Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   ..jak w podróży ładować (np. aparat) nie chcąc mieć gniazdka na motocyklu. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33975)

konrade 11.02.2019 12:05

Uzywam od roku powerbanka Anker 20100mah i laduje nim wszystko od telefonow, ipadow, gopro po aparaty itp. Gniazdka w moto nie uzywalem od tego czasu w ogole, bo po prostu jest nie potrzebne. W pelni naladowany starcza na codzienne ladowanie iphona przez tydzien albo i dluzej i korzystam z tego praktycznie codziennie zapominajac o ladowarce ;) A tak wrzucam do tankbaga i w spokoju laduje wszystko co potrzebuje podczas jazdy nie obciazajac instalacji moto.

myku 11.02.2019 12:19

Wsxystko firmy Anker jest top. Ladowarki gniazda i przede wszystkim kable.

yeuop 08.03.2019 08:47

Ok, zrobiłem wstępny rekonesans i sprawa wygląda tak.
Mój aparat (a w zasadzie oba aparaty) posiadaja tylko zewnętrzne ładowarki (brak usb w aparacie). Wiec proszę o rade o powiedzcie, czy taki zestaw zalatwia sprawę?

https://www.duracelldirect.co.uk/dig...r-charger.html - ladowarka USB
+do tego powerbank+do tego duzy składany panel solarny

I jeszcze pytanie: gdzies na YT znalazłem filmik, jak gość podlaczal panel solarny bezpośrednio do telefonu i dzialalo. Czy w moim przypadku (interesuje mnie tylko ladowanie aparatu) powerbank jest niezbędny?

bukowski 08.03.2019 09:02

Powerbank zawsze się przyda. Czasem nie ma czasu lub miejsca żeby rozstawić panel, czasem pada, czasem wygodniej ładować w trakcie jazdy w torbie czy kieszeni. Jak jesteś gdzieś stacjonarnie, możesz zostawić panel podpięty do powerbanka a telefon zabrać ze sobą.

yeuop 08.03.2019 09:09

Ale ja nie mam telefonu. Po prostu nie posiadam ;-)
Ale przyznaje, ze meczy mnie już bycie dziwakiem i rozważam kupno smarkfona.

Dobra, wróćmy do tematu. Wiec czy ja dobrze rozumuje, ze podany przeze mnie zestaw będzie dzialac? A w sumie finansowo to nawet taniej wyjdzie niż gniazdko do motocykla.
Ladowarka z 15-20 funtow, powerbank 20-30 funtow, składany solar panel może ze 30 funtow.

bukowski 08.03.2019 09:26

cokolwiek masz tam do ładowania, zawsze mieć lepiej możliwość ładowania w dowolnym miejscu i mieć też w zapasie trochę prądu na nieoczekiwane sytuacje.
Tak, ten zestaw będzie działał. Przy zakupie powerbanka weź taki, który daje prąd 2A lub więcej.
Powerbank ma też pewną wadę - w samolocie trzeba go przewozić w bagażu podręcznym.

yeuop 08.03.2019 09:30

Wlasnie, a o co dokładnie chodzi z tym pradem? W sensie musi być przynajmniej 2A, bo inaczej nie będzie miał 'sily' ladowac?
Jak patrze na tego wspomnianego wcześniej Ankera 20100, to u niego jest podawany output 4.8A.

bukowski 08.03.2019 09:37

Będzie miał siłę, ale będzie robił to długo. To co prawda zdrowsze dla akumulatorów, ale upierdliwe. Smartfona z duza bateria z 20 do 80% podładowuję z powerbanka 2A w 30 minut.

yeuop 08.03.2019 09:42

I czy w takim razie dobrze to rozumiem, ze taki powerbank dajacy 4A naladuje telefon/aparat/cokolwiek po prostu jeszcze szybciej, tak?
I pytanie praktycznie - taki powerbank o pojemności 10 czy 20000mAh powinien być w stanie kilkukrotnie naladowac telefon czy cos, tak?
Przepraszam za tak podstawowe pytania, ale nie dość, ze z fizyki miałem same paly, to jeszcze generalnie w ogole się nie znam na tej wspolczesnej technologii....
Ale jak mi kazecie kupic smarkfona, to tez wezme to pod uwagę ;-)

bukowski 08.03.2019 09:49

zwykle dawkowaniem prądu steruje ładowarka. 4A na taki mały akumulator zagotowałoby go raz-dwa, więc raczej na pewno tyle prądu ładowarka nie puści. Gorzej, jak nie może puścić więcej niż 1A, wtedy to trwa.

Na każdym akumulatorze masz pojemność, zwykle wyrażoną w mAh, czyli tysięcznych amperogodziny. Jeśli na aku jest napisane 2 000 mAh a powerbank ma 20 000 mAh, to teoretycznie możesz naładować 10 razy do pełna, praktycznie czasem trochę więcej, czasem mniej, ale to będzie od 8 do 12 razy mniej więcej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.