Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Rdza na ramie Afry 2017??? jaja czy co? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31324)

Birtka 22.02.2018 13:36

Dzwoniłem do Hondy w warszawie i w Szczecinie gdzie mieszkam. Generalnie temat jest znany ale nie jest to jakiś wielki problem. W szczecinie powiedzieli mi że mogą to złościć na reklamację i że honda prawdopodobnie wymieni mi ramę na nową ale wiąże się to z papierologią i z wyrabianiem nowych dokumentów a poza tym motocykl będzie musiał być rozebrany na części a wiadomo co fabryka złoży to człowiek już tak dokładnie nie zrobi. Wiec zaproponowali ze wszystkie rdzawki oczyszczą i zrobią zaprawki dodatkowo spawy wszystkie podmalują farbą odpowiednią. także jest trochę ludzi którzy zgłosili ten problem.

Dubel 22.02.2018 13:47

To kurwa jakies jaja, by w nowym moto rame ruda lapala. Gdzie ta jakosc japonczykow, gdzie sie pytam ? Tyle bledow w moto co jest flagowcem i tak sie nim szczyca??? WTF?

Birtka 22.02.2018 14:05

Cytat:

Napisał dubel (Post 571853)
To kurwa jakies jaja, by w nowym moto rame ruda lapala. Gdzie ta jakosc japonczykow, gdzie sie pytam ? Tyle bledow w moto co jest flagowcem i tak sie nim szczyca??? WTF?

A widzisz! Też jestem zaskoczony ale chyba generalnie każda marka ma swoje mankamenty. Wiem że nowe bmw Gs 1200 to psujaki ponoć manetki mają elektronikę opartą o światłowód i się to psuje. kolega miał Ducati Multistradę nową i przy 8 tysiach przebiegu lagi wylały a jeździł po asfalcie tylko. Zobaczymy za parę lat jak one będą się sprawować. Miałem 3 lata NC 700x dct zero problemów-świetny motocykl!!!

Tank 22.02.2018 14:26

Swiatłowód powiadasz... :) Taki sam jak w AT A.D. 2018. :)

Wysłane przy użyciu Tapatanka

Birtka 22.02.2018 14:32

Cytat:

Napisał Tank (Post 571865)
Swiatłowód powiadasz... :) Taki sam jak w AT A.D. 2018. :)

Wysłane przy użyciu Tapatanka

No możliwe kwestia jak jest wykonany. Ja mam na szczęście 2017.

majki 22.02.2018 14:32

Słaba sprawa, będę musiał swoją ramę obejrzeć, szczególnie, że jeździłem w zimie...
Ale i tak wolę lekko rude spawy, szprychy i rysy na anodzie niż wadę przedniego zawiasu, mogącą spowodować złożenie się przedniego koła jak w gs12lc...brat kupił nowego geja 12adv i po 1500km(!) zakwalifikowali mu zawias do naprawy gwarancyjnej. Miał 'średni' luz na lagach, więc zaproponowali mu nabicie TULEJEK w celu skasowania luzu...w motocyklu za 100kpln! :mur: Po paru miesiącach szarpania/czekania dostał nowy zawias...

wojtekk 22.02.2018 14:39

Kolego. Wymieniaj ramę. Zaprawki to żart. Wyjdzie Ci ruda , tyle , że po gwarancji. A jeżeli dobrze rozumiem , to na wymieniony element od nowa biegnie gwarancja ? A nawet jeżeli nie - to moze kolejna rama będzie lepsza. Niech nie robia jaj, że będą trzymac miesiącami. Niech zamówią. Przyjdzie. I wstawiasz do wymiany. Szybkiej , bo inaczej obsmarujesz (co czynisz na FB z tagiem Hondy). Wstaw do serwisu od razu z przeglądami. Albo niech sobie wożą laweta. To nie Twoja wina. Urząd to raptem godzina. Luz. W ich interesie jest Ciebie wystraszyć. Ale enduro nie klęka.
Ani sie kulom nie kłania :)

Po drugie. Zawsze bardzo dbałem o motocykle. Stały pod dachem. Ale one służą do jazdy a nie stania pod dachem. Jak na wyjeździe padał deszcz to ... Padał deszcz. Jak w trasie mnie łapał i miejsca na przystanku było tylko na mnie to nie jechałem dalej szukając luksusowej wiaty aby nie zmokła rama. Motocykl mokl.

siwy 22.02.2018 14:45

Jaki sens w półrocznym motocyklu wstawiać nową, taką samą ramę. Za pół roku powtórka ? :)

wojtekk 22.02.2018 14:58

Przynajmniej z jednego powodu. Może nie być z tego samego źródła. Jest więcej. Zaprawki dyskwalifikują motocykl (w tej cenie i wieku) przy sprzedaży. Gwarancja.

siwy 22.02.2018 15:02

niby tak ale sprzedawanie motocykla z wymienioną ramą też nie wygląda ciekawie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.