Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33958)

Dzieju 10.02.2019 06:43

Koledze po znajomości w A4 multitronik wyszło coś 1000zł , ASO chciało bliżej 1500.
Wymiana co ok 60tyskm , jak przeciągnięta i skrzynia padnie to koszt sprzęgiełek i roboty ok 10000zł.
Taaa a taką zwykłą się jeździ i jeździ , można i dożywotnio nie zmieniać.
A jak już to koszty wymiany oleju znikome.

szarik 10.02.2019 08:14

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 623646)
Koledze po znajomości w A4 multitronik wyszło coś 1000zł , ASO chciało bliżej 1500.
Wymiana co ok 60tyskm , jak przeciągnięta i skrzynia padnie to koszt sprzęgiełek i roboty ok 10000zł.
Taaa a taką zwykłą się jeździ i jeździ , można i dożywotnio nie zmieniać.
A jak już to koszty wymiany oleju znikome.

Co fakt , to fakt , ale obecnie coraz więcej samochodów ma automaty i niestety trzeba o nie dbać jeśli trzymasz auto przez dłuższy czas. Jeśli byłbym leasing-biorcą w ogóle nie brał bym wymiany pod uwagę , a tak samochód jest u nas już siodmy rok i pewnie będzie jeszcze siedem lat :) (jest to pierwszy wydatek , choć czysto profilaktyczny na to wozidło , nie licząc oczywiście olejów , filtrów ). Przez 12 lat miałem opla sintrę 3.0 w automacie , najpierw jako jedyne auto , potem jako drugie roboczo-przyczepkowe i też nigdy nie zmieniłem oleju w automacie . Samochód służy teraz mojej siostrze jako "L-ka " , ma 21 lat , 435 tyś przebiegu i jest starym gratem ale skrzynia śmiga wzorowo , zaryzykował bym stwierdzenie że lepiej , plynniej zmienia biegi niż żony Hyundai. Jaki z tego morał , ano jak dla mnie taki , że " to se ne wrati" , i obecnie produkowane automaty tyle nie zniosą .

puszek 12.06.2020 15:50

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 623646)
Koledze po znajomości w A4 multitronik wyszło coś 1000zł , ASO chciało bliżej 1500.
Wymiana co ok 60tyskm , jak przeciągnięta i skrzynia padnie to koszt sprzęgiełek i roboty ok 10000zł.
Taaa a taką zwykłą się jeździ i jeździ , można i dożywotnio nie zmieniać.
A jak już to koszty wymiany oleju znikome.

W multironiku nie wymienisz filtra bo do tego trzeba rozwalc skrzynie, nie jest dostepny. czyli filtr zostaje. Czyli zostaja syfy w filtrze. W zwiazku z tym nie wiem czy wymiana dynamiczna ma sens.. Samemu mozesz wymienić grawitacyjnie i bedzie to kosztowało 3 razy mniej.

matjas 12.06.2020 17:12

Cytat:

Napisał bogdan (Post 685556)
Polecam [url]xxxxxxxl]

Przyjrzyjmy się bliżej Bogdanowi zanim wystrzelony zostanie w kosmos.

M

radiolog 12.06.2020 18:41

Cytat:

Napisał puszek (Post 685569)
W multironiku nie wymienisz filtra bo do tego trzeba rozwalc skrzynie, nie jest dostepny. czyli filtr zostaje. Czyli zostaja syfy w filtrze. W zwiazku z tym nie wiem czy wymiana dynamiczna ma sens.. Samemu mozesz wymienić grawitacyjnie i bedzie to kosztowało 3 razy mniej.


Bardzo przepraszam ale grawitacyjnie to tylko czubek góry lodowej, obecnie zaleca się dynamicznie

matjas 12.06.2020 18:47

Lepiej zrobić w garage dwie statyczne niż wcale :)

ural2 12.06.2020 19:04

Taka ciekawostka. Toyota w Europie nie zaleca wymiany oleju w skrzyni cvt ale w USA wymiana zalecane jest co 50000 mil. Ot taka ciekawostka.

Cezar3 12.06.2020 19:32

Ciekawostką jest, że w Stanach nakazują wymianę oleju w cvt w subaru, ba, jak padnie skrzynia bodajże do 200tys km to wymieniają na gwarancji...
A w Europie nie....taki mamy klimat :)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

radiolog 12.06.2020 20:08

Cytat:

Napisał Cezar3 (Post 685596)
Ciekawostką jest, że w Stanach nakazują wymianę oleju w cvt w subaru, ba, jak padnie skrzynia bodajże do 200tys km to wymieniają na gwarancji...
A w Europie nie....taki mamy klimat :)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Tu się mylisz w Europie i w Polsce tez masz taka gwarancje, a dynamiczna wymiana zalecana jest co 60000 , a przy haku obowiązkowa

voytas 12.06.2020 21:36

przy używaniu haka olej przypala się baaaardzo szybko, przy butowaniu z przyczepą zmiana oleju w silniku=zmiana oleju w skrzyni, wskazany jest wskaźnik temperatury oleju w skrzyni


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.