Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Mandat za prędkość we Włoszech (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=39687)

wilq.bb 04.04.2021 13:49

Cytat:

Napisał melon1968 (Post 727143)
Nie tylko niemieckie państwo. Chciałem zarejestrować moto co by nie przekroczyć terminu 30dni. Zachodzę do wk a tam zapisy,termin za 10dni.W yznaczonym terminie składam wniosek z datą tak jak wypisałem wniosek 10dni temu.Pani z okienka każe poprawić datę więc grzecznie to robię. Po pół godzinie pani daje tablicę i dowód oraz iformuje mnie że podlegam karze grzywny za przekroczenie terminu 30dni!:mur:
Nigdzie na ich stronach nie ma info że są zapisy, musiałem dwa razy brać wolne w robocie,20 km x 2,parking płatny i jeszcze 197zł za tablicę z papierami.:mad:

Nie musisz rejestrować w WK. Masz obowiązek zgłosic kupno/sprzedaż - to co innego. Robisz to z domu poprzez stronę:

https://www.gov.pl/web/gov/zglos-zby...upno-darowizne

WK później - ćwiczone ostatnio i było WK było srogo po 30 dniach, a pan co wydawał mi blachy stwierdził, że widzi zgłoszenie w systemie i jest OK.

nocny 04.04.2021 13:56

wilq.bb dobrze gada. Wystarczy zgłosić nabycie. W moim urzędzie na stronie stoi wielkim literami że rejestracja pojazdu kupionego w PL nie jest czynnością pierwszej potrzeby w czasach COVID (czy jakoś tak) i wystarczy dokonać tylko zgłoszenia.

pozdrawiam
Marcin Jan

tadzik 04.04.2021 14:56

Cytat:

Napisał nocny (Post 727173)
rejestracja pojazdu kupionego w PL

I tutaj jest pies pogrzebany; zgłoszenie nabycia wystarcza tylko w przypadku zakupu pojazdu zarejestrowanego już w PL, jeśli sprowadzany zza granicy to musimy zarejestrować w wyznaczonym terminie. Przerabiałem to ostatnio.

dzinks 04.04.2021 17:57

U nas wrzucasz dokumenty, formularze itp do urny w kopercie, na drugi dzień Pani wyciąga i wbija pieczątki wpływu dnia poprzedniego. I czekasz na telefon z urzędu w celu przyjechania po odbiór dokumentów i tablic.

Wiec nie przekroczysz 30 dni

nocny 04.04.2021 18:06

Cytat:

Napisał tadzik (Post 727177)
I tutaj jest pies pogrzebany; zgłoszenie nabycia wystarcza tylko w przypadku zakupu pojazdu zarejestrowanego już w PL, jeśli sprowadzany zza granicy to musimy zarejestrować w wyznaczonym terminie. Przerabiałem to ostatnio.

zgadza się. Ale w tym przypadku sam oświadczasz kiedy pojazd został sprowadzony....więc dość ciężko się podłożyć no chyba że rzeczywiście idą za tym faktem jakieś grube papiery...ale wątpię aby UM to jakoś specjalnie weryfikował.
U mnie sprawę rejestracji z zagranicy dość dobrze rozwiązali - wrzucasz komplet dokumentów do urny i za dwa dni masz telefon z UM z dniem kiedy masz się stawić po miękki, zwykle na następny dzień. Nie trzeba rezerwować kolejki. Jedyna obawa to że Ci urząd zgubi papiery, bo potwierdzenia przy urnie brak:(

Melon 04.04.2021 19:58

Oj tam oj tam .Tu jest miasto inspiracji i taki powiat.:mad:
Ale przecie wiecie że w Polsze interpretuję się prawo?:D
Jak nie to g..no widzieli i słyszeli!:D
Wspomnę że jednego urzędasa z wk. widzę już ponad 30 lat i dalej ma minę kierownika swojego imperium.

Artek 04.04.2021 20:08

Skoro wszyscy wiedzą już, że trzeba płacić i jak te kółka się w urzędach toczą (i staczają w kupę) to chyba trza już zamknąć temat.

Melon 20.11.2021 16:10

Co by nie zakładać nowego tematu. Dostałem zwykły list A tam w środku pismo że mam zapłacić mandat za prędkość tu podaje gdzie=Gemeindegebiest Mistelbach auf der autobahn as nachst strkm.026,300 Fahrtrichtung Wien.
Pismo wystawione przez Republik Ósterreich Bezirkshauptmannschaft Mistelbach Fachgebiet Strafen, 2130Mistelbach ,Hauptplatz 4-5
Czy tak powinno to wyglądać bo to mój pierwszy mandat z Austrii i mam nadzieję że ostatni? Nie ma żadnego zdjęcia itp. tylko że przekroczyłem o 18km/h i 45 e się należy.:D

Artek 20.11.2021 17:20

Czasem jest tam login i hasło do odpowiedniej strony www.
Jak się zalogujesz to będziesz widział foto.

Albo opcja napisania prostego maila ( patrz dane kontaktowe) z podaniem numeru sprawy w tytule. W mailu poproś o foto.

Generalnie lepiej płacić.

Władek 21.10.2022 13:09

Podepne sie tutaj pod post kolegi @ melon1968,
Dostałem właśnie mandacik z pod Salzburga, zwykły list przekroczenie o 28 na 80.

melon1968, czy kombinowałeś cos, czy lepiej to opłacic, koszt 80 jurków.

Może jakieś sprawdzone myki ktoś zna.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.