Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Małolitrażowo. Bałkañskie Relikty 2022 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43680)

kylo 05.01.2023 20:31

Pyszna Relacja :Thumbs_Up::lukacz:

Adagiio 06.01.2023 07:46

Naczelny, dzięki za opowieść, smakowała do porannego cafe’.

RAVkopytko 06.01.2023 08:44

Naczelny,Naczelny,Naczelny.... :bow:
Jak zawsze wyrypa na pełnej petardzie :D
Moja żonka ,zna inne Twoje "wycieczki",
powiedziała,że Masz inny umysł :Thumbs_Up:

mygosia 06.01.2023 09:04

Naczelniku! Ja Cię uduszę za tego motorka jak się spotkamy!!!

Ale póki zyjesz, to masz jeszcze szansę naprawić błąd i mi go sprzedać po dobroci :D

BTW - jak Ci się droga skończyła, to nie myślałeś, aby bagaże przenieść na drugą stronę, a potem przepchnąć malucha?

NaczelnyFilozof 06.01.2023 19:14

Cytat:

Napisał mygosia (Post 804083)

BTW - jak Ci się droga skończyła, to nie myślałeś, aby bagaże przenieść na drugą stronę, a potem przepchnąć malucha?

Za ostre stoki potoka ;-) Ale w pułapkę nie wpadłem sam bo patrząc dziś po opniniach z googla inni turysci tez tam się wpakowali na tą drogę :D teraz chyba tam budują most :) https://goo.gl/maps/cnDJ6ovfNnTSjdqm7

NaczelnyFilozof 06.01.2023 20:00

9 Załącznik(ów)
Podgorica. To jest fajne ze z rana jest juz ciepło :) Bałkańskie klimaty. Jaki jest plan na dzisiaj? Wjazd do Albanii :)

Poranne zakupy i na granice. Pomimo ze to jedno z najwazniejszych przejsc dorgowych, na granicy szybko i sprawnie w kilkanascie minut :-) Jak sobie przypomę czasy ze stałem 3h to naprawdę miło.


Załącznik 121364

Asfalt nówka. No ale co się dziwić jak to jedna z najwazniejszych drog w kraju. E762. Dobrze ze jest asfaltowe pobocze to nie jestem zawalidrogą.

Załącznik 121365

Tam gdzieś jest Teth :)


Nie. Ja nie jadę do mitycznej drogi na Teth :) Na tej asfaltowej juz byłem kilka lat wcześniej. Tylko zakręty i zakręty.

Jest jeszcze ta droga od "południa" przez kanion rzeki Kir. Powiem ze mnie kusiło. Naprawdę. Ale jestem poł dnia w plecy wg planu. I nie mogę sobie pozwolić na jeszcze jeden dzień w plecy. Niestety. O ile na motocyklu mozna "odrobić" brakujące kilometry, to na motorowerze, nie. Fizyki, czasu i przestrzeni nie oszukasz....

Szkoder. Albania fajna na kazdym kroku mają moj motorower :-)

Załącznik 121366

Kymco Active jest kopią Hondy Super Cub. Cała Albania na tym jeździ, na tych kopiach. Są na kazdym kroku.

Zagaduje w kilku warsztatach o sprezyne do stopki bocznej, ale nigdzie nie mają tej części ;-) Ale są pełni podziwu dla tego ze ten moturek tutaj dotarł :-)

Obok Szkodry mam punt turystyczny. Antyczny Rzymski most. No to lece na wioski oglądać go. Fajny. Wiekowy. Imponujące ze to d alej stoi :)

Załącznik 121367

Załącznik 121368

Załącznik 121369

Załącznik 121370


Dobra. Olać to. Nie pojadę do Teth ale mogę jechać dalej doliną rzeki Kir :) Do końca asfaltu :-) Śliczna jest ta droga a Teth kiedyś :-)

Załącznik 121371




Po drodze mijają mnie dwaj motocyklisci z polski na ciezkich enduro. Pytają czy jade na Teth ale im odpowiadam ze tylko do końca asfaltu :-)

Załącznik 121372

Asfalt sie kończy i zaczyna się kamienista mityczna droga :) No i pytanie czy jechać dalej czy trzymać się planu. No i zwycieza rozsądek. Trzymam sie planu. Pamiątkowe zdjęcie i zawracam w dół. Ludzie ze złombola jechali tątrase 126p więc Kymco pewnie dojedzie bez problemu tam. Tymbardziej ze miejscowi tam tez mają motorowery adv :D Kiedyś :-) Moze nie zaasfaltują :-)


NaczelnyFilozof 07.01.2023 15:27

10 Załącznik(ów)
Te motorki są wszędzie :)

Załącznik 121386

Chyba w co drugiej rodzinie jest jakaś kopia tego :-)


Eh przegapiłem skręt i muszę się wracać.


Droga na Koman. W planie na dzisiejsze popołudnie jest dojazd jak najblizej wsi Koman, i jutro zapakować się na ten mityczny prom co idzie tym zalewem. Jakiś kemping lub pensjonat powinienem znalesc na wieczór.


Na odbiciu z głownej drogi na Koman, spotykam ludzi z PL. Narzekają na dziurawe drogi. No ale na Albanie lepiej miec dobry zawias :D




Droga na Koman No f akt, stary asfalt. Ale ładnie. Woda. Wzieniesienia. Zakręt za zakrętem. Fajne stare przepusty pod drogą :)

Załącznik 121387

Załącznik 121388

Załącznik 121389

Załącznik 121390

Jest restauracja. Jest obiad. Ale za duze porcje to biiorę resztę na kolację będzie. Restauracja ma fenomenalny widok . Nawet jest przy niej "gratisowy" kemping. Zastatawiam się czy tu nie zostać na noc. Jest kilka kamperów. Ale miejsce w zboczu góry więc nie widzę fajnego miejsca na namiot. Ale mają wifi i znajdyję w dole kemping z dobrymi ocenami. Muszę się wrócić 2 km ale miejsce na nocleg będzie spoko.

Załącznik 121391




Na kempingu spotykam starszych dziadków z austri. Jeden ma nawet takiego samego "trampka" jak ja miałem :) Och stare czasy :D Jutro jadą tez na ten "mityczny" prom. Trochę się obawiam bo oni mają wykupione zarezerwowane miejscówki. Ja nie mam nic. ALe m
am tak mały "motorek" ze bez problemu pownieniem go gdzieś zmieścić.

Załącznik 121392

Załącznik 121393

Załącznik 121394



Kamping Agora spoko. Ciosza spokój. Moze temu ze mało ludzi bo przed sezonem. Jutro z rana 20 km drogi do promu....

Załącznik 121395

wolly 07.01.2023 17:34

Naczelny fajnie się czyta i wspomina ,miałem zajawkę żeby zrobić Theth na wypożyczonym skuterze w Skodrze bo jak nie można przejechać to można przenieść ale Ty przebiłeś wszystko :)

stopa-uć 07.01.2023 18:37

Jak zwykle fajna opowieść w Twoim wydaniu.
A to odkryte czoło łapie pomysły na które czekamy.
ciał

Navaja 07.01.2023 21:45

Bardzo fajna relacja. Dzięki. :bow:

Ale chyba słabej taśmy do zaklejenia tego kierunku na Kalinovik użyłeś, bo w sierpniu na kempie w Czarnogórze spotkałem gościa, który mówił, że parę dni wcześniej musiał tam wycofywać się długim Vito. :dizzy:
Tam nie było mostka, most jest kilkaset metrów wcześniej. Za mostem zaczyna się stary, popękany asfalt i w nim był poprzeczny przepust, który woda rozerwała na wiosnę. Stąd też ten lej.
Nie Ty jeden się naciąłeś na tę drogę. Ciesz się, że nie wpadłeś na pomysł jechać dalej za Kalinovik w kierunku na Cemerno - to też zaznaczona główna droga. :D

Dzięki za opis tej drogi od Borackiego Jeziora w kierunku południowym. Szukałem w zeszłym roku jakiś informacji o niej ale jedyne co znalazłem to, że tragedia a tu widzę normalny szuter. Szkoda, że odpuściłem jadąc na północ z Mostaru.

Pisz Pan dalej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.