Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Czy można zmierzyć ramę (krzywa /prosta) podczas kupowania [wydzielone z dyskusji sprzedaży Afryki Kazmira] (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33333)

wojtekk 26.10.2018 12:41

Cytat:

Napisał tommi (Post 607949)
Czy jest osobny temat z postami Franza i moimi w tym temacie..?

Już wiem, spoko. Ale ta moderacja jest szybka!

Nie :)a dziękuję :)

Pilnujmy sami porządku , dobrze ? Tu o ramię. Tam o sprzedaży i zażaleniu.

I bez osobistych wycieczek :) i tu i tam :)

tommi 26.10.2018 12:47

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 607973)
Nie :)a dziękuję :)

Pilnujmy sami porządku , dobrze ? Tu o ramię. Tam o sprzedaży i zażaleniu.

I bez osobistych wycieczek :) i tu i tam :)

Dziękuję :Thumbs_Up:

wojtekk 26.10.2018 13:00

Mirku - Twoja uwaga jest do ogłoszenia a nie do metodytyki mierzenia ramy , prawda?

Mirek Swirek 26.10.2018 13:00

Tak...

wojtekk 26.10.2018 14:20

To proszę rozdzielić dyskusje w odpowiednim miejscu bardzo proszę :)

mareksz007 26.10.2018 16:41

Cytat:

Napisał BornToRide (Post 607958)
Napisz do MotoLeżan... To nie była tylko opinia... To były jego koszty, czas, stracona zaliczka... I naprawdę widać na oko krzywizny... Wystarczyła jedna przejażdżka 100 metrów dla znawcy, żeby stwierdzić. że nadzwyczajnie ściąga...

Jak kupowałem XR-kę to ściągała okrutnie na lewo. Sprzedający zszedł z ceny. Po zakupie popuściłem na lagach, zluzowałem półki i jest ok.
Nie wierzę w krzywą ramę.
Sprawdziłeś wszystkie łożyska ? Mocowanie amora w ramie?
A tak po za tym ile chcesz za tego"trupa"?

CzarnyEZG 26.10.2018 17:21

1. Krzywe/źle założone lagi
2. Krzywa kierownica
3. Przekrzywiona na mocowaniu kierownica
4. Zrąbana przednia opona
5. Krzywy wachacz
6. Żle (nie równo) ustawione tylne koło po naciąganiu łańcucha
7. nierówno rozłożona masa dodatkowego szpeju

Przyczyn ściągania może być milion niektóre z nich poważne, inne nie.
Łącznie z tym, że znam przypadek rajdera ze skoljozą (takie skrzywnienie kręgosłupa) który na każdym moto siada bardziej z jednej strony niż z drugiej (jak to sam określa) i pod nim każde moto ściąga.

Jakby temat się zaczął od textu:

"Mam poważne podejrzenia, że rama w moim Paździerzu jest krzywa, jak to poznać i kto ma RD03, której jest w miare pewien, żebyśmy pomierzyli ramy (nawet przez internet i zdjęcia)
ps: Koledzy, które punkty ramy w afrze są krytyczne i które odległości łapać?"

dalej temat poszedłby pewnie w kierunku poszerzenia wiedzy ogółu o ramach i ich geometrii.
A teraz? - mamy żatkie gówno w wentylatorze i internetowe dywagacje pod sufitem bez żadnej merytoryki.

Japierdole - piździejemy jakoś zbiorowo? Co się dzieje?

Fihu 26.10.2018 17:48

W środę powinienem mieć już gołą ramę na stole od rd03, mogę dokonać pomiarów aby ktoś sobie porównał.
Aktualnie mam również ramę (na pewno jeździła prosto) czekającą na maloranie od rd04, z ciekawości sprawdzę czym się różnią (jeśli w ogóle).

bukowski 26.10.2018 18:03

Na logikę, krzywa rama ma się nijak do ściągania. Tzn. może się mieć, ale dużo bardziej prawdopodobne są inne przyczyny.

Sent from my G8441 using Tapatalk

CzarnyEZG 26.10.2018 18:32

Fihu - jeżeli mogę Cię prosić, to do RD04 - pomiary:
1. odległość od środka otworu osi wahacza do środka otworu dolnego uchwytu chłodnic
2. odległość od środka otworu osi wahacza do dolnej poprzeczki w miejscu gdzie rama rozchodzi się na dwie części.
3. odległość od środka otworu osi wahacza do górnej poprzeczki pomiędzy elementami idącymi od główki.
4. Gdy rama stoi na dwóch dolnych elementach na płaskiej powierzchni a w główkę ramy wsadzisz coś prostego (kij od szczotki :) ) odległość od osi wahacza do punktu w którym kij od szczotki dotyka powierzchni na której stoi rama.

Jeżeli Ci się chce, to będę zobowiązany. Pomiary aby były ważne są potrzebne z prawej i lewej strony ramy, z zaznaczeniem, czy rama jest symetryczna fabrycznie (tego nie wiem)

Wiem, że to rzeźba w gównie i zgrubne mierzenie, ale chyba pierwszy sposób w jaki można ramę jakkolwiek miarodajnie ocenić.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.