Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Moja Africa- pierwszy duży serwis i duże problemy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=25578)

magicl 09.01.2016 01:31

Cytat:

Napisał tom500 (Post 464145)
na alledrogo zauważylem piec z rozbiórki...
http://allegro.pl/honda-xrv-750-afri...670435134.html

Ja pie.dole 2,5 tysiaca za tego trupa? To ja za moj krzykne 4.

Mhv 09.01.2016 08:07

ZANIM cokolwiek się zrobi powinno się jak najdokładniej ocenić stan pieca. Pół biedy ocena kompresji i to co da się zmierzyć wprost, ale kto wie np. czy bierze olej? Tylko posiadając taką wiedzę można odpowiedzieć w przybliżeniu ile będzie kosztował remont. Czy 1500 za wałek etc czy 2500 wałek i coś jeszcze czy 4500 kompletny remont. Najgorzej to wymienić wałek a potem się dowiedzieć że "jeszcze coś" trzeba było zrobić przy okazji i finalnie się to nie kalkuluje. Koledze zorientowanemu polecam dokładną kalkulację, ew. dobry warsztat. Wróżbitów uprasza się o informowanie kolegi, że wróżą..pozdro.

gerard36856 09.01.2016 09:41

Cytat:

Napisał marekw (Post 464137)
Tylko nie kupuj u motoristy bo stracisz pieniądze i nerwy.



serio? kurcze, nei wiedzialem :vis:

Dzieju 09.01.2016 09:49

Romik , jeśli po tych wszystkich postach jeszcze tą Afrykę masz i się jej nie pozbyłeś to gratuluję , jesteś twardy :Thumbs_Up:

bylekiery 09.01.2016 10:02

Jeżeli zdecydujesz się na remont to tutaj jest wałek za niecałe 600 zł:
http://www.ebay.co.uk/itm/HONDA-XRV7...wAAOSwSHZWd3Kh

szynszyll 09.01.2016 19:24

Mam pytanie do kolegi Kudlacza: chcialbys zeby Twoj silnik rozkladal i skladal czlowiek bez pojecia o mechanice ktorego warsztat wart jest 300pln?

Paluch 10.01.2016 10:02

Romik by stać się bardziej wiarygodnym dla forum można podać skąd się pochodzi np. Jesteś tu niedawno i ludzie Cię nie znaju. Szukasz w Wielkopolsce. Mieszkam w wielkopolskim ale najbliżej mam do Łodzi ;).
Szynszyl chciałbym by mój silnik składał człowiek kompetentny. Tak jak każdy zresztą. Czytając posty założyciela wątku wysnuwam(subiektywnie) wniosek, że człowiek prosi o pomoc nie mając śmiałości by zrobić to wprost. Nie śmierdzi też zbytnio kasą. Z tego co czytałem, wiem że prowadzisz warsztat i pewnie masz wiedzę jak wykonać tą naprawę. Jest na forum jeszcze kilku czarnuchów, którzy dali by radę to chłopakowi ogarnąć. Oczywiście nie charytatywnie ale tak by wilk był syty i owca cała. Chłopaki złóżcie Romikowi na priv. ofertę a może sobie coś wybierze np. co do ceny, odległości czy może formy spłaty. Dziś dzień dobrych uczynków i rock'n roll'a :D.
ps. Każdy z nas był kiedyś świeżakiem.

tom500 10.01.2016 10:56

Cytat:

Napisał Paluch (Post 464251)
Romik by stać się bardziej wiarygodnym dla forum można podać skąd się pochodzi np. Jesteś tu niedawno i ludzie Cię nie znaju. Szukasz w Wielkopolsce. Mieszkam w wielkopolskim ale najbliżej mam do Łodzi ;).
Szynszyl chciałbym by mój silnik składał człowiek kompetentny. Tak jak każdy zresztą. Czytając posty założyciela wątku wysnuwam(subiektywnie) wniosek, że człowiek prosi o pomoc nie mając śmiałości by zrobić to wprost. Nie śmierdzi też zbytnio kasą. Z tego co czytałem, wiem że prowadzisz warsztat i pewnie masz wiedzę jak wykonać tą naprawę. Jest na forum jeszcze kilku czarnuchów, którzy dali by radę to chłopakowi ogarnąć. Oczywiście nie charytatywnie ale tak by wilk był syty i owca cała. Chłopaki złóżcie Romikowi na priv. ofertę a może sobie coś wybierze np. co do ceny, odległości czy może formy spłaty. Dziś dzień dobrych uczynków i rock'n roll'a :D.
ps. Każdy z nas był kiedyś świeżakiem.

Paluch dobrze prawi, popieram :)

Misza 10.01.2016 11:41

Izi składał pieca z zamknietymi oczami ale też miał wiedzę jak to zrobić. Mój silnik tez dwa razy sam składałem/rozkładałem i i też mam troszkę wiedzy jak to zrobić. Inna sprawa to właściwie ocenić zużycie.

Faktycznie nie ma tam jakiś fajerwerków kosmicznych żeby nie dało się sobie z tym poradzić. Ważne mieć świadomość, że robisz to na własna odpowiedzialność. Jak coś pier@$$#nie to tylko i wyłącznie Twoja wina :) Moment w którym przyciskasz starter i własnoręcznie składany silnik zagada - bezcenny :) Drugi taki moment kiedy okazuje się, że remont był właściwie wykonany i wszystko działa idealnie. Zero zużycia oleju. Trzeci taki moment kiedy z własnej winy rozwalasz skrzynie biegów i cały remont można wsadzić sobaczce w żope :)

kudlacz 10.01.2016 16:43

jak mam wywalić 4 koła na wymianę wałka. To wolę zrobić tak- zrobię sam- kupię narzędzia i potrzebne klocki (części) wyjdzie +/-1500zł. Z 4 tysi zostaje 2,5 na ew zakup używanego pieca :) jakby nie wyszło. Jak używasz głowy to i rozrząd złożysz.
Cały ten wywód sprowadza się do tego że warsztaty obojętnie jakie życzą sobie kosmicznej kasy z realnie prostą robotę.!!!!!!!!!!!!!!
Proszę ew. o robiących w branży ile za wymiane wałka by sie należało bez "wałków".To ile taki warsztat bierze za rbh i ile rbh potrzeba na rozłożenie i złożenie . KROPKA


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.