Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Popsułem i proszę o pomoc :) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1873)

Brambi 29.05.2013 08:26

Kupie od Thorgala i se dorobie kilka sztuk na zaś !
Właśnie moment 12 to 12 a nie 120 miałem fachowca doradce co mi klucz załatwił i mówił że to inne jednostki, i tak wiódł ślepy kulawego.

Pawel 29.05.2013 10:54

A nakrętki które tam przychodzą to są standardowej twardości czy raczej jakieś twardsze. U mnie dolne jakimś cudem sie odkręcają (chyba to stalowe zabezpieczenie przed odkręcaniem się zużyło) i planuję je wymienić na takie z teflonowa wkładką.

Dubel 29.05.2013 10:57

Cytat:

Napisał Pawel (Post 318197)
A nakrętki które tam przychodzą to są standardowej twardości czy raczej jakieś twardsze. U mnie dolne jakimś cudem sie odkręcają (chyba to stalowe zabezpieczenie przed odkręcaniem się zużyło) i planuję je wymienić na takie z teflonowa wkładką.

Minimum 8.8 i bedzie pan zadowolony.
Pozdro

Pawel 29.05.2013 13:00

O ile sie nie myle wszystkie śruby i nakrętki ze stali nierdzewnej są minimum 8.8 więc powinno być ok.
Mam rację?

Thorgal77 29.05.2013 14:14

przecież one nie są z nierdzwki....

połączenie zwykłej stali z nierdzewką to nie najlepszy pomysł.

nie wiem co sie musi stać by sie ta nakrętka zniszczyła od "jakiejś siły" najważniejsza jest szpilka o właściwej twardości.
Szpilka 8.8 i nakrętka 8.8 zadna tam nierdzewka.
Pozatym nierdzewka potrafi sie nieźle " zaciąć" - i gwint papa/.

matjas 29.05.2013 18:52

tak przeczytałem i w sumie każdy ma trochę racji, niektórzy nawet całą :D

na przestrzeni mojej karyery dłubacza amatora próbowałem chyba każdej z tych metod i nie mam co do nich osobiście zastrzeżeń, z jednym wyjątkiem: wykrętaki.
jeśli używać to NAJLEPSZEJ możliwej jakości /Srastorama to nie jest miejsce, które ją zapewni/ i bardzo ostrożnie i naprawdę z wyczuciem.
miałem DWUkrotnie niewątpliwą przyjemność wydłubywać pęknięty wykrętak zrobiony z HSS. oględnie powiem, że nie wspominam tego z rozrzewnieniem...

jak ktoś już wcześniej wspomniał 'bez młota nie robota' i faktycznie piźnięcie takiej szpilce raz a dobrze pomaga. po takiej grze wstępnej można przyjąć, że powinna chcieć iść chętniej - gwint nawet jeśli zapieczony, się nieco luzuje i szanse na zakończenie historii powodzeniem rosną.
jak Wasyl mówił - w sytuacjach beznadziejnych nic nie zastąpi spawania nakrętki.

matjas

Genek 29.05.2013 22:06

zawsze można naciąć dremelkiem pozostałość i na śrubokręt odkręcić, ale z praktyki najlepiej taką szpilę trochę czymś podgrzać (ale tak z głową) :D

strobus1 29.05.2013 22:18

Jak się nie mylę to szpileczki owe wkręcone są w amelinium, które jak wieść niesie ma większą rozszerzalność cieplną niż stal z której rzeczone szpileczki są wykonane. Więc proponuję grzać amelinium a szpileczki pobudzić młotkiem i chłodzić (np woodom popryskać). Może będzie łatwiej?

pincet 29.05.2013 23:05

Jo podchodzę do takich tematów z półautomatu, spawalniczego. Tak jak Wasilczuk pisze, nałożyć nakrętkę M8 Kropla spawu. Niech się nakrętka zaświeci. Szpilka ładnie się nagrzewa, jak ostygnie ładnie się też wykręca.

Genek 29.05.2013 23:15

wiadomka, ale nie każdy ma spawarkę :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.