Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Co i gdzie warto w Bieszczadach (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6113)

Miklaz 19.02.2011 23:09

Witam, do Pani Krysi dzwoniłem, bardzo miła kobieta. Aczkolwiek wybór noclegu padł na Myczków-wybrany przez kolegów, osobiście wolał bym coś bliżej Wetliny/Cisnej ale to następnym razem. A i z wolnymi miejscami jakoś tak ciężko, bo tam gdzie wydzwaniałem to już zajęte, a mieliśmy szczególne wymagania- wszyscy (8 ludzi) w jednym domku.
A i towarzystwo nie afrykańskie więc trzeba się dostosować.

marecki999 20.02.2011 16:49

i ja zamierzam pojawić sie na 'majówke" w bieszczadach;) ruszamy z mazur 29,04.11 powrót 5.5.11 . z chęcią zapoznałbym miejscową brać:kumbaya: i poznał historie i traski bieszczadzkie:lc8:

Miklaz 20.03.2011 14:29

Towarzystwo afrykańskie z doświadczeniem bieszczadzkim jakie by pagórki do odwiedzenia poleciło? Myślałem żeby Połoninę Caryńską odwiedzić i polecono mi Bukowe Berdo (wejście od strony Mucznych-chyba tak się odmienia tą nazwę:P) Niestety chyba mało jest tas żeby na górkę wejść jednym szlakiem a wracać inną drogą w miejsce w którym się zaczynało-chodzi mi o to żeby zostawić motory na parkingu a potem w to samo miejsce wrócić. Nie wiem czy to jakoś logicznie udało mi się napisać. Po prostu jakie miejsca polecacie.

zibiano 20.03.2011 14:35

FAKT
Utrzyki gorne sa na to dobrym miejscem, kierunek polonin, czy tarnicy czy bukowego berda - powrot niestety asfaltem na stopa tez przyjemne ;)

wojtek II 20.03.2011 14:42

nie warto wchodzić i schodzić ta samą drogą. Często kursują tam busiki, za kilka złotych podwiozą Cie gdzie chcesz. Też polecam jako punkt wypadowy Ustrzyki Gorne, wszędzie dookoła masz ciekawe szlaki.

Miklaz 20.03.2011 15:02

Właśnie, zapomniałem napisać o tych busikach, pewnie jakieś kursują, i podwożą. Bo po zejściu z połoniny deptać jeszcze 5-6km asfaltem do parkingu gdzie Królowa będzie stała to chyba mi się nie będzie chciało albo nie będę miał sił.

czosnek 20.03.2011 16:38

Cytat:

Napisał Miklaz (Post 166523)
Towarzystwo afrykańskie z doświadczeniem bieszczadzkim jakie by pagórki do odwiedzenia poleciło?


Polecam fajną pętle ze startem i końcem w Wołosatym.
Z Wołosatego startujesz na Rozsypaniec (jeden z piękniejszych o ile nie najpiękniejszy widok na Bieszczady polskie, ukraińskie i słowackie. Następie idziesz cały czas grzbietami na Halicz a kończysz wycieczkę na Tarnicy. Z Tarnicy zejście do Wołosatego. Bardzo fajna jednodniowa traska. Polecam.

szparag 20.03.2011 19:18

Widzę, że w maju, będzie bardzo ciasno w Bieszczadach :).

zibiano 20.03.2011 20:06

jakby zanocowac w "bazie" pod tarnicą (namiot) to w nocy z rozsypańca przy dobrej widoczności widać światła Lwowa :) romantic,heheh

lena 20.03.2011 20:20

Cytat:

Napisał czosnek (Post 166544)
Polecam fajną pętle ze startem i końcem w Wołosatym.
Z Wołosatego startujesz na Rozsypaniec (jeden z piękniejszych o ile nie najpiękniejszy widok na Bieszczady polskie, ukraińskie i słowackie. Następie idziesz cały czas grzbietami na Halicz a kończysz wycieczkę na Tarnicy. Z Tarnicy zejście do Wołosatego. Bardzo fajna jednodniowa traska. Polecam.


Sama prawda! Czystego marszu w średnim tempie jest ok.6 godzin. Z ciekawości zabraliśmy gps, żeby określić długość trasy - 23 km, ale my poszlismy odwrotnie, czyli zaczęliśmy atakowaniem Tarnicy, a zakończyliśmy Rozsypańcem. Polecamy:).

p/s. Zdjęcie w avatarze właśnie z tej wycieczki:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.