Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Olej i jego poziom (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=24325)

marekmoto1 09.07.2015 18:50

Kjakub. Ja zgadzam się z instrukcją. Tak sprawdzam i nigdy nie miałem problemów.

Szpilon 09.07.2015 23:31

Ja mierzę zawsze w pełni księżyca.

xtr 09.07.2015 23:34

Ja juz zgłupiałem i teraz po kilku latach użytkowania Afryki juz nie wiem jak mam mierzyc

Evvil 09.07.2015 23:47

Dżizas.....

Olej ma być. Jak nie ma źle. Jak jest dobrze. Jak ubywa źle. Jak mniej więcej nie ubywa dobrze.

A czy w pełni księżyca, w noc kupały, na asfalcie czy kostce brukowej bez róznicy.

bass 10.07.2015 17:58

Cytat:

Napisał xtr (Post 439653)
Ja juz zgłupiałem i teraz po kilku latach użytkowania Afryki juz nie wiem jak mam mierzyc

Wykręcić bagnet, wytrzeć szmatką, usiąść na moturze, stopy na ziemi, moto na równo, wsadzić bagnet, nie wkręcać, wyjąć i ma myć na 3/4 miarki, wszystko na zimnym silniku - np po nocnym postoju.

NUROFEN 10.07.2015 18:39

przed wykręceniem korka z bagnetem przetrzeć również ;-) jeśli moto nie jezdzi tylko w słoneczna niedzielę na mszę

Balugass 10.07.2015 20:15

hyyyyy a to olej trzeba sprawdzać?? :D

xtr 10.07.2015 23:16

Taka jest instrukcja czy grono forumiczow tak ustaliło? Bo coś mi się nie chce wierzyć że mam sprawdzać olej siedząc na kanapie

pajak65 11.07.2015 01:34

Zawsze w każdej Hondzie (i wcześniej w Suzuki) sprawdzałem poziom oleju na wyprostowanym motocyklu, sojącym na własnych kołach, bez obciążenia i na "zimnym" silniku przed jego odpaleniem. Zasada jest prosta - olej po skończonej jeździe i odstawieniu motocykla jest rozgrzany i spłynie swobodnie do miski. Nie ma konieczności oczekiwania na spynięcie oleju z układu, bo sprawdzamy poziom oleju przed jazdą. Oczywiście "bagnet" wykręcam, wycieram czystą szmatką i wkładam NIE wkręcając :) Jak wymieniamy olej to również uzupełniamy świeży (zimny) olej do poziomu maksymalnego i po odpaleniu silnika - aby olej mógł się rozprowadzić po układzie (zapełnić prawidłowo filtr oleju), krótkiej pracy i wyłączeniu odczekujemy 2-3 minuty i uzupełniamy olej ponownie do poziomu maks. Przez krótką pracę silnika olej nie zwiększy znacznie swojej objętości (poprzez rozgrzanie), więc możemy przyjąć że uzupełnienie poziomu do wskaźnika "max" jest prawidłowe. :)

Dzieju 11.07.2015 07:29

Cytat:

Napisał JarekAT (Post 439590)
Niezły burdel zrobiliście.
Piszecie brednie, później je dementujecie.
Może ktoś by wywalił ten temat w kosmos.
Robicie niepotrzebny śmietnik.

Popieram.
A swoją drogą jeśli tak prosta czynność sprawia tyle trudności, wątpliwości , wiele pomysłów na wykonanie czy przemyśleń to strach myśleć o wymianie żarówki.
Właśnie z tego powodu wymyślono max-min i proste zasady ale jak widać to jeszcze za mało :)
Teraz już wiem dlaczego dla współczesnych kierowców w niektórych samochodach nie ma bagnetu wcale tylko komputer informuje o konieczności wizyty w serwisie celem uzupełnienia oleju.

Następny temat poproszę o pompowaniu kół, przy jakiej temperaturze , jaką wilgotność powinno mieć powietrze, czy na centralce tylne koło dobijamy inaczej z uwagi na to że jest odciążone, po ilu minutach jazdy uznajemy powietrze w kole za ciepłe lub zimne co wpływa na pomiar, przydał by się też współczynnik względem wysokości nad poziom morza :D
Aha no i koniecznie poradnik o skutkach niedoboru lub nadmiaru ciśnienia względem przyczepności i przebiegów opony.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.