu 86 i 30 wszystko działa ok.
po podłączeniu wszystkiego do przekaźnika silnik pracuje przez chwilę a później dupa ciemna -gaśnie,
poniżej zdjęcie przekażników, na tym po lewej przejechałem ok 200km i wszystko działało ,:confused:

Scorpi 16.04.2012 22:06

Przekaznik raczej dobry. Przejechał 200 km bo pewnie dużo paliwa miałeś i pompą nie musiała pracować. Sprawdź czy w pompę wszystko jęst ok. Potrafi coś nie łączyć podczas zakładania dekielka. Odpal MOTO zakrec kracik i zlap za pompę. Powinieneś czuc coraz szybsze wibracje. Jak nic nie czujesz znaczy coś nie łączy i pompą nie działa

Rychu72 17.04.2012 06:50

U mnie tak się działo jak jeden kabelek strzelił przy konektorku w kostce przekaźnika. Raz pompa działała, a raz nie. Trzy dni dochodziłem o co kaman.

Kris070 17.04.2012 07:18

Cytat:

Napisał Scorpi (Post 234418)
Przekaznik raczej dobry. Przejechał 200 km bo pewnie dużo paliwa miałeś i pompą nie musiała pracować. Sprawdź czy w pompę wszystko jęst ok. Potrafi coś nie łączyć podczas zakładania dekielka. Odpal MOTO zakrec kracik i zlap za pompę. Powinieneś czuc coraz szybsze wibracje. Jak nic nie czujesz znaczy coś nie łączy i pompą nie działa

pompa raczej ok , bo bez przekaźnika działa normalnie
paliwa miałem pół zbiornika ,teraz prawie cały
zajrzę jeszcze pod dekiel pompy

Cytat:

Napisał Rychu72 (Post 234476)
U mnie tak się działo jak jeden kabelek strzelił przy konektorku w kostce przekaźnika. Raz pompa działała, a raz nie. Trzy dni dochodziłem o co kaman.

przewody sprawdziłem tak jak pisałem ,na przewodach z przewodu zasilania pompy jest zarówno masa ,jak i napięcie
przewody do cewki i przerywacza też ok bo po ich zmostkowaniu pompa pracuje normalnie

jurczak 19.02.2013 14:09

Witam,

Z tego co już mi wiadomo, to zwykły przekaźnik samochodowy wstawiany zgodnie z rysunkami słuzy do odciążenia styków reparaturki w pompie. ALe nadal musi działać ten Hondowski przekaźnik pod owiewką. Mój problem polega na tym, że ten przekaźnik mam spalony (375zł w serwisie) czyli na nic mi się to zda. Czy jest możliwość obejścia przekźnika pod owiewką?

Kazmir 19.02.2013 17:47

Oczywiście , że tak. Problem jest tylko taki, że stracisz zabezpieczenie na wypadek wywrotki, przy niepracującym silniku z włączonym zapłonem. Ten aspekt musisz sam ocenić i podjąć decyzję;)

jurczak 22.02.2013 18:11

OK ale kto mi pokaże jak obejść ten przekaźnik bo wszystkie schematy i fotografie pokazują jak podpiąć samochodowy przekaźnik przed pompą. Pozdr

Sivy 10.03.2013 20:44

MaRP mógłbyś przybliżyć mi dwie rzeczy odnośnie zdjęcia 4 i 5. W jakim celu na zdjęciu 4 wykonałeś dwa cięcia na zielonym przewodzie, i analogicznie na czarno-niebieskim. Czy to ma jakiś cel czy po prostu pierwsze cięcie było błędne. Co do zdjęcia 5 to czy od pompy wyprowadziłeś dodatkowe przewody ( plusowy i masowy) z dodatkową kostką, bo zauważyłem, że z pompy i z kostki wychodzi czerwony przewód, chyba że to tylko czerwona koszulka termokurczlia :P Ogólnie przeróbka wydaje się być prosta do wykonania. Jeśli zadaje głupie pytania to wybaczcie ale wolę się upewnić o co kaman :P

sluza 12.05.2013 11:19

z góry przepraszam za pytanie, ale jestem w tej kwestii lajkonikiem. Po zamontowaniu przekaźnika nie martwię się o styki pompy tylko wożę ze sobą zapasowy przekaźnik?
A jak się spali przekaźnik a nie mam zapasowego to mostkuję kabelki z przekaźnika i działa stycznik w pompie?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.