Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Buty (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=129)
-   -   Buty trekkingowe - co polecacie? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40790)

Ludwik Perney 11.08.2021 14:06

Cytat:

Napisał Mieciek (Post 744235)
Co do podeszwy to może to i nie jest vibram (swoją droga vibram vibramowi nie równy można się naciąć) ale jest tak zbudowana tyle warstw utwardzenia zmiękczenia warstwy, bieżnik że nie mogę jej zarzucić absolutnie nic. A u mnie buty mają przegwizdane bo używam do wszystkiego i sie z nimi nie cackam a ważę (w zależności od sezonu) 105 do 112kg.

Na samą markę nie ma co patrzeć - taka rekomendacja jest cenna. No to ja bym brał

redrobo 11.08.2021 14:27

Generalnie piszac byty trekkingowe jesien-zima to na serio nie wiadomo co masz na mysli. Ja jesienia i zima potrzebuje w zaleznosci od terenu, miekkich butow trailowych z malymi stuptutami biegowymi, po sztywne treki za kostke pod raki... co bedziesz nosic ze soba na plecach tez ma znaczenie:) napisz cos wiecej.....

Ducafrica 11.08.2021 14:34

Jak wy kupujecie te buty? Niedawno odwiedziłem sklep turystyczny w Gliwicach o nazwie 8a, niestety stacjonarnie wybór bardzo mały. Na stronie www dużo większy i gość z obsługi zalecał, aby zamawiać przez internet. Problem jest taki że ja często na miejscu nie mogę się zdecydować, a co dopiero kupować zdalnie i odsyłać. Fajnie jak ktoś mieszka blisko, wtedy nie płaci za wysyłkę/zwrot.

redrobo 11.08.2021 14:56

Cytat:

Napisał Ducafrica (Post 744248)
Jak wy kupujecie te buty? Niedawno odwiedziłem sklep turystyczny w Gliwicach o nazwie 8a, niestety stacjonarnie wybór bardzo mały. Na stronie www dużo większy i gość z obsługi zalecał, aby zamawiać przez internet. Problem jest taki że ja często na miejscu nie mogę się zdecydować, a co dopiero kupować zdalnie i odsyłać. Fajnie jak ktoś mieszka blisko, wtedy nie płaci za wysyłkę/zwrot.

Kupujesz 2 rozmiary interesujacego cie modelu i trzymasz tydzien. W tym czasie w roznych momentach sobie probujesz i podejmujesz decyzje... Zdazalo mi sie 3 razy odsylac buty zanim sobie wybralem... czyli do butow doliczasz wysylke 3 razy:) ale lepsze to niz wydac 500 i zalowac...

PS: w 8a kase odsylaja szybciutko po zwrocie...
PS2: czasem wiedzac ze bede odsylac pare, zamawialem jeszcze inne jakies buty dla porownania organoleptycznego...

lukasz_vip 11.08.2021 15:13

Allegro i usługa SMART. Kupujesz, testujesz i odsyłasz za free.

Mhv 11.08.2021 16:24

Miałem podobną rozkminę niedawno. Długo szukałem i kupiłem Haix Laars Gevecht.

Wcześniej miałem kilka par butów, zaczynając od "Józefów" a kończąc na Meindlu. Chodziłem w tych butach wszędzie, wyprawowo, w zimę, rajdy, góry, itp. Moim zdaniem w kategorii cena - jakość są bezkonkurencyjne. Dałem ok 350 zł za nowe (II gat).

Zalety:
1. skóra a nie żadne membrany które przestają działać i wymagają specjalnego traktowania.
2. system szybkiego sznurowania
3. podeszwa vibram
4. lekkie dość
5. dobra jakość, wygodne
6. wysoki nosek gumowy - zawsze miałem buty wysiepane od skał na czubie


Takie i stąd kupiłem, tylko czarne (też są). II gatunek, ale ja nie widzę powodu. Dla mnie to jedne buty na wszystkie okazje, niezależnie od pory roku dają radę.

https://armyworld.pl/product-pol-135...tml?query_id=1

Nie bawię się w super skarpety i buty za tysiące złotych, to przegięcie, chyba że jesteś zawodowcem, sportowcem..

Co do skarpet - zero magii, w góry i na większe obciążenie/dłuższe użytkowanie zakłada się dwie pary zwykłych i po sprawie. Nic więcej nie potrzeba.
Dodatkowo "górskie" sznurowanie (jeśli są zwykłe sznurówki). Pamiętaj też, że tego typu buty muszą mieć zawsze niewielki luz - stopa czasem puchnie lekko i wtedy trzeba mieć miejsce.

Sub 11.08.2021 19:39

Marcin, byłem w podobnym dylemacie przez pół roku. Po wizycie w 8a w Gliwicach i w Polarsporcie na Siennej w Krakowie, wielu przymiarkach stacjonarnych i odsyłkach do sklepów w sieci (od tego nie uciekniesz, jeśli chcesz mieć wygodne buty na lata) wybór padł na La Sportiva Trango TRK Leather GTX. Gore-tex + VIBRAM. Tyle w temacie. Przetestowane w warunkach ostrej zimy w Beskidach i Tatrach ale też w lecie w Gorcach :Thumbs_Up:

voxan69 11.08.2021 20:59

A mi gore w butach w ogóle nie leży. Miałem Meidle, zamberlany, LOWA, i inne. Mam uczucie pocenia się nóg i ogólnego dyskomfortu. Nie wiem czym jest to spowodowane może tym, że jest mi ciągle ciepło i mam bardzo dobre krążenie. Musisz sobie sam odpowiedzieć do czego potrzebujesz te buty, jak szeroką masz stopę i jakie podbicie. Meidl, zamberlany z tańszych cmp mają obszerne buty. LOWA, Aku przynajmniej dla mnie są węższe. Obecnie chodzę w zimie i na jesieni w butach m-ki Crispi. Jak dla mnie najlepszy but jaki miałem ever. Bez membrany, but w całości wykonany ze skóry naturalnej. Podeszwa nie za twarda ale i w wysokie góry się nadaje i jest kompatybilna z rakami. Impregnuje woskiem od meidla i nigdy mi nie przemokły. Drugie buty, których nigdy nie przemoczyłem to wojskowe Haixy ale miały miękka i słabą na błoto podeszwę. Na lato preferuję niskie sportowe bez membrany oddychające i szybkoschnące obuwie do biegania ultra. Żona biega namiętnie dystanse powyżej 100 km i zawsze po sezonie jak zjedzie kilka par to mi coś poleca. W upały wysokie buty to dla mnie porażka. Wszyscy moi koledzy z GOPR w lecie również chodzą w niskich podejsciówkach. Oni chodzą w salewach bo mają na nie talony. Salewa poleciała w dół z jakością. Ostatnie ich buty rozpały mi się po niepełnym sezonie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

redrobo 11.08.2021 21:07

1 Załącznik(ów)
Voxan, wiem o czym rozmawiasz;) ... moje pierwsze buty w ktorych nie poci sie noga, a poci sie nawet w klapkach...

torak 11.08.2021 21:28

Ponieważ padło słowo Meindl, od siebie tylko zaznaczę że w obu parach (moje i żony) odkleiła się podeszwa a wyglądała jak nowa


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.