Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dział Producentów i Dostawców (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Szynszyll garaż (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38530)

Tezla 07.01.2021 21:43

Cytat:

Napisał matjas (Post 712398)
Membrana w kraniku umiera i kran zaczyna puszczać wache bez udziału podciśnienia z silnika.
Jeśli masz przypadkiem starsze moto :) to może wystąpić koniunkcja nieszczelnych iglic.
Wtedy otwierają się perspektywy różnych fajnych zdarzeń...
W zaparkowanym moto pokapkapkapuje sobie paliwko ładnie do gardzieli i przelatuje sobie przez pierścienie rozrzedzając olej silnikowy. Jak nie wylapiesz na czas ze Ci przybywa po prostu zatrzesz silnik.
Bywało przypadki takiego zalania przestrzeni nad tłokiem ze przy rozruchu moto łapie zamek hydrauliczny i kończy się pogięta korbą.

Dlatego twierdze ze w gaźnikowych te pojebane kraniki podciśnieniowe to jest zło. Za to bardzo lubię opcję PRI. Wielu po postoju w Czwórce i Triojce chciałoby ja mieć...

Tak to.
Oddaje głos ekspertom w studio :)

M

Przeciętny użytkownik motocykla z manualnym kranikiem nie zna pozycji OFF chyba że ściąga bak a jak jest kranik podciśnieniowy albo pompa paliwa to wyłączy silnik i paliwo odcięte.

Wydaje mi się że na zaglonowanie dysz ma wpływ zawartość żywic w benzynie (powstają z dodatków mających spowolnić spalanie co jest pożądane chcąc jak najtaniej podnieść liczbę oktanową) bo widziałem gaźniki w których po postoju było czysto a gorsze spustoszenie po zaśniedzeniu aluminium w pustych komorach.

@Suchy 07.01.2021 22:28

Dzięki matjas

szynszyll 08.01.2021 07:59

1 Załącznik(ów)
Walczymy - cb750 SF jest pieknym japonskim motocyklem :) juz takich nie robia...

Misza 08.01.2021 08:39

1 Załącznik(ów)
Wiem :) niestety kompletnie pozbawionym emocji związanymi z jazdą

szynszyll 08.01.2021 08:44

Cytat:

Napisał Misza (Post 712471)
Wiem :) niestety kompletnie pozbawionym emocji związanymi z jazdą

Damy rade bracie :) j... CAN :)

@Suchy 08.01.2021 14:18

Cytat:

Napisał Misza (Post 712471)
Wiem :) niestety kompletnie pozbawionym emocji związanymi z jazdą

Przyjedź nim na Rajd Podlaski, emocje gwarantowane.

Dzieju 08.01.2021 20:22

Dotychczas tylko w dwusuwowym sprzęcie spotkałem się z oblepieniem gaźnika a spowodowanym odparowaniem benzyny a pozostałością oleju.
Dlatego staram się wypalać całe paliwo z gaźnika silnika zaburtowego.
Co do Afryki to skoro po postoju , powiedzmy kilku dniowym , chcąc odpalić bez zbędnego kręcenia rozrusznikiem, pompuję paliwo do gaźników to można domniemywać że są puste.
A skoro są puste ponieważ benzyna odparowała ze wszystkim co w sobie zawiera to raczej nic nie powinno pozostać na ściankach.
Skoro się komuś oblepiło w środku to bym się zastanowił jakiego mazutu zatankował niechcący.

Tezla 08.01.2021 21:07

Żeby nie odpaliło wystarczy ubytek paru milimetrów przecież przy wypalaniu przed zgaszeniem tylko trochę ubywa z wierzchu i reszty nie wypompuje bo byłoby za ubogo dla silnika.

szynszyll 16.01.2021 13:24

1 Załącznik(ów)
w zimowej szacie kurort nurza się bogaty...
na szyby kwiaty rzucil pan scenograf mróz!
trzaskaja baty i parskaja pstre bahmaty
i stary cygan koncert swoj rozpoczal juz!

Ronin78 16.01.2021 13:50

...................


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.