Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Michelin Adventure (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45621)

Dzieju 08.03.2024 05:25

W nawiązaniu do Adventurów, tak naprawdę poprzednie czy wczorajsze km zrobiłem głownie w temp. 0-10*C , zobaczymy jak będzie na ciepło.
Przedniej do zamknięcia brakuje z 7-8mm , tylnej 3-4cm .
Przyglądając się profilowi , przednia konstrukcyjnie jest podobna do Anakee stąd jej przyczepność do końca.
Z tylną się to nie uda, jak zamknę przednią to tylnej zostanie jeszcze sporo , to z powodu kształtu na okrągło.

Pytanko czy ma ktoś założonego tylnego ADV 130/80 na kole w trójce lub innym ale o identycznej szerokości.
Potrzebna fotka kształtu opony do celów badawczych, oczywiście najlepiej nowa , zużyta da gorszy materiał dowodowy.

Dubel 08.03.2024 09:39

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Romano (Post 847767)
W PL chyba niedostępny?

Tego nie wiem, kiedys byl dostepny
Załącznik 132635

Dzieju 15.03.2024 23:26

Kilometry lecą, oponki się docierają, przechyiy coraz większe i przyczepniejsze......a tu ciągle średnio 5*C podczas przejażdżek a i tak działają coraz lepiej.
Zanosi się całkiem dobrze.

Dzieju 27.03.2024 06:14

Taka mała uwaga odnośnie gęstości , miałem różne oleje przekładniowe w ręku ale żaden nie dorównał hipolowi swoją lepkością ( pewnie są jakieś inne super gęste) , nie tą na etykiecie ale tą praktyczną w dotyku.
Dlatego jeśli ktoś ma chęć na smarowanie olejowe łańcucha przekładniowym to tylko prawdziwy gęsty hipol , nawet nie MF , tylko zwykły.

Ciekawostka , na nowych oponach spalanie wokół komina i sporo po mieście spadło , styl jazdy ciągle ten sam. Dotychczas do żółtej rezerwy robiłem zwykle ok 330km , teraz wyszło 367km .
Jako że normalna 95 się kończy w zbiorniku czas będzie zatankować 98.

Dubel 27.03.2024 07:07

2 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Dzieju (Post 849398)
Taka mała uwaga odnośnie gęstości , miałem różne oleje przekładniowe w ręku ale żaden nie dorównał hipolowi swoją lepkością ( pewnie są jakieś inne super gęste) , nie tą na etykiecie ale tą praktyczną w dotyku.
Dlatego jeśli ktoś ma chęć na smarowanie olejowe łańcucha przekładniowym to tylko prawdziwy gęsty hipol , nawet nie MF , tylko zwykły.
....

Przemyslowe oleje przekladniowe wystepuja w duzo bardziej ''gestej specyfikacji'' niz owy hipol, sa rownie tanie i dostepne. Ponizej przyklad Shell Omala odpowiednik Hipolu to Omala 100 kazdy powyzej jest bardziej lepki
Załącznik 133170

Załącznik 133171

mdxmd 27.03.2024 10:08

najtańszy castrol epx 80W90

Viscosity, Kinematic 40C ASTM D445 mm²/s 134

https://msdspds.castrol.com/bpglis/F...PXE-BB48AA.pdf

Takiego używam w swojej olejarce

Dzieju 28.03.2024 05:17

Dlatego napisałem że pewnie są też bardziej gęste , nie śledzę rynku.
Jak dla mnie hipol jest optymalny i jego gęstość jakimś wykładnikiem jako podstawa minimalnej gęstości.
Jak go zużyję to będę się zastanawiał co dalej ale to pewnie z 10 lat :-)
Ciut gęstszy też może być, chętnie popróbuję.
I jeszcze taka uwaga, cyferki w specyfikacji nie zawsze oddają to co jest na żywo i jak się zachowuje. Dlatego jeśli zależy mi konkretnym zastosowaniu czyli do smarowania łańcucha to maczam palec i widzę a nie bazuję tylko na specyfikacji producenta.
Nie potrzebuję znać składu chemicznego, palec wystarczy :-)

mdxmd 28.03.2024 13:33

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 849467)
Dlatego napisałem że pewnie są też bardziej gęste , nie śledzę rynku.
Jak dla mnie hipol jest optymalny i jego gęstość jakimś wykładnikiem jako podstawa minimalnej gęstości.
Jak go zużyję to będę się zastanawiał co dalej ale to pewnie z 10 lat :-)
Ciut gęstszy też może być, chętnie popróbuję.
I jeszcze taka uwaga, cyferki w specyfikacji nie zawsze oddają to co jest na żywo i jak się zachowuje. Dlatego jeśli zależy mi konkretnym zastosowaniu czyli do smarowania łańcucha to maczam palec i widzę a nie bazuję tylko na specyfikacji producenta.
Nie potrzebuję znać składu chemicznego, palec wystarczy :-)

który palec najlepszy do takiego testu :D z kim nie rozmawiam i mówię o tak prostym rozwiązaniu jak olej przekładniowy to jest zdziwienie, że to działa lepiej jak napompowany marketingiem spary.

Dzieju 28.03.2024 14:36

Kciuk i wskazujący bada lepkość i śliskość.
Potem wycieram wskazujący maczam lekko , obserwuję prędkość spływu i tworzenie się kropli.
Kluczowe jest to czy zawiśnie czy spadnie.
Te testy oleju do łańcucha Afryki i roweru mi wystarczają. A i przebiegi 60 tyskm i blisko 10 rowerowy to potwierdzają. Obydwa w ciągłej eksploatacji i mają się bardzo dobrze.
Mdxmd , jak ktoś lubi "specjalistyczne" produkty to przecież może.
A zdziwienie innych jak wspomniałeś .....tak bywa :)

Artuditu 28.03.2024 21:29

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 846794)
Na koniec wisienka na torcie znaczy oponie.
Pamiętacie jakie było poruszenie jak Rambo sprzedawał opony po celowym przewierceniu by je wycofać z obiegu?
Ile to negatywów poleciało.
No to właśnie na tylnej kołkowanej od niego zrobiłem te 30 tyskm i do ostatniego km działała bezbłędnie.
Czyli kolejny mit obalony, że to niby miały się rozpadać czy wybuchać ....już nie pamiętam.

Sam na nich latałem w kurierce i złego słowa powiedzieć nie mogłem. A opon raczej nie oszczędzałem. co innego na opony. Człowiek był młody, głupi, miał fantazję ale nie miał pieniędzy. Szukałem rozwiązań tanich i niekoniecznie dobrych. Pamiętam jak kupiłem na motobazarze saharę 3 enduro od Metzelera. Już wtedy miała kilkanaście lat ale miała jeszcze trochę mięsa. kosztowała 20zł (jak na 2010r to było dużo pieniądza :D ) potrafiłem niemalże zamknąć tą oponę i nigdy mnie nie zawiodła. Czy bym dziś zrobił tak samo? Nie, ale uważam, że to było dobrze wydane 20zł :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.