Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Prostownik 6/12 V (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43822)

krakus 02.02.2023 14:08

Cytat:

Napisał zimny (Post 807120)
Eee... 650zeta. No to musi działać :)

CTEK wydaje się optymalny, ale z chęcią poczytam o takich z półki pomiędzy CTEK a moim lidlowskim - czyli powiedzmy z puli cenowej 100-250zł.

Ja wiem że lepiej kupić raz a porządnie ale mi naprawdę ten Lidl starczał. Mam też ładowarkę Oxford 900 - chyba jakoś tak. Mogę odstąpić bo leży i jej nie używam. Parę lat temu działała - ale nie testowałem jej na mocno rozładowanym aku.

Pozdrawiam
zimny

A co jest złego w tym Oxfordzie, że nie chcesz z niego korzystać? Brakuje jakiejś funkcji?

zimny 02.02.2023 14:23

W sumie to nic, nie mam mu co zarzucić.. tyle że odkąd kupiłem Lidlowy to tego używam i jakoś przywykłem bo ma dłuższy kabel zasilający i nie potrzebuję przedłużacza w garażu :) Jak miałbym coś dokupić to pewnie właśnie takie jak CTEK czy tym podobne, bardziej zaawansowany.

Tex OXFORD to bym powiedział coś jak ten z Lidla tylko w znacznie mniejszej obudowie. To taki zupełny automat - podłącza się i sam ładuje, przełącza się w tryb podtrzymania, coś tam formatuje jak trzeba itp. Lidlowy chyba nie ma tego takiego zimowego podtrzymania. Ale nie sprawdzałem tego dokładniej.

Muszę go wygrzebać z szuflady, może potestuję jak on działa.

żuk 02.02.2023 14:51


herni 02.02.2023 15:06

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał zimny (Post 807120)
Eee... 650zeta. No to musi działać :)

CTEK wydaje się optymalny, ale z chęcią poczytam o takich z półki pomiędzy CTEK a moim lidlowskim - czyli powiedzmy z puli cenowej 100-250zł.

Ja wiem że lepiej kupić raz a porządnie ale mi naprawdę ten Lidl starczał. Mam też ładowarkę Oxford 900 - chyba jakoś tak. Mogę odstąpić bo leży i jej nie używam. Parę lat temu działała - ale nie testowałem jej na mocno rozładowanym aku.

Pozdrawiam
zimny

CTEK motocyklowy kupisz juz za 240 zł https://allegro.pl/oferta/prostownik...0-8-7875682224
Jeszcze raz powtarzam ,ze bałbym się zostawić inny prostownik na całą noc podpięty pod motocykl dlatego zainwestowałem w CTEKA. Dołożyłem 100zł za spokojne noce:haha2:

zimny 02.02.2023 15:37

Ano, ja nigdy nie zostawiałem na noc prostownika. Mój użytek to podładowanie przez 3h raz na 2 miechy.

Filmik obejrzę żeby się dokształcić.

Do reanimacji aku to mi kumpel przyniósł z roboty jakiś hiper sprzęt który odratował baterię. Ale to było coś za kilka tysi...

CTEK wydaje się dobrą inwestycją na lata z dużymi możliwościami.

herni 02.02.2023 15:42

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał zimny (Post 807128)
Ano, ja nigdy nie zostawiałem na noc prostownika. Mój użytek to podładowanie przez 3h raz na 2 miechy.

Filmik obejrzę żeby się dokształcić.

Do reanimacji aku to mi kumpel przyniósł z roboty jakiś hiper sprzęt który odratował baterię. Ale to było coś za kilka tysi...

CTEK wydaje się dobrą inwestycją na lata z dużymi możliwościami.

CTEK ale MXS 5.0 tez posiada tą opcje "regeneracja" i działa to doskonale. U mnie 5 sprzętów sa podpięte na okrągło cały rok.

Melon 02.02.2023 15:52

No i elegancko , każdy swoje chwali. :)

herni 02.02.2023 15:53

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał zimny (Post 807128)
Ano, ja nigdy nie zostawiałem na noc prostownika. Mój użytek to podładowanie przez 3h raz na 2 miechy.

Filmik obejrzę żeby się dokształcić.

Do reanimacji aku to mi kumpel przyniósł z roboty jakiś hiper sprzęt który odratował baterię. Ale to było coś za kilka tysi...

CTEK wydaje się dobrą inwestycją na lata z dużymi możliwościami.


jak Cie to moze pocieszy ro ten sam CTEK jest w wersji dla beemkarzy ale juz z ceną również dla beemkarzy:haha2::haha2:

herni 02.02.2023 15:54

Cytat:

Napisał Melon (Post 807134)
No i elegancko , każdy swoje chwali. :)

nie ma co chwalić. Posiadałem lidlowskie,biedronkowe ,oxfordy ale Ctek jakos budzi zaufanie

herni 02.02.2023 15:58

1 Załącznik(ów)
no dobra . Yamaha tez bazuje na CTEK:D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.