Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Moto Guzzi i Ducati jak to z nimi faktycznie jest...? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37071)

Baza 15.04.2020 09:05

Cytat:

Napisał herni (Post 677296)
Gutka ne znam ale Ducati Multistrade 1000 posiadam i jazda nim to czysta przyjemność . Ten motocykl po prostu uwielbia zapierdalać! Serwis jest zupełnie inny niż w Japonii i wymaga solidniejszego i bardziej ogarniętego mechanika. Koszta serwisu tez są wyższe.Ale to wszystko jest nic w porównaniu do przyjemności z jazdy


Jakie interwały serwisowe? Jak z dostępnością i cenami części i akcesoriów? Jak ze słynna włoska elektroniką? Czy faktycznie trzeba uważać nawet przy myciu myjką?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Adagiio 15.04.2020 11:24

Czasy kiedy Cagivy, Moto Morini czy Garelli chodziły na włoskich prundach to inna epoka. Zobacz na oceny użytkowników, to nie są dziennikarze brukowców motocyklowych, którzy piszą za gratyfikacje producentów, tylko zwykli ludzie. Nie mają powodów żeby oceniać nad wyraz dobrze, albo ganić bezpodstawnie: http://www.moto.it/social/recensioni...version=IUjElX

Części są od ręki w Romie, nie widzę znaczących różnic w cenach porównując np. z Japonią. U nas nie ma pojęcia jak z dostępnością, serwis taki sam jak w innych moto, szczególną uwagę należy zwracać na inspekcję zaworów i nie stosować zamienników nieznanej jakości. Ale to wynika u mnie z zasady, bo w innych moich moto też staram się robić serwisy na oryginalnych częściach. W swoich robiłem rozrząd, jakiś czujnik wymieniałem, synchronizację przepustnic, inspekcję zaworów, wymiany oleju i filtrów, opony, zestaw napędowy i regularne serwisy zawieszeń, w obydwu mam Ohlinsa. Nigdy nie dotykałem nic w silniku, acha w Multi padł mi rozrusznik bo odkleił się jeden magnes i pokiereszował wirnik, niestety rozrusznik to gówno marki denso, takie samo jak w większości innych moto. Kuliłem używany za 50 euri i wymieniłem, stary zregenerowałem i mam na zaś, to tyle przez wszystkie lata uzytkowania.
Jakbym miał jeździć, jak kiedyś robiąc po 40 tysiaków w sezonie to nie wybrał bym do tego Ducati, tylko Hondę.

Baza 15.04.2020 12:11

No widzisz. Ja od jakiegoś czasu na sezon robię 4-5tyś tak że żadne jeżdżenie. Faktycznie muszę się przymierzyć do gutka i do ducata.
Adagio jak możesz to zadzwoń do znajomego. Będziemy może wiedzieli coś więcej i o gutkach. Dowiedziałem się że była akcja serwisowa na 4V i po niej jest już ok. Ale nie wiem jeszcze co to było, w którym roku ani czy dalsza produkcja była bez wad.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Adagiio 15.04.2020 15:06

Cytuje kolegę ‘ powiedz znajomemu że jak się nudzi, to niech kupi psa i zacznie chodzić z nim na spacery zamiast Moto Guzzi ‘
Jego moto jest z 2009 roku, kupiony nowy, przebieg 24 tysiaki, akcja serwisowa z wymianą głowic, materiał za free, płatność za robociznę 1100 euro w serwisie w de + transport. U nas nie istnieje serwis tej marki, nawet jak jest napisane że jest, to go nie ma.
Dwa lata przestoju po wymianie głowic i obłędnych diagnoz, napierdala coś niezidentyfikowanego w silniku, bezradność frustracja, wszyscy mechanicy się poddali, nawet w de. Znalazł w Australii typa, który opisywał podobna przypadłość, po znajomości w instytucie lotnictwa znajduje człowieka, który zdiagnozował przyczynę i naprawił ( wadliwy odlew kanału olejowego w silniku )
Fajki z kablami kosztują 820 zł i wystarczy delikatnie źle pociągnąć przy wymianie świec i trach, czasem bez dotykania się psują .
Kolega jest zamożny i bardzo cierpliwy, posiada kilka innych moto w przeciwnym razie by go dawno spalił :haha2:.

Baza 15.04.2020 15:42

Czyli tyle w temacie guzzi... a szkoda bo motocykle ładne i z duchem.
Dzięki adagio


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

herni 15.04.2020 15:59

Dlatego mam dwa. Honda Transalp na dalsze wycieczki a Ducati Multistrada do jazdy wokoło komina :Thumbs_Up::Thumbs_Up:

herni 15.04.2020 16:08

Cytat:

Napisał Baza (Post 677303)
Jakie interwały serwisowe? Jak z dostępnością i cenami części i akcesoriów? Jak ze słynna włoska elektroniką? Czy faktycznie trzeba uważać nawet przy myciu myjką?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W PL z dostępnością akcesoriów jest średnio ale z częściami zamiennymi eksploatacyjnymi nie ma jakiegoś większego problemu.
Cennik orientacyjny podobno jednego z lepszych serwisów. http://motomaniax.pl/serwis-ducati/c...g-serwisowych/

Ogólnie Ducati to nie kupuje się dla ekonomi tylko dla przyjemności z jazdy :dizzy::D

matjas 15.04.2020 21:12

Miałem jeden włoski motocykl na 17 wszystkich.
Nichuja nigdy więcej nie pozwolę z siebie kpić za własna kasę.

To taki mój malutki wkład w ten wątek. Jakbym szukał przygód za kasę to może bym poszukał młodej laski - i drogo i fajnie.

M

Ps musiałem edytować :) bo literówka się wkradla

Tomasa 15.04.2020 21:36

Piszcie więcej o Ducati i innej włoszczyźnie, bardzo proszę.

Kazmir 15.04.2020 22:10

Cytat:

Nichuja nigdy więcej mię pozwolę z siebie kpić za własna kasę.
:Thumbs_Up::haha2:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.