Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Włóczęga 2020 - ktoś ma ochotę? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36250)

Śwagier 12.12.2019 23:49

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 661166)
Ex, no to jesteś na liście i zamykamy zapisy :D

No i git, teraz tylko ustalić czy jedziemy, kiedy, gdzie i po co :haha2::haha2:
A tak na poważnie w styczniu proponuję ustalić termin i może kierunek - co Wy na to?

lista rezerwowa też otwarta ? wiadomo jak jest...teraz wszyscy chętni ...im blizej tym życie weryfikuje plany:dizzy:

aadamuss 13.12.2019 13:43

Na rezerwową też mogę się dopisać, bez zobowiazan.

mirkoslawski 13.12.2019 14:46

Cytat:

Napisał aadamuss (Post 661497)
Na rezerwową też mogę się dopisać, bez zobowiazan.

No pewnie:Thumbs_Up:

mirkoslawski 29.12.2019 10:14

Dobra,Pany - mi się jakoś tam klaruje powoli i może już czas rzucić jakieś terminy? Żeby było łatwiej gadać, dajcie mi na PW telefony do siebie, zrobię nam grupę na Whats up ;)
Wstępnie mógłbym jechać na przełomie maja - czerwca (albo na początku czerwca, choć to już trudniejsze).
trzeba nam ustalić tylko kierunek i włóczęgi :):)

Franz 29.12.2019 11:04

Przelom maj- czerwiec uciekną wam fajne rejony na Balkanach z powodu mozliwego jeszcze śniegu. Fakt zależy to od zimy . Od polowy sniegu raczej juz nigdzie nie ma .

mirkoslawski 29.12.2019 11:14

Cytat:

Napisał Franz (Post 663232)
Przelom maj- czerwiec uciekną wam fajne rejony na Balkanach z powodu mozliwego jeszcze śniegu. Fakt zależy to od zimy . Od polowy sniegu raczej juz nigdzie nie ma .

Franz, masz racje - zależy od zimy. w 2017 roku pod koniec maja przejechaliśmy Transalpine a śnieg leżał powyżej 2400 m.n.p.m. w połowie czerwca najpóźniej muszę być w robocie więc nie bardzo mam jak inaczej...ale za to dzień najdłuższy no i przed sezonem :):Thumbs_Up:

Franz 29.12.2019 11:18

Ja tam jeżdżę od 20 lat - dlatego napisalem ze może być różnie. W styczniu nie jesteś w stanie stwierdzić
jaka bedzie zima. Urlop to ma sie raz , dwa razy w roku
szkoda ..go spartolic

mirkoslawski 29.12.2019 11:28

Cytat:

Napisał Franz (Post 663234)
Ja tam jeżdżę od 20 lat - dlatego napisalem ze może być różnie. W styczniu nie jesteś w stanie stwierdzić
jaka bedzie zima. Urlop to ma sie raz , dwa razy w roku
szkoda ..go spartolic

No chciałbym bardzo mieć urlop na moto, nie na sankach...no ale w sumie to jeszcze nie wiadomo, gdzie jedziemy :D
Czas niestety to też nie guma...rodzina też chce mnie na urlopie w czerwcu/lipcu, szefowa chce mnie w robocie...cholera, człowiek, jak tak się zastanowić, popularny :haha2:
Zobaczymy, jak będzie - w zeszłym roku, pod koniec maja chyba, transalpina była jeszcze zamknięta a więc tu masz pełną rację, że zima zimie nie równa.

ArturS 29.12.2019 12:10

Bezpieczne na początek maja, a w miarę niedaleko, to Albania, z początkiem trasy w Czarnogórze, w której prawie na pewno trzeba będzie uciekać przed deszczem, albo się ten dzień przemęczyć.
Tutaj masz początek maja 2018r., w MNE końcówka śniegu, wszystko przejezdne, choć jeden odcinek odpuściłem, bo i w lipcu potrafi tam zalegać metr białego gówna. Po przejechaniu przez góry na stronę albańską cały czas lampa, ale temperatura idealna pod endurzenie 15-25st. Plaże puste, można całą AL przeciąć linią brzegową, w turystycznych miejscach jak camp Szkodra Resort Lake, czy Theth, zero turystów.



Co na pewno może zaskoczyć stałych bywalców tamtejszych terenów, to nawierzchnia dobrze znanych sobie odcinków po jesiennych deszczach i wiosenych roztopach. Dojazd do parku Lure wyglądał jak odcinek usypany z kamolców dla hard enduro, rok wcześniej w sierpniu ten sam odcinek był przejezdny dla goldwingów i innych CBRek. A "trudniejsza" strona dojazdu do Theth nie jednego by pokonała, gdzie dwa lata wcześniej całą pętlę z niewprawioną w taką jazdę enduro-turystką (Leo), robiłem w niedzielne popołudnie, zatrzymując się kilkanaście razy na ustawki pod foto.

mirkoslawski 29.12.2019 12:25

Cytat:

Napisał ArturS (Post 663239)
Bezpieczne na początek maja, a w miarę niedaleko, to Albania, z początkiem trasy w Czarnogórze, w której prawie na pewno trzeba będzie uciekać przed deszczem, albo się ten dzień przemęczyć.
Tutaj masz początek maja 2018r., w MNE końcówka śniegu, wszystko przejezdne, choć jeden odcinek odpuściłem, bo i w lipcu potrafi tam zalegać metr białego gówna. Po przejechaniu przez góry na stronę albańską cały czas lampa, ale temperatura idealna pod endurzenie 15-25st. Plaże puste, można całą AL przeciąć linią brzegową, w turystycznych miejscach jak camp Szkodra Resort Lake, czy Theth, zero turystów.



Co na pewno może zaskoczyć stałych bywalców tamtejszych terenów, to nawierzchnia dobrze znanych sobie odcinków po jesiennych deszczach i wiosenych roztopach. Dojazd do parku Lure wyglądał jak odcinek usypany z kamolców dla hard enduro, rok wcześniej w sierpniu ten sam odcinek był przejezdny dla goldwingów i innych CBRek. A "trudniejsza" strona dojazdu do Theth nie jednego by pokonała, gdzie dwa lata wcześniej całą pętlę z niewprawioną w taką jazdę enduro-turystką (Leo), robiłem w niedzielne popołudnie, zatrzymując się kilkanaście razy na ustawki pod foto.

Dzięki Artur!

P.S. napisz mi proszę (może być na PW) o terminie Gruzji w 2020 ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.