Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   synchronizacja gaźników- zrób to sam (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4878)

jorge 13.01.2010 17:48

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 93655)
Ja wypijam jak bardzo jest zimno (tak jak dzisiaj):haha2:
Jeśli się uparłeś na spuszczanie to pamiętaj coś tam trzeba nalać, albo zabezpieczyć bo:

Dysze są z mosiądzu, a Jan Mosiundz jak i Alek Alumniumnium śniedzieją!
Na dodatek na ściankach pustych komór pływakowych będzie osadzać się rosa (różnica temp) i masz gotowy syf. Natomiast jeśli motonga trzymasz w pomieszczeniu o temp. +25C stałej to spuść bo i tak wyparuje, a zostanie osad.


Nie temperatura waha się w okolicach 0 - z lekkim skłonem do + :). Motór otulony kocami i pokrowcami - zwłaszcza w okolicach silnika. W weekend ponadto podłoże pod spód styropian. A jak wlać to jaki specyfik ?

Kazmir 13.01.2010 18:00

Ja bym wlał mix benzyny z syntetycznym olejem do cwejtaktów 1:10

nicek27 13.01.2010 19:39

Ja przy rospalaniu swojego wehikułu upuściłem trochę paliwka z gaziorów. Potem na ssanku odpaliła bez problemów. Dobra opcja wydaje mi się.

szymon25 14.06.2014 23:31

Ciekawie rozwinął sie temat. Ale o synchronizacje gaźników chodzi. Wakuometr jak wakuometr. przeźroczysty szlaufik z olejem połączonu z króćcami po obu stronach. Kręcę śrubą sychronizacji i jak już w miare sie wyrównują wysokości oleju to jeden podnosi sie wyżej. Kręcenie śrubą powinno podnosić obroty? bo u mnie jest znikoma reakcja tą czynność.
Reaguje tylko olej w rurce. dość szybko reaguje.

nicek27 15.06.2014 17:28

Żeby rosły obroty trzeba trochę to śrubą pokręcić(obojętnie w którą stronę) - jedną przepustnice wtedy otwierasz.

szymon25 16.06.2014 12:20

wiem Nicek72 ze trzeba pokręcić. ale kręcenie nie daje w kwest obrotów zadnych rezultatów. Rośnie tylko podciśnienie jednego lub drugiego cylindra/ ssanie oleju w wakuometrze. przyjmijmy sytuacje gdzy cału gażnik był rozkręcony. Jak ustawić śrubę synchro i sróbe obrotów. np synchro wykrecone na max a obroty wkręcone lub odwrotnie

KORNIK 16.06.2014 12:35

Cytat:

Napisał szymon25 (Post 385248)
wiem Nicek72 ze trzeba pokręcić. ale kręcenie nie daje w kwest obrotów zadnych rezultatów. Rośnie tylko podciśnienie jednego lub drugiego cylindra/ ssanie oleju w wakuometrze. przyjmijmy sytuacje gdzy cału gażnik był rozkręcony. Jak ustawić śrubę synchro i sróbe obrotów. np synchro wykrecone na max a obroty wkręcone lub odwrotnie

Śrubą od synchro ustawiasz podciśnienie takie samo dla obu cylindrów (nie obroty) a śrubą od obrotów ustawiasz wolne obroty.

szymon25 16.06.2014 22:58

wszystko wiem Panowie, wiem co czym ustawiac. Obroty1250 wakuometry podlaczone. jeden cyryndel ssie ostro, malo oleju nie zassa a drugi normalnie. krece sruba synhro, mniej wiecej sie rowna ale po krotkiej chwili podcsnienie jednego z cyryndli rosnie/ (olej wyzej). obroty nie zmenaja wartosci. nie ma mozliwosci wyrownania slupków wakuometru.

KORNIK 17.06.2014 09:49

Nieszczelności w dolocie lub mało cierpliwości;)

szymon25 17.06.2014 11:17

ide próbować dalej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.