Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Rozbita Crf 1000l ): (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31822)

colles 07.05.2018 15:11

Z własnego doświadczenia wiem , że firmy ubezpieczeniowe zaniżają wypłaty odszkodowań. Jeśli dojdzie do szkody całkowitej poproś o wycenę szkody z AC. W moim przypadku była o 30% wyższa niż z OC sprawcy. Potem regresem przerzucasz na sprawcę dzięki czemu nie tracisz zniżek. Ważne , że tobie się nic nie stało. Powodzenia

Birtka 07.05.2018 15:36

Spoko. Będę informował co i jak na bieżąco. Na ten moment dziś moto pojechało do serwisu Hondy i czeka na rzeczoznawcę. Mechanik główny stwierdził, że będą wszystko sprawdzać szczególowo i wszystko będę miał nowe nawet delikatnie przerysowane elementy. Ciuchy kask kufer wszystko zgłoszone.

panzer0873 07.05.2018 23:27

Honda sobie poradzi całki nie będzie bo z OC można przekroczyć 100% wartości pojazdu

Birtka 09.05.2018 10:06

Mam dylemat czy robić naprawę gotówkową czy bez gotówkową motocykla?

radiolog 09.05.2018 10:17

Jak chcesz zarobic to możesz próbować gotówkowo, jak chcesz oddać rozbity, a odebrać nowy to bezgotówkowo, ja zawsze robię bezgotówkowo, bo nie mam zdrowia do użerania sie że wszystkimi

Birtka 09.05.2018 10:37

Zastanawiam się czy nie wziąść Kasy jakby była dobra i naprawiłbym tylko to co konieczne i wystawił bym na ogloszeniu Afrykę jako cesję lizing. Ale pytanie czy ktoś chcialby przejąć lizing z 33 tysiacami do spłaty i nie do końca naprawianym motocyklem

radiolog 09.05.2018 10:54

Ale, że co, że beee, bo powypadkowa? Akurat w motocyklach to nie ma znaczenia jak wykonana w aso i zgodnie z technologią. W dodatku naprawa motocykla to wymiana czesci, bo nic tu sie nie klepie. No chyba że krecisz nosem, bo przy sprzedaży nie będziesz mógł nspisać bezwypadkowa. Co innego jak chcesz naprawić tanim kosztem, to wtedy ktoś kupi minę.

Wilk96 09.05.2018 11:38

a co na to leasing ? przecież nie ma innej opcji naprawy niż bezgotówkowo w serwisie.
Oni są właścicielem motocykla i ich nie interesują półśrodki tylko odtworzenie motocykla do stanu sprzed wypadku. Wykupić z leasingu też nie możesz wcześniej niż przed upływem 24 miesięcy, tzn możesz ale po wartości rynkowej nie pomniejszonej o dotychczasowe wpłaty.

tommi 09.05.2018 11:45

Jest opcja naprawy gotówkowej pojazdu będącego w leasingu. Mogą tylko nie zaakceptować Twojego warsztatu (przeważnie wystarcza, że ma stronę www, adres @ i jest VAtowcem) i dochodzą dodatkowe koszty - opłata za zgodę na taką naprawę (kilka stówek przeważnie) i zdaję się, że oddajesz leasingodawcy 100% albo 50% VAT z FV.

Wilk96 09.05.2018 12:01

To tego nie wiedziałem, generalnie leasing to jest zło, po ostatnich swoich przejściach z leasingiem (odnośnie wyjazdu motocyklem do Azji) wiem że już nigdy nie będę finansował motocykla w ten sposób. Wolę parę stówek więcej zapłacić za odsetki i sfinansować kredytem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.