Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   ogrzewanie elektryczne - dom letniskowy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31153)

Maxx 01.02.2018 17:44

http://gree.wienkra.pl/produkty/klim...-economic.html ja mam gwh12 ,narazie pracuje od kilku dni ,niemam jeszcze przylaczy wiec jest jedynym zrodlem ciepla w postawionym domu ,on sie sam odszrania po ok godzinie pracy w temp ujemnych wylacza sie na ok 5-10 minut i pompuje odwrotnie zeby wymienni zewnetrzny nagrzac ,kumpel w takim samym modelu dolozyl grzalke z termostatem zeby skropliny na tacy nie zamarzaly

szynszyll 01.02.2018 19:14

tak. swiat wstrzymal oddech. darmowa energia a durnie grzeja gazem. tylko wybrani posiedli wiedze :)

p.s jaka jest sprawnosc tego perpetum mobile przy -10 stopniach i wilgotnosci 40%? ile urzadzen i jak rozmieszczonych ma nagrzac zadana kubature? ile kosztuja? jaka maja zywotnosc? jaki jest ich cykl pracy w ciagu doby? bedziemy pisac o najtanszych chinskich produktach?

dzieki za odpowiedzi. Mag Rumburak.

p.s. uwielbiam wpis w folderach: grzeje do -25 st :) no grzeje bo bilans jest 1.1 :) to grzeje :)
p.p.s. kumple z zakladu klimatyzacji i wentylacji PRz uparcie grzeja gazem i drewnem swoje domy. slepcy! a tu mozna miec 3 szufelki wegla za cene 1 szufelki...

Miedziany 02.02.2018 07:46

Przeklejka z Muratora - koszty wytwarzania ciepła:

- pompa ciepła gruntowa – 0,12 zł/kWh;
- kocioł na drewno – 0,15 zł/kWh;
- kocioł z podajnikiem na węgiel – 0,18 zł/kWh;
- kocioł zasypowy na węgiel (miał) – 0,19 zł/kWh;
- pompa ciepła powietrzna – 0,20 zł/kWh;
- kocioł na pelety – 0,22 zł/kWh;
- kocioł kondensacyjny na gaz ziemny – 0,23 zł/kWh;
- kocioł kondensacyjny na gaz płynny z własnego zbiornika – 0,24 zł/kWh;
- kocioł tradycyjny na gaz ziemny – 0,30 zł/kW;
- kocioł na olej opałowy – 0,33 zł/kWh;
- grzejniki elektryczne akumulacyjne (taryfa G12) – 0,35 zł/kWh;
- kocioł kondensacyjny na gaz płynny w ramach umowy na dzierżawę zbiornika – 0,40 zł/kWh;
- grzejniki elektryczne (taryfa G11) – 0,60 zł/kWh.

Może komuś się przyda, choćby orientacyjnie.

szynszyll 02.02.2018 08:44

Tak. prawda! nie przecze ALE nie w zastosowaniu o jakie pyta Ludwig!!!

zadal konkretny problem. opisal budynek i warunki i co chce osiagnac. i takie urzadzenie nie jest odpowiednie bo efektywnie grzeje w okolicach 0 stopni a Ludwig w okolicach zera grzac nie musi. Chce przy duzych mrozach zabezpieczyc instalacje przed zamarznieciem a to przy akumulacyjnosci budynku musza byc juz srogie i dlugie mrozy. do tego chce podgrzac przed wizyta 10 razy w roku. i do tego powietrzna pompa ciepla sie zupelnie nie nadaje bo kilka stopni ponizej zera przestaje wydajnie dzialac. to nie ten problem i nie to rozwiazanie.

calgon 02.02.2018 11:40

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 568810)
tak. swiat wstrzymal oddech. darmowa energia a durnie grzeja gazem. tylko wybrani posiedli wiedze :)

p.s jaka jest sprawnosc tego perpetum mobile przy -10 stopniach i wilgotnosci 40%? ile urzadzen i jak rozmieszczonych ma nagrzac zadana kubature? ile kosztuja? jaka maja zywotnosc? jaki jest ich cykl pracy w ciagu doby? bedziemy pisac o najtanszych chinskich produktach?

dzieki za odpowiedzi. Mag Rumburak.

p.s. uwielbiam wpis w folderach: grzeje do -25 st :) no grzeje bo bilans jest 1.1 :) to grzeje :)
p.p.s. kumple z zakladu klimatyzacji i wentylacji PRz uparcie grzeja gazem i drewnem swoje domy. slepcy! a tu mozna miec 3 szufelki wegla za cene 1 szufelki...

Szynszylu ja też chce zarabiać a Ty mnie roboty chcesz pozbawić, 😜 Nie bez racji piszesz o pewnych rzeczach powyżej! Niestety przepisy oraz klimat pewne rzeczy wymuszają! Teeeeeemat rzeeeeeka

szynszyll 02.02.2018 12:22

nie boj nic. zlota era klimy w Polsce sie dopiero zaczyna. problem tylko czy aspiracje do komfortu rodakow wytrzyma przeciazony system energetyczny kraju. do tego Mag Mateusz da nam milion samochodow elektrycznych juz niebawem i moze byc problem :D

Ludwik Perney 02.02.2018 13:36

a jeszcze w toku dumania doszedł jeden pomysł - przewód grzewczy, który miałby się przytulić do rur zasilających w wodę. tylko roboty trochę by było z tym przytulaniem, ale zdaje się, że całkiem niegłupi pomysł na podobne sytuacje

tomajkAT 02.02.2018 13:48

Do tego taki przewód jest dla Twoich potrzeb, ma termostat 5+ i tylko długości i moce sobie dobierasz.

Ma tylko jedną wadę, jak wywali podczas mrozów prąd, to zamarza wszystko w jednej chwili, bo nie masz zgromadzonego ciepła w pomieszczeniach.

Ludwik Perney 04.02.2018 13:54

Po analizie wszystkich koncepcji uznałem, że nie ma sensownego rozwiązania. Tzn nie ma sensu płacić kilka tysi, żeby móc płacić kilka tysi za sezon grzewczy dla góra kilku na rok chwil ułatwienia.
Pozostaje zabawa ze spuszczaniem wody i rozgrzewaniem domku ;)

bukowski 04.02.2018 14:26

Cytat:

Napisał Ludwik Perney (Post 569182)
Po analizie wszystkich koncepcji uznałem, że nie ma sensownego rozwiązania. Tzn nie ma sensu płacić kilka tysi, żeby móc płacić kilka tysi za sezon grzewczy dla góra kilku na rok chwil ułatwienia.
Pozostaje zabawa ze spuszczaniem wody i rozgrzewaniem domku ;)

Ale małe elektryczne konwektorki kosztują po 200 zł. 5 szt ci starczy. Nawet bez dodatkowej automatyki ustawiasz sobie np. 10 stopni i zapominasz o przemarzaniu.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.