Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   synchronizacja gaźników- zrób to sam (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4878)

pincet 17.06.2014 15:28

Cytat:

Napisał szymon25 (Post 385342)
wszystko wiem Panowie, wiem co czym ustawiac. Obroty1250 wakuometry podlaczone. jeden cyryndel ssie ostro, malo oleju nie zassa a drugi normalnie. krece sruba synhro, mniej wiecej sie rowna ale po krotkiej chwili podcsnienie jednego z cyryndli rosnie/ (olej wyzej). obroty nie zmenaja wartosci. nie ma mozliwosci wyrownania slupków wakuometru.

Miałem tak samo w rd 03. Nie ustawiłem idealnie, zawsze któryś garnek trochę mocniej ciągnie. Tak mi się wydaje bynajmniej.

szymon25 17.06.2014 15:35

nie wiem o co chodzi z moimi gaźnikami. Chyba nie da sie ich zsynchronizować. kręce tą śrubą i raz jeden raz drugi cylinder mocniej ciągnie. Tylko co jest dziwne, wkrecam srubę synchro bardziej ssa tył, wykrecam bardziej przód. Po minięciu sie słupków wakuometru znów jest kuj wie jak a zasada wkrecam-przód, wykręcam- tył nie ma zastosowania. po ustawieniu mniej wiecej na równo, wyłączeniu i powtórnym włączeniu silnika znów jest rozregulowane. Zaraz chyba ustawie zeby było jako tako i dam sobie spokój. Bo już mnie szlag trafia.

KORNIK 17.06.2014 15:44

Zobacz czy sprężyna pod śrubą regulacji jest prawidłowo wsadzona.

szymon25 17.06.2014 18:17

właśnie to mnie zastanawia. jak srubokręt jest delikatnie dociśniety (trzymam na nim reke np.) wtedy jest git, Równo słupki oleju, ale... jak go wyjme zaczynają sie rozjeżdzać. moze to coś z tą sprężynka jest nie tak. krecenie nie daje efektów. tylko dociskając sróbokręt mozna ustawić słupki na równo. A moze to przepustnica wyslizgana juz jest? Narazie ustawiłem na równo z dociśnietym śrubokrętem. i tak mam gazniki w ultradzwieki włożyć. Wtedy zobaczymy.
Dzieki KORNIK

nicek27 17.06.2014 18:55

Jeszcze co do synchro to wg mojej wiedzy robi się przy około 4 tysiącach obrotów. Ja tak zawsze działam 3-5 tysięcy i wtedy.
Dodatkowo po każdym ruchu śrubą trzeba wskazówkę w obrotomierzu poganiać i od nowa patrzeć..
Jak pierwszy raz to robiłem to prawie wakuometr o ścianę uderzył.
Tego się nie da zrobić w kilka minut. Weź jeszcze pod uwagę regulację składów. O poprawnych luzach zaworowych nie wspomnę.:D

KORNIK 17.06.2014 19:00

Kiedyś miałem właśnie tak poskładane gaźniki że sprężyna była gdzie indziej włożona i był problem z synchro.

szymon25 17.06.2014 20:06

zawory regulowałem. składy wg Afripedi 2.25 obrotu. Mogą tez być gaźniki brudne po prostu. jeszcze baku założonego nie mam. sprubuje na wyższych obrotach.

simon1977 17.06.2014 21:18

W weekend robiłem synchro u mnie.
Bardzo długo...
Z tą śrubką to są takie jaja. Lekko śrubokrętem dociśnięta od razu zmienia wskazania waku. Dlatego trzeba bardzo delikatnie, minimalnymi ruchami i czekać, aż się unormuje wskazanie. Z tym, że u mnie zmieniały się obroty, więc co chwila regulacja na 1250 i zabawa od nowa :o
Co jakiś czas kontrolnie zamieniałem węzyki, żeby sprawdzić powtarzalność wskazań. Na jedny króćcu ciągnął lewe powietrze.
Po ustawieniu synchro, jak wkręciłem zaślepki obroty były około 1000 więc musiałem podkręcić.

R2D2 17.06.2014 22:38

W gaźnikach afrykowych szczególnie tych z "większymi" przebiegami częstą przyczyną braku możliwości ustawienia punktu synchronizacji jest zasysanie powietrza poprzez wyrobione łożyska ślizgowe osi przepustnic.
Widoczny wtedy efekt zmian wartości podciśnienia przy dociskaniu osi przepustnic może być tego objawem.

szymon25 17.06.2014 22:58

własnie tego sie obawiam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.