Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dział Producentów i Dostawców (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=53)
-   -   MOTOOILER olejarka łańcuchowa (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3190)

mateuszzory 05.08.2009 21:17

jeszcze jedno pytanko :)
sa moze mniejsze zbiorniczki na olej ? np. o połowe bo w Drz niema zabardzo miejsca na cokolwiek a przebiegi na ziorniku jest w tym przypadku mniej ważną rzecza. Wogóle mysle ze takie akcesorium o mniejszym zbiorniku była by trafnym spostrzezeniem dla sprzetów przeznaczonych do innych celów jak daleka turystyka :)

pałeł 05.08.2009 22:24

smutne te czerwone :)
mateusz chyba sa mniejsze zbiorniczki ale nie wiem czy akurat mam mniejszy jak coś to ci wyśle po kosztach

matjas 06.08.2009 07:50

zbiornik ma 3x4x8cm i mysle ze nie bedzie problemu zmiescic go nawet w DRZ. w zestawie jest taki wlasnie zbiornik i na poczatek proponuję spróbować a potem kombinowac z czym innym. nie musi on byc zamocowany pionowo ani poziomo /polozenie dowolne byleby wylot mniej wiecej w doł/ co moim zdaniem zwieksza szanse na powodzenie.
Pałeł dziękuję za pomoc ale odnoszę wrażenie, że wątek dot. raczej Motooilera.
zdrv
Matjas

pałeł 06.08.2009 09:07

matjas służę pomocą :) z lektury wyczytałem ze kolega urządzenie takie posiada :) wiec chciałem pomóc

matjas 29.11.2009 19:40

WITAJCIE
staram się jakoś skutecznie podsumować sezon. proszę wszystkich, którzy zakupili motooilera w promocji forumowej o wpisanie opinii i wrażeń z eksploatacji:

1. jakość wykonania;
2. wrażenia 'eksploatacyjne', że tak je nazwę.

dzięki sugestiom na forum /w większości na priv ;)/ sporo kwestii udało się poprawić do stadium dojścia do produktu handlowego, który w chwili obecnej mocno odbiega od swego pierwowzoru i znajduje uznanie wśród motocyklistów w Polsce /narazie tylko u nas/.
niemniej - proszę o głos. tak będzie mi łatwiej niż słać do każdego z osobna maila.
żeby nie śmiecić po wątku proszę o głos tylko osoby które KUPIŁY motooilera.

pozdrawiam
matjas

PawelZDR 29.11.2009 20:00

To ja pierwszy.Sama zasada dzialania i sterowania jest OK i odpowiada mi jak najbardziej.Jak beda w przyszlosci jakies wynalazki jak automatyczne sterowanie wg predkosci lub padajacego deszczu to juz nie czegos takiego nie kupie ,ma byc pokretlo i koniec.Jakosc wykonania jest bardzo dobra poza wtyczka ktora laczy sterownik z reszta ,wyrwalem piny z wtyczki przy lekkim naciagnieciu wiazki.Znam te zlaczki z instalacji samoch. i wg mnie jest to shit ale to wina makaroniarskiej firmy ktore je produkuje.Jest tez troche problem z nasmarowaniem obu stron lancucha i tu jest pole do popisu.Reszty grzechow nie pamietam.

PS.sorry za brak polskich znakow ale mam jakis nowy win7 i cos go dzisiaj boli.

skklub 29.11.2009 20:27

Witam,

Ja również kupiłem od Matjasa olejarkę. Od tamtej pory zapomniałem o smarowaniu łańcucha. U mnie nie występuje ten problem co ma PawelZDR bo od razu delikatnie przerobiłem element przy łańcuchu i smarowanie mam jego z 2 stron. Pierwszy wyjazd do Mołdawii, nie był zachwycający, musiałem nauczyć się użytkowania tego "ustrojstwa", zarówno felga jak i kufer boczny był cały schlapany olejem na 2.000 poszedł mi prawie cały zbiorniczek. Natomiast wyjazd na Krym to już zupełnie inna bajka, wyciągnąłem wnioski i olejarkę odpowiednio nastawiłem na potencjometrze, felga może delikatnie była schlapana olejem jednak kufer już nie.
W chwili obecnej trudno byłoby mi się przyzwyczaić do wożenia spreja.

Pozdrawiam

Kici 29.11.2009 20:56

Ja tez używam już od paru tygodni olejarki od Matjasa.

Co do wad to do poprawienia jest smarowanie drugiej strony łańcucha.
Elektrozawór taki z uszami co otrzymałem w komplecie niezbyt mieści się pod tylna owiewka i trzeba trochę rzeźby artystycznej zrobić z mocowaniem.

A zalet chyba niema co wymieniać, spełnia swoje zadanie.

NUROFEN 29.11.2009 21:07

Witajcie,
To ja następny w kolejce ;-)
Ciężko było mi oswoić się z myślą że smarowanie nie będzie nazywało się SCOTTOILER.

Cena MOTOOILERA wydawała się zachęcająca a sterowanie w zasięgu ręki sprawiło , że zaryzykowałem.
W Varadero miałem SCOTTA pod kanapą i za dużo kłopotu z regulowaniem

Dziś nie wyobrażam sobie niczego innego ...A , że na dodatek jestem wygodny ;-)....

Szybko się rozeznałem kiedy przestaje chlapać się felga ...

Produkt świeży , wiec pewnie będzie ewoluował....
Dizajnersko jest bardzo dobrze.

Wężyki zasilające bardzo dobrej jakości , zbiornik o odpowiedniej pojemności. Metalowa rurka smarująca to bardzo dobre rozwiązanie

Potwierdzam słabą jakość kostki połączeniowej :-(
Trzeba jeszcze jakoś dopracować sposób napełniania...
Fi strzykawki nie pasuje do wężyka . Temat nie wydaje się być trudny....no ale nie każdy ma do Castoramy przez ulicę :-(
Zimą pewnie wymyślę jakąś "redukcję"

Reasumując: gdybym mógł cofnąć czas....decyzja o zakupie MOTOOILERA byłaby taka sama.
Cena bardzo ATRAKCYJNA .
POLECAM .
:at:

sober 29.11.2009 22:03

Ja też zakupiłem oliwiarkę matjas-a, wczoraj był montaż :) więc w trasie jeszcze produkt nie testowany ale wszystko wygląda świetnie:drif:
Cytat:

Napisał Adaśko (Post 86311)
Trzeba jeszcze jakoś dopracować sposób napełniania...
Fi strzykawki nie pasuje do wężyka . Temat nie wydaje się być trudny....no ale nie każdy ma do Castoramy przez ulicę :-(
Zimą pewnie wymyślę jakąś "redukcję"

wystarczy kupić kawałek rurki o nieco większej średnicy i nałożyć jedną na drugą (akurat miałem takową, którą używałem do odpowietrzania przedniego hamulca):Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.