Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Yamaha XT 660 Z Tenere do 99'- do czego się to nadaje (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28999)

sizyrk 17.04.2017 13:51

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 527660)
Niezawodność, przewidywalność i możliwość samodzielnej naprawy w czarnej dupie to priorytety podczas wyboru moto na wyprawy którymi się kieruję.
Tenerka spełniła wszystkie te wymagania, przejechałem nią kilkadziesiąt tysiaków po bezdrożach Afryki, saharyjskim piochu, rumuńskich czy bałkańskich paryjach i nigdy mnie nie zawiodła. Zdychały przeważnie super KTM-y a Tenerka dzielnie jechała i nie było to lajtowe pyrkanie.

A tak z ciekawosci jak by mozna bylo jakies zdjecia , jezeli to nie problem.

ArtiZet 17.04.2017 13:52

Ładnie się widzę temat rozwija :)
Alternatywa miała być tańsza bo cały czas szukam Afry więc jak się trafi to kupię jako drugie moto ale musi to być "cukierek".
Miałem Trampka 650 po Afrze i to nie to.
W wyborze ogranicza mnie niezbyt wysoki wzrost 174. Większość typowych Enduro ma wysoko siodło.
Do Tenerki mnie skłoniła oferta jednego sprzedawcy ktory ma Afre i cukierkowa Tenerke- przynajmniej ze zdjęć Tak wygląda.
Rozwazalem ja gdyby Afra była nie dla mnie i żeby nie jechać na darmo spory kawałek.

P.S. piszczcie dalej.
Budżet ok. 7k. Więc Trampek 600 się łapie

mishieck 17.04.2017 14:19

Za 7k to ty obejrzyj się za dr650se. Waga, niezawodność.

kudlacz 17.04.2017 14:46

http://sprzedajemy.pl/honda-transalp-600-nr38846107
takie znalazłem

Prince 17.04.2017 15:05

Cytat:

moto ale musi to być "cukierek".
Miałem Trampka 650 po Afrze i to nie to.
W wyborze ogranicza mnie niezbyt wysoki wzrost 174. Większość typowych Enduro ma wysoko siodło.
No to odpada też dlatego, że zdrowa tereferka jest wysoka. Z "cukierkami" też bym nie przesadzał. Fabryczne malowania lat 90tych i tak są dla mnie nie do przyjęcia. Ważne żeby zawias, silnik i prąd były zdrowe. Reszta to zawracanie gitary.

Cytat:

Zdychały przeważnie super KTM-y a Tenerka dzielnie jechała i nie było to lajtowe pyrkanie.
Wiem. Widziałem film ;)

kulka 17.04.2017 15:10

polecam dr 650 se

Dylan 17.04.2017 16:23

Super wątek, czytam z wielką ciekawością. Jakby się chciał w tym samym kontekście odnieść do TT600R to byłbym bardzo wdzięczny. Chociaż to już nie ten budżet i może niepotrzebnie chce tu namieszać, sory. Bardziej chodzi mi o to, czy warto?

Franz 17.04.2017 17:40

Cytat:

Napisał kudlacz (Post 527669)

W tym stanie za ta kase to 5 minut bym sie nie zadtanawial . Tu z widocznych rzeczy ma do wymiany łańcuch
Ale to drobiazg.
Transalp 650 i 600 to inne motocykle . Z Transalpa 600 wyjdzie fajna wyprawowka
Z 650 moze wyjsc tylko fajna kicha.
Bylo zaznaczyc ze masz 174 . Nie namawialbym na przerobke.
Nogi będą za krotkie. W siodle jest 940 mm i nie jest to waga piorkowa a średnia.

Raczej nie ma zlotego srodka. Dlatego większość afrykanerow ma po 2 i 3 motocykle
Gdybym mial 174 to wybralbym kle 500 , albo f 650 gs albo cos w pobliżu . Napewno nie afryke. Fajnym rozwiazaniem jest Husqvarna 650 Terra. Niedlugo jedziemy po taką dla kumpla
Bedzie służyła na dalsze wyjazdy . Motocykl ma w siodle cos 860 a kolega tylko 165cm
To jest dla niego Africa Twin
Wielu kupuje afre dla legendy i w krotkim czasie sprzedają bo przeliczyli sily na zamiary
Są też tacy co tak naprawde niewiedza czego są.

Swoja Afrykę sprzedalem po pól rok uzytkowania . Doszedlem do wniosku ze dla mnie za ciężka.
By kupić coś również niezawodnego , kupilem Transalpa 600 i wstawilem lepsze zawieszena.

Teraz mam xr 400 kolo komina, xr 650 L - średni dystans Balkany , Trampek na dalsze wypady

Franz 17.04.2017 17:45

Cytat:

Napisał mishieck (Post 527668)
Za 7k to ty obejrzyj się za dr650se. Waga, niezawodność.

Za 7 koła to nie bedzie fajna a dobrze zmeczona

Ładną TTR na wyprawowke zawsze warto. Kolo komina sie też nada. Tyle ze to motocykl dla mlodego - brak guzika

O TTR na forum bylo już dużo. Wpisz w gogle- forum africa twin yamaha Ttr
Wyswietla Ci sie stare tematy

ArtiZet 17.04.2017 19:39

No, w pierwszym wątku napisałem ile mam wzrostu ;)
Tak, Afrę szukam dla "legendy" :D a cukierkowa ma być dlatego abym sobie mógł ją w salonie koło kominka postawić i w długie zimowe wieczory podziwiać jaka ona brzydka :D
Poza tym w przyszłości planuję kolekcję moto i ma ona być najjaśniejszą gwiazdą w tym gwiazdozbiorze :)
Obecnie jak wiadomo brak takowej wiec do latania koło komina szukam "byleczego".
Niestety jestem pedantem tak w zyciu jak i w dziedzinie motoryzacji i na pewno nie zadowoli mnie żaden sprzęt za 3koła choćby był najdoskonalszy techniecznie, bo na pewno nie będzie sensownie wygladał.
Ma byś sensownie utrzymany wizualnie jak i technicznie- nie musi być najtańszy- takie oferty od razu odrzucam, bo nie mam obecnie czasu na grzebanie przy moto.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.