Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   CRF 1000 manual - problem ze skrzynią - "fałszywy luz" (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32156)

leebros 16.06.2018 15:20

Cytat:

Napisał plaku (Post 586572)
Motul 300v 10/40 i problem znika:)

300v nie jest olejem do interwałów jakie ma afryka. Chyba że wymianiasz częściej.

mdxmd 16.06.2018 18:48

Cytat:

Napisał leebros (Post 586575)
300v nie jest olejem do interwałów jakie ma afryka. Chyba że wymianiasz częściej.

jasne to olej tylko na 10km :D fajne macie teorie...

zmiana na inny olej może coś zmienić ale nie liczyłbym na zbyt wiele.

Ostatnim moim moto w jakim skrzynia zwracała na siebie uwagę był R1100GS, czasem zgrzytnęło z 2 na 3, czasem przy redukcji, dość rzadko, były różne oleje, różne techniki zmiany biegów a i tak potrafiło zrobić swoje. Problem udało się rozwiązać dopiero po zmianie moto na nowszy model :) - bez tych przypadłości.

czy ktoś z Was w CRF stosuje castrol power 1 10W50 ?

leebros 16.06.2018 20:38

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 586591)
jasne to olej tylko na 10km :D fajne macie teorie...

ot taka teoria głoszona przez Motula : "300V is not designed for extended oil change intervals, therefore it should be changed after track/race events, at 3000 miles on ultra high performance street vehicles or at 5000 miles on lower performance engines."

Nowe gs też nie grzeszą bezawaryjnością skrzyń ;) Ja nawet gorzej je wspominam niż obecne "problemy" z afryką . W pierwszym r1200gsa k25 zblokowała się na 2ce i tak już została :) , w drugim były też false i wypadanie 6tki

mdxmd 16.06.2018 21:08

Cytat:

Napisał leebros (Post 586599)
ot taka teoria głoszona przez Motula : "300V is not designed for extended oil change intervals, therefore it should be changed after track/race events, at 3000 miles on ultra high performance street vehicles or at 5000 miles on lower performance engines."

Nowe gs też nie grzeszą bezawaryjnością skrzyń ;) Ja nawet gorzej je wspominam niż obecne "problemy" z afryką . W pierwszym r1200gsa k25 zblokowała się na 2ce i tak już została :) , w drugim były też false i wypadanie 6tki

w K25 nie narzekam, wypadania i false nie zaobserwowałem... może miałeś zbyt gęsty olej, może była inna przyczyna, co do wodniaków to początki miały trudne ;) , generalnie jak to w BMW loteria. Gdzie znalazłeś to info o Motul, bo przeglądam kartę produktu i nie ma takiej informacji ?

Tank 16.06.2018 22:09

Ja tez przez ostatnie 200 tkm nie zaobserwowałem w K25 problemów z biegami. :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

szynszyll 17.06.2018 05:10

ja raz mialem taka akcje i do dzis NIE MAM POJECIA jakim cudem tak sie dzialo i jakie prawa fizyki za to odpowiadaly:

sasiad czoperowiec zalal nowy Castrol do VT750C2 i skrzynia... stanela. ni hu hu nie dalo sie zmiwnic biegu a jak juz to na sile i ze sporym jebnieciem. przed tym skrzynia chodzila miod malina. zlalem to-to i nalalem Motula 5100. i... problem zniknal - skrzynia chodzila pieknie jak w kazdym VT. nie potrafie sobie tego wyjasnic.

motif 17.06.2018 11:45

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 586610)
ja raz mialem taka akcje i do dzis NIE MAM POJECIA jakim cudem tak sie dzialo i jakie prawa fizyki za to odpowiadaly:

sasiad czoperowiec zalal nowy Castrol do VT750C2 i skrzynia... stanela. ni hu hu nie dalo sie zmiwnic biegu a jak juz to na sile i ze sporym jebnieciem. przed tym skrzynia chodzila miod malina. zlalem to-to i nalalem Motula 5100. i... problem zniknal - skrzynia chodzila pieknie jak w kazdym VT. nie potrafie sobie tego wyjasnic.

to jest tkzw motul magic - dlatego wszystkie moje motorki zalewam motulem 5100, żadne tam full synthetic crap i chodzą jak zegarki..

Dubel 17.06.2018 12:04

A taka ta NAT amerykancka miała być, a tu co roz nowe kwiatki wychodzą :) Jeśli chodzi o Gs-a k25 to nigdy ż skrzynia nie miałem najmniejszych problemów, jedynka głośno wchodziła reszta miód malina

leebros 17.06.2018 12:26

Cytat:

Napisał dubel (Post 586632)
A taka ta NAT amerykancka miała być, a tu co roz nowe kwiatki wychodzą :) Jeśli chodzi o Gs-a k25 to nigdy ż skrzynia nie miałem najmniejszych problemów, jedynka głośno wchodziła reszta miód malina

Płacą Wam za to? :) Myślę, że na forum AT raczej nie znajdą się wątki o awariach w GSach. Wystarszy wpisac we goglu "r1200gs false nautrals" , "shifting problem" i inne podobne i wyjdzie masa tego. Przytykanie na każdym kroku "w moim gs nie występuje" chyba mija się tu z celem ? ;)

mdxmd 17.06.2018 12:33

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 586610)
ja raz mialem taka akcje i do dzis NIE MAM POJECIA jakim cudem tak sie dzialo i jakie prawa fizyki za to odpowiadaly:

sasiad czoperowiec zalal nowy Castrol do VT750C2 i skrzynia... stanela. ni hu hu nie dalo sie zmiwnic biegu a jak juz to na sile i ze sporym jebnieciem. przed tym skrzynia chodzila miod malina. zlalem to-to i nalalem Motula 5100. i... problem zniknal - skrzynia chodzila pieknie jak w kazdym VT. nie potrafie sobie tego wyjasnic.

ciekawe..może był chrzczony albo co innego było w butelce... ja w swoim testowałem dużo marek oleju w lepkości 10W50 15W50 i 20W50 i silnik najczyściej pracuje na Castrol 10W50 ale kupowany w normalnej sieci a nie na alle... w najniższej cenie.

odnośnie przygód z olejami to też miałem ciekawy przypadek, w motku głośno było słychać klawiaturę, ustawiliśmy luzy, wałki krzywki ok więc uznaliśmy że Kawasaki jak to kawasaki :)... na koniec zmieniliśmy olej akurat miałem wtedy ARAL i nastała cisza kompletna! poprzednio a był motorex...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.