Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Fotowoltaika - ktoś jest na bieżąco? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34142)

Ludwik Perney 01.02.2019 12:26

muszel, pytałem człeka z firmy, bo mnie to uderzyło absurdem i powiedział wyraźnie, że rozliczenie nadwyżek w cyklu miesięcznym. Po miesiącu tracimy nadwyżki

muszel72 01.02.2019 12:47

Jeśli potrzebujesz rzetelnej odpowiedzi to dam Ci na priv namiary na inż z mojej firmy, który zbudował i obsługuje wiele tego typu instalacji. Zupełnie niekomercyjnie i bez zobowiązań człowiek wyjaśni na czym polega rozliczanie. Ja nie jestem fachowcem od tej branży a po drugie nie chcę być posądzany o jakąś formę marketingu na forumie. Pzdr

Ludwik Perney 01.02.2019 12:50

bez przesady, kurdę, w końcu to wzajemna pomoc, a nie wciskanie produktu.
Bardzo poproszę :)
można na ludwik małpa perney.pl

lukasz_vip 01.02.2019 13:15

Cytat:

Napisał Ludwik Perney (Post 622657)
muszel, pytałem człeka z firmy, bo mnie to uderzyło absurdem i powiedział wyraźnie, że rozliczenie nadwyżek w cyklu miesięcznym. Po miesiącu tracimy nadwyżki

Też mi się wydawało, że mój przedstawiciel mówił o rocznym rozliczeniu, ale nie byłem pewien, więc się nie udzielałem.

muszel72 01.02.2019 13:29

Nie mam instalacji, ponieważ mam ujowo zorientowany dom ale stawiałem PV (w sensie moja firma) wielu kolegom i niekologom i na chwilę obecną obowiązuje rozliczanie roczne. Zresztą łatwiej będzie jeśli ktoś kto ma PV wypowie się również w tym temacie. Ci, którzy już mają od kilku lat z uwagi na bardziej przystępne ceny dokładają paneli w miarę możliwości obsługi ich przez zastosowany inwerter. Ostatnio gdzieś czytałem, że jednak unia postawiła się w kwestii zamrożenia cen prądu w Pl i to jest potwierdzenie tego, że ceny wzrosną niebawem. pzdr

Ludwik Perney 01.02.2019 13:53

to może ja coś pokręciłem

sebol 01.02.2019 16:26

O sposób rozliczenia pyta też zakład energetyczny.
Rozliczenie można pojmować dwojako.

Ja mam rozliczenie co 6 miesięcy (wydruki i informację z ZE). Płacę za to jak pamiętam ok 68 zł. czyli ok 136 zł. rocznie. Teraz to zmienię na rozliczenie raz na rok, bo jest bardziej korzystne, jeśli mam nadprodukcję prądu ( jeśli ktoś ma małą instalację i produkuje dużo mniej prądu , niż zużywa, będzie musiał dopłacić za energię jednorazowo w przypadku rozliczenia tylko raz w roku)

Po pełnym roku 365 dniach (net metering) w skrócie myślowym "zeruje nasz licznik" dał do sieci - pobrał z sieci" i wchodzimy w kolejny roczny okres rozliczenia. Prąd którego w tym czasie (365 dni) nie zużyjemy, a stanowi nadprodukcję przepada na rzecz ZE. Dlatego jak napisałem w mojej 1 odpowiedzi należy dobrać instalację do ilości zużytych kWh prądu (zwiększając ją ewentualnie, jeśli planujemy zwiększyć jego zużycie np. przez założenie klimy).

Muszel, przecież to samo napisałem o net meteringu. Net metering to jedno, a rozliczenie z ZE i jego okresy jak pokazałem, to co innego. Pewnie jak ktoś się uprze, to może rozliczać się co miesiąc z ZE. Piszę to z praktyki bo mam od 2016r. PV, a nie zgłębiania literatury.

mdxmd 03.02.2019 20:18

mam instalację od grudnia 2018 rozliczenie co 1/2 roku instalacja 2,4kW, mieszkanie 80m2 i jak na razie to korzyści są znikome ale to najgorszy okres...

styczeń produkcja 20kWh ....

mygosia 03.02.2019 20:34

A ja mam pytanie z innej strony - czy jest jakiś gadżet, który się daje w miejsce potencjalnych paneli i on mierzy ilość godzin słonecznych, natężenie światła itp.
Np kilka dni, tygodni?

mdxmd 03.02.2019 20:57

Cytat:

Napisał mygosia (Post 622908)
A ja mam pytanie z innej strony - czy jest jakiś gadżet, który się daje w miejsce potencjalnych paneli i on mierzy ilość godzin słonecznych, natężenie światła itp.
Np kilka dni, tygodni?

nie ma potrzeby, inwerter jest połączony przez internet i masz wszelkie statystyki a to czy jest słońce czy nie widać na wykresach.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.