Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33958)

Cezar3 12.06.2020 21:48

Cytat:

Napisał radiolog (Post 685600)
Tu się mylisz w Europie i w Polsce tez masz taka gwarancje, a dynamiczna wymiana zalecana jest co 60000 , a przy haku obowiązkowa

To wejdź na forum subaru i powiedz tym co mają kłopot, że się mylą :)


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

next22 12.06.2020 21:58

Cytat:

Napisał puszek (Post 685569)
W multironiku nie wymienisz filtra bo do tego trzeba rozwalc skrzynie, nie jest dostepny. czyli filtr zostaje. Czyli zostaja syfy w filtrze. W zwiazku z tym nie wiem czy wymiana dynamiczna ma sens.. Samemu mozesz wymienić grawitacyjnie i bedzie to kosztowało 3 razy mniej.

Wypowiedz Dzieja pewnie tyczy się tiptronika :)

radiolog 13.06.2020 08:02

Cytat:

Napisał Cezar3 (Post 685613)
To wejdź na forum subaru i powiedz tym co mają kłopot, że się mylą :)


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Kłopoty z gwarancja wynikają z serwisowaniem skrzyni poza aso tyle. Producent w przypadku awarii żąda wysłania całej niegrzebanej skrzyni do Japonii i w zamian odsyła nową, a oni sprawdzają czemu padła .
Natomiast awarie cvt w Subaru wynikały głównie z upalania XT w terenie, natomiast 4eat czy 5eat miały częstsze awarie

next22 13.06.2020 10:22

Tak naprawdę każda skrzynia ma określoną górną granicę mocy i momentu jaki może przenosić i gdy producenci idą po bandzie i montują "słabą" skrzynie z mocnym silnikiem to niestety nawet dynamiczna wymiana ty niewiele pomoże gdy dodamy jeszcze kierowcę z fantazja
:) :)

puszek 13.06.2020 10:26

Cytat:

Napisał radiolog (Post 685583)
Bardzo przepraszam ale grawitacyjnie to tylko czubek góry lodowej, obecnie zaleca się dynamicznie

Zostaje nie wymieniona jedna trzeci oleju. Co druga wymiane oleju w silniku trzeba mienic olej w skrzyni i bedzie ok.

Dzieju 16.06.2020 06:13

Taaaa a manual se jeździ i jeździ i nie powoduje paniki serwisowej :)

Wegrzyn 16.06.2020 06:27

Dzieju trochę Ci się tematy chyba pomyliły. Ten dotyczy wymiany oleju w skrzyni automatycznej.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Dzieju 16.06.2020 06:31

Nie pomyliły , to uwaga odn. "problematyczności" posiadania automatu .

CzarnyEZG 16.06.2020 12:59

Czytam o tej dynamicznej wymianie oleju i wychodzi mi na to, że różni się ona od zwykłego spuszczenia oleju i zalania nowym tym, że w przypadku dynamicznej wymiany jest zmieniany cały olej, a w przypadku zlania i zalania około 1/3 oleju zostaje w skrzyni.
Dobrze myślę?

Jeżeli tak, to nie lepiej zamiast wydawać parę stów na tą dynamikę, co drugą wymianę oliwy w silniku spuścić to co się da ze skrzyni i dolać nowego?

Tak na chłopski rozum - to chyba na to samo wyjdzie, bo raczej podczas dynamicznej wymiany nikt tam naparu z łez dziewicy i pierdów nietoperza nie dorzuca?

Pytam jako posiadak w zagrodzie trzech automatów (starego typu)

[Edit] - Puszek mnie ubiegł. Czyli to faktycznie pic na wodę :)

radiolog 16.06.2020 15:40

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
 
Pic- statyczna , to tak jakbyś wymieniał olej w silniku bez filtra , za każdym razem i za 3 razem miałby być czyściutki


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.