Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Buty (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=129)
-   -   Buty trekkingowe - co polecacie? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40790)

Mieciek 12.08.2021 11:12

Cytat:

Napisał Mhv (Post 744277)
Miałem podobną rozkminę niedawno. Długo szukałem i kupiłem Haix Laars Gevecht.

Wcześniej miałem kilka par butów, zaczynając od "Józefów" a kończąc na Meindlu. Chodziłem w tych butach wszędzie, wyprawowo, w zimę, rajdy, góry, itp. Moim zdaniem w kategorii cena - jakość są bezkonkurencyjne. Dałem ok 350 zł za nowe (II gat).

Zalety:
1. skóra a nie żadne membrany które przestają działać i wymagają specjalnego traktowania.
2. system szybkiego sznurowania
3. podeszwa vibram
4. lekkie dość
5. dobra jakość, wygodne
6. wysoki nosek gumowy - zawsze miałem buty wysiepane od skał na czubie


Takie i stąd kupiłem, tylko czarne (też są). II gatunek, ale ja nie widzę powodu. Dla mnie to jedne buty na wszystkie okazje, niezależnie od pory roku dają radę.

https://armyworld.pl/product-pol-135...tml?query_id=1

Nie bawię się w super skarpety i buty za tysiące złotych, to przegięcie, chyba że jesteś zawodowcem, sportowcem..

Co do skarpet - zero magii, w góry i na większe obciążenie/dłuższe użytkowanie zakłada się dwie pary zwykłych i po sprawie. Nic więcej nie potrzeba.
Dodatkowo "górskie" sznurowanie (jeśli są zwykłe sznurówki). Pamiętaj też, że tego typu buty muszą mieć zawsze niewielki luz - stopa czasem puchnie lekko i wtedy trzeba mieć miejsce.

:Thumbs_Up:

Kupuje z tej samej strony i tez 2 gatunek.

Dodam jeszcze ze Gore w butach to chłyt marketindody żeby zawołać więcej kasy.
Przy moim użytkowaniu Gore w Salewach i w Marrelach poddało się bardzo szybko (cos w okolicy 2-3 miesiące) nawet nie zawracałem sobie głowy reklamacją bo było by ze złe użytkowanie. Reklamacje butów (składałem już setki) to jest w ogóle kpina i strata czasu.

Novy 12.08.2021 12:11

Cytat:

Napisał Mieciek (Post 744378)
(...)

Dodam jeszcze ze Gore w butach to chłyt marketindody żeby zawołać więcej kasy.
(...)

Pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić.
Jak kupiłem Salewy z tym chyba podwójnym Gore, chyba GTX(?) To naprawdę dobrze robiły robotę. Nigdy wcześniej Gore tak mnie pozytywnie nie zaskoczył.
Oczywiście muszą być dedykowane, oddychające skarpy.

Marcinnn6 12.08.2021 12:13

Czułem, że zrobicie mi w głowie rozpierdol ...

Na spokojnie popatrzę na to co zaproponowaliście. Ale jednak trzeba będzie przymierzyć , kilka par.
To chyba trochę jak z oponami. Trzeba samemu przetestować kilka rodzajów :)

przemo77390 12.08.2021 12:26

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał torak (Post 744321)
Ponieważ padło słowo Meindl, od siebie tylko zaznaczę że w obu parach (moje i żony) odkleiła się podeszwa a wyglądała jak nowa

To żeś mnie nastraszył - ostatnio właśnie nabyłem takowe i teraz będą żył w strachu

Mieciek 12.08.2021 13:07

Cytat:

Napisał Novy (Post 744392)
Pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić.
Jak kupiłem Salewy z tym chyba podwójnym Gore, chyba GTX(?) To naprawdę dobrze robiły robotę. Nigdy wcześniej Gore tak mnie pozytywnie nie zaskoczył.
Oczywiście muszą być dedykowane, oddychające skarpy.

Może miałem pecha i jakiś słaby egzemplarz a może odwrotnie Ty miałeś szczęście i egzemplarz był lepszy, a może źle użytkowałem. Ale użytkowałem jak wszystkie może producent nie przewidział ze ktoś je zabierze w ciężki teren.
Dodatkowo w salwach podeszwa też mi się odkleiła i to 3 razy z tego powodu wracały na gwarancje potem się poddałem.

davidoff24 12.08.2021 16:15

Kupuj buty Mammut albo Meindla....fakt że to dosyć wysoka półka cenowa..ale i dłużej wytrzymają, ja ostatnio kupiłem Mammuta i po załozeniu czułem się w nich od razu jakbym je miał już długo na nogach....żadnych obcierek i tam podobnych....nie raz lepiej wydac wiecej ale i dłuzej posłuża

El Kowit 12.08.2021 18:07

Gdybym miał się kierować opisami tutaj przedstawionymi, to wybrałbym haix- y.
Tylko z butami jest tak trochę jak z lakierem do poznokci u kobiet.
Wybór jest przeogromny i nie jesteś wstanie wszystkiego zweryfikować.
Do porządnych butów dochodzi się latami. I to faktycznie dochodzi.

voxan69 12.08.2021 18:59

Haixy tak samo jak i meindl robił kiedyś pancerne buty. Teraz to jest loteria. W moich ostatnich haixach odpadła podeszwa. O dziwo ostatni sezon przeszedłem oraz przebiegałem po górach po suchym w adidasach terrex trail 3 czy jakoś tam. Wytrzymały dzielnie. Super na błoto i kamienie. Starł się już protektor trochę ale nic nie pękło i nie odpadło. Żona ten sezon biega w Hokach i bardzo chwali je. Ostatnie biegi miała ponad 100 km. Wcześniej głównie salomony ale również jakość spadła. Inov-8 są ok ale mają słabą amortyzację a to jest bardzo ważne wbrew pozorom. Takie moje spostrzeżenia.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

El Kowit 12.08.2021 19:24

Coś z tymi podeszwami meindla jest nie tak, bo osobiście (przez kolegów użytkowników) poznałem trzy takie przypadki wciągu 10- ciut lat. Buty z wyższej półki.
Sam kupiłem ich army gore bo dałem ledwie 400zl trzy lata temu. Jednak nie żałuję ale ten but swoje waży. Do biegania nie bardzo:)

redrobo 12.08.2021 19:40

Podeszwy sa niezmiennie git. Ale jakosc spadla i nie tezymaja sie reszty;) meindl sprzed 10 lat byl po prostu lepszy. W engadinach ktore mialem 5 lat robilem nieraz po 50km jednego dnia i nie wyobrazalam sobie lepszych... niestety stopa mi sie rozklepala o numer wiecej i musialem sprzedac... kupilem numer wieksze ale to juz nie byly takie same buty... jakies takie krzywe byly, lewy roznil sie od prawego;) oddalem, kupilem salewy. Lzejsze, wygodne... ale to juz nie te kapcie do ktorych zapinasz raki i idziesz po lodzie...meindle nie mialy membrany, ale bylu z porzadnej skory... zewnatrz i w srodku. To bardzo dobre zestawienie... coraz rzadziej spotykane.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.