Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Mandat za prędkość we Włoszech (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=39687)

Emek 01.04.2021 09:24

Kiedyś robili pomarańczowe a teraz różowe? Czy to mnie się w oczach coś?

mdxmd 01.04.2021 13:39

Cytat:

Napisał Emek (Post 726532)
Kiedyś robili pomarańczowe a teraz różowe? Czy to mnie się w oczach coś?

a gdzie tam widzisz kolory, gdyby nie gmole i te osłonki ramy to taki oszukany ktM.

a wracając do wątku, to taki mandat jest śmieszny aby bawić się w kombinowanie co innego jak przyjdzie z Norwegii, gdzie w cenie mandatu jest chyba tygodniowy pobyt w SPA z przelotem w obie strony ;)

radiolog 01.04.2021 19:49

Cytat:

Napisał Emek (Post 726532)
Kiedyś robili pomarańczowe a teraz różowe? Czy to mnie się w oczach coś?

pomarańczowe, to wina kondona na telefonie

consigliero 01.04.2021 22:22

Ja nie negocjuję, bo nie prowadzi się negocjacji z terrorystami. Za kilka dni mam znowu czyste konto, to punktowe, bo bankowe komornik odwiedził już wcześniej

maly 01.04.2021 22:43

Lepiej zapłać.
Mój przyjaciel często jeżdzi do italii ,co dostał mandat to go wyrzucał.
W tamtym roku zrobił to samo ,niestety włosi oddali sprawę polskiej firmie windykacyjnej i musiał zapłacić około 3000 zł.Było to kilkakrotnie więcej niż mandat.
Ja też nie lubię płacić mandatów.

Dżeferson 03.04.2021 09:28

Do firmy przyszło z Włoch 80 za prędkość, ale to zlali. Po roku od pierwszego mandatu przyszedł drugi kwit z ponagleniem ale już 160.

Dziwne, że dopiero po 4 latach upominają się o uregulowanie mandatu.

W Polsce za polskie mandaty bardzo sprawnie zajmują konto na czas ściągnięcia hajsu. W moim przypadku to niecałe 3m-ce od popełnienia wykroczenia. Być może z zagranicznymi mandatami ta procedura potrwa dłużej, ale na pewno tego nie podarują.

wojcimierz 03.04.2021 20:04

U mnie był ten sam przypadek. Mandacik za fotoradar na moście do Wenecji. Prędkość przekroczona o astronomiczne 5km/h. Zapłaciłem bo planuję jeszcze wybrać się do Włoch a przy nie zapłaconym mandacie przy pierwszej lepszej kontroli będziesz miał duże problemy zapewne.

fassi 04.04.2021 09:12

Co tam mandaty za prędkość. Żyłem 3 miesiące bez ważnego niemieckiego dowodu osobistego w germanii. 700 ojro mnie to kosztowało. Mój prawnik powiedział że niemieckie państwo potrzebuje pieniędzy.

Melon 04.04.2021 10:56

Nie tylko niemieckie państwo. Chciałem zarejestrować moto co by nie przekroczyć terminu 30dni. Zachodzę do wk a tam zapisy,termin za 10dni.W yznaczonym terminie składam wniosek z datą tak jak wypisałem wniosek 10dni temu.Pani z okienka każe poprawić datę więc grzecznie to robię. Po pół godzinie pani daje tablicę i dowód oraz iformuje mnie że podlegam karze grzywny za przekroczenie terminu 30dni!:mur:
Nigdzie na ich stronach nie ma info że są zapisy, musiałem dwa razy brać wolne w robocie,20 km x 2,parking płatny i jeszcze 197zł za tablicę z papierami.:mad:

nabrU 04.04.2021 12:15

Melon, to Polska tylko niestety...

W UK urzędnika na własne oczy widziałem raz jak przyjechałem do tego kraju i mi przydzielali numer ubezpieczenia społecznego. Wszystko inne załatwisz online, telefonicznie lub pocztą. Stąd zero problemów załatwić coś w COVID


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.