Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   [P] Zakup kasku (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45297)

Danny 12.01.2024 15:49

2 Załącznik(ów)
Ehh FAT. Jeden wątek, jeden ch**owy dzień w robo i pięć stówek wydane.

Właśnie jedzie do mnie nowy orzech na sezon 2024.

p.s. pewnie gogle też trzeba będzie jakieś bardziej pasujące kupić :D

rrolek 12.01.2024 17:45

Cytat:

Napisał nabrU (Post 842311)
..Co do Nishua Enduro Carbon ...wentylacja na twarz jest kiepska, szczególnie odczuwalne jak się człowiek w offie 'narobi' i przydałoby się trochę tlenu (na głowę przez górny nawiew jest z kolei OK)....

Mam odczucia całkiem odwrotne. Przy -5 nos mi marznie nawet przy zamkniętej szybie bo jest nadmuch wzdłuż szyby, no ok wizjera, a łeb (bez kominiarki) mam mokry - edit: dotyczy konkretnej jazdy w offie, na szosie, nawet latem jak pisałem, jest moim zdaniem ok.

Danny, ja rozumie rozładowanie stresu, ale w tych kaskach, jak mawiał mój kolega z akademika, "...jest tyle walet co zad...". Drugi raz Arioha nie kupię, nawet w mega promocji.

zaczekaj 12.01.2024 18:16

Przy -5 raczej nie będę jeździć ale za to w +40 jak najbardziej więc w miarę dobra wentylacja jest wskazana.

Muszę najpierw pomierzyć czy Nishua pasuje na moja głowę. Pamietam, że za czasów moto-akcesoria byłam blisko by go zakupić ale promka się skończyła a pojawiła się promka w Louisie na nexxa xd1. I padło na nexxa.

Commander w sumie był spoko ale jakoś tak to pęknięcie niewiadomo kiedy i skąd
nieco mnie zniechęciło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rrolek 12.01.2024 19:57

Na mojej dynce Nishua leży prawie idealnie, no ino ten brak wentylacji. Zupełnie odwrotnie w Aviatorze. Wentylacja super (kosztem hałasu nawet przy 70/80) ale ile ja tam styropianu wyskrobalem, tapicerki korygowalem, plastików szlifowalem i ciągle coś nie tak.... W sumie nie wiem po go jeszcze trzymam.

zaczekaj 12.01.2024 23:28

Czyli Airohowe skorupy nie na Twą głowę.

U mnie aviator i commander idealnie leżą. Nexx tak samo. Zawsze ten sam rozmiar mi wypada.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ziutek2002 26.01.2024 12:37

1 Załącznik(ów)
Zacząłeś więc skończ :) (chodzi o wątek).

Trochę czasu minęło, ale poszukiwania zakończone. Nie wszystkie z wymienionych kasków były dostępne, długo czekałem aż będę miał możliwość obejrzenia/przymierzenia, w między czasie wpadło też kilka innych propozycji ale ostatecznie skończyło się na Airoh Commander. Dlaczego? Podam kilka argumentów ale najważniejszy dla mnie - wygoda. Jakby ,,szyty'' na moją głowę. Wybrałem go mimo tego, że jestem świadom (nawet przykład znajomego) jak sporo ludzi reklamuje je z różnych względów, ale tutaj nie znam też przypadku żeby reklamacje te nie były uznane. Dodatkowo dla mnie na duży plus: niska waga, bardzo szeroki wizjer, blenda, sporo akcesoriów w zestawie, wygląd no i cena za jaką udało mi się go zakupić. Co do wykonania jest ok, no ale tutaj też czas pokaże i eksploatacja, jak on będzie wyglądał w przyszłości. Przyznaję, że użytkowałem LS2 Stripe 10 lat (i jeszcze go zostawiam w razie ,,w'') - będę miał porównanie :)

Nie długo będę montował intercom, tak więc w tej kwestii na razie się nie wypowiadam ale mogę później opisać swoje spostrzeżenia.

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie sugestie (@zaczekaj - nie ukrywam, że bardzo spodobał mi się Twój w filmiku o nowym Trampku :))

Pzdr, tomek

zaczekaj 26.01.2024 13:48

Fajnie że się film podobał a kask niech się dobrze nosi, obserwuj czy gdzieś się nie pojawiają pęknięcia lakieru, ja z tego powodu reklamowałam.

Ja jutro jadę na łowy kasku.
Nastawiam się na Nishue bo lekki a nie chce kasku cięższego niż ok 1400 bo po wypadku rowerowym wciąż mam problemy z karkiem i ramionami. Jak Nishua nie podejdzie to chyba tylko Commander mi pozostaje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Emek 26.01.2024 13:52

Cytat:

Napisał ziutek2002 (Post 843819)
Zacząłeś więc skończ :) (chodzi o wątek).

Trochę czasu minęło, ale poszukiwania zakończone. Nie wszystkie z wymienionych kasków były dostępne, długo czekałem aż będę miał możliwość obejrzenia/przymierzenia, w między czasie wpadło też kilka innych propozycji ale ostatecznie skończyło się na Airoh Commander. Dlaczego? Podam kilka argumentów ale najważniejszy dla mnie - wygoda. Jakby ,,szyty'' na moją głowę. Wybrałem go mimo tego, że jestem świadom (nawet przykład znajomego) jak sporo ludzi reklamuje je z różnych względów, ale tutaj nie znam też przypadku żeby reklamacje te nie były uznane. Dodatkowo dla mnie na duży plus: niska waga, bardzo szeroki wizjer, blenda, sporo akcesoriów w zestawie, wygląd no i cena za jaką udało mi się go zakupić. Co do wykonania jest ok, no ale tutaj też czas pokaże i eksploatacja, jak on będzie wyglądał w przyszłości. Przyznaję, że użytkowałem LS2 Stripe 10 lat (i jeszcze go zostawiam w razie ,,w'') - będę miał porównanie :)

Nie długo będę montował intercom, tak więc w tej kwestii na razie się nie wypowiadam ale mogę później opisać swoje spostrzeżenia.

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie sugestie (@zaczekaj - nie ukrywam, że bardzo spodobał mi się Twój w filmiku o nowym Trampku :))

Pzdr, tomek

Załóż parę razy i ściągnij. Zobacz czy wyściółka się nie wypina i nie wyłazi z tyłu.

herni 26.01.2024 14:03

Cytat:

Napisał zaczekaj (Post 843823)
Fajnie że się film podobał a kask niech się dobrze nosi, obserwuj czy gdzieś się nie pojawiają pęknięcia lakieru, ja z tego powodu reklamowałam.

Ja jutro jadę na łowy kasku.
Nastawiam się na Nishue bo lekki a nie chce kasku cięższego niż ok 1400 bo po wypadku rowerowym wciąż mam problemy z karkiem i ramionami. Jak Nishua nie podejdzie to chyba tylko Commander mi pozostaje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To jeszcze weź pod uwagę AGV AX9 poprzedni model AX-8 mam (bardzo lekki) i jest średni ale nowsz ymodel AX9 ponoć dużo lepszy.
https://www.motoin.de/Kaski/Kaski-cr...SABEgJ_l_D_BwE

majo 26.01.2024 15:59

Da się Comandera porównać do Nolana N70 2X? Powoli szukam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.