Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Przegląd 1000km (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28683)

krzysiek_m 25.03.2018 17:20

Nic Ci się nie zaświeci. Musisz sam ogarnąć, że czas na serwis.

szwedu 25.03.2018 17:34

Cytat:

Napisał soulsick (Post 576681)
Nic Ci się nie zaświeci. Musisz sam ogarnąć, że czas na serwis.

Dzięki - tak mi powiedzieli w serwisie ze zaświeci się kontrolka po 1000 km i ze musza to skasować . A tu nic nie świeci :mur:

Szymon89 18.06.2018 21:34

Mam trochę inny problem.

Kupiłem nowy włącznik ABS ponieważ motocykl był po małym szlifie i nie było plastiku z włącznikiem.


Teraz ABS działa cały czas i mimo przyduszania włącznika nie chce się rozłączyć.

Bezpieczniki sprawdzone łącznie z tym pod bakiem od ABS

bankier 07.11.2018 14:35

A z innej beczki , po 1 tys przegląd a po ilu następny ?

krzysiek_m 07.11.2018 14:46

Cytat:

Napisał bankier (Post 610325)
A z innej beczki , po 1 tys przegląd a po ilu następny ?

Po 12kkm, przegląd olejowy i uprzedzając kolejne pytanie, po 24kkm regulacja zaworów i wymiana filtra powietrza.

Emek 07.11.2018 14:48

Książkowo. Filtr u mnie nie wytrzymał tak długo.

Galar 07.11.2018 20:45

I chyba nie regulacja, a sprawdzenie luzów zaworowych. Jeśli coś nie gra to wtedy regulacja.
Ale takiego patentu z zaworami dawno nie widziałem. Z manuala wynika, że wydechy na śrubki a ssące na płytki.

Emek 07.11.2018 20:53

Pół motocykla do tej operacji trzeba rozebrać.

szynszyll 08.11.2018 12:30

Cytat:

Napisał Emek (Post 610406)
Pół motocykla do tej operacji trzeba rozebrać.

zrob to w VS800 :) plus serwis pojebanych czternastu linek od gaznikow :)

matjas 10.11.2018 08:10

Z docieraniem /było wcześniej ale nie zdążyłem dopisać/ to są dwie przeciwstawne szkoły: jedna zeby zamulać a druga zeby od samego początku dawać w gwizdek.
Przeciwnicy drugiej oczywiście obawiają się awarii lub zatarcia, w najlepszym przypadku skrócenia żywotności pieca.
Przeciwnicy pierwszej twierdzą ze zamulanie powoduje kantowanie korbowodow /fakt/, niedokładne spasowanie pierścieni w rowkach i słabsza kompresje oraz fenomen LAZY ENGINE - czyli silnik, który mimo ze sprawny po prostu nie jedzie tak jak kolegi.

Na pewno trzeba zmieścić się z cyklem docierania w pierwszej wymianie oleju. Nie mam pewności ale ten olej imo bankowo jest specjalnym olejem aby silnik się ułożył i wymiana na nowy o nominalnych parametrach powoduje zahamowanie kontrolowanego zużycia.
Jeśli silnik będzie popierdywany ino ino w okresie docierania po wymianie oleju proces układania się części zająć może kolejne 2-3-5? Tys km. A wtedy nikt się już nie cacka.

Ja jestem zwolennikiem nieistniejącej teorii środka. Jeździć oszczedzajaco, nie zamulać na niskich obrotach na wysokich biegach, często zmieniać biegi, dużo hamowania silnikiem z intensywnymi redukcjami. Do tego od czasu do czasu niezbyt intensywna odwijka na trójce w okolice czerwonego pola.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.