Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   MIEJSCA PRZYJAZNE MOTOCYKLISTOM czyli GDZIE trafić na dobry nocleg, michę, itp... (oraz ostrzeżenia przed "miną") (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18142)

jorge 13.08.2014 17:40

BTW - szukam kogoś kto ma Wizz Discount Cart i taniego noclegu w Rzymie i Paryżu - najtaniej jak się da :bow:

jagna 13.08.2014 18:22

Cytat:

Napisał motoMAUROxrv (Post 391931)
No chyba każdy wybierający się poza obręb własnego komina studiuje i wyposaża się w jakieś mapy czy GPSa, więc gdy się posiada jak najdokładniejsze namiary i opis, to nie powinno być problemu z odnalezieniem zaproponowanego punktu... :)

Nie to miałam na myśli.

Załóżmy że jest wątek na FAT liczący 15 stron z fajnymi miejscami na całym świecie.
A ja jadę na Kaszuby. I mam 15 stron czytać?
A tak, zerkam na mapę i widzę, czy coś na Kaszubach zostało przez kogoś opisane...
coś jak (niedziałąjąca :( ) afrimapa...

mygosia 13.08.2014 19:23

Zgadzam się z Jagną.
Jest jeszcze jeden aspekt...

Napiszę, że jest fajny hotelik, a w tytule napiszę "Polska/Kozia Wólka"
i skąd ktokolwiek będzie wiedział, czy kozia Wólka jest na północy, południe, czy hgw gdzie. A może jest na Kaszubach i Jagna się o tym nie dowie, chyba, że będzie po kolei wpisywać miejscowości z danego kraju do google maps, czy gdzieś tam i będzie sprwdzać gdzie toto leży.

:)

Pomysł super, ale potrzeba:
- mapy
- kogoś kto będzie trzymał porządek pilnował, aby nazyw były jednolite i żeby nie robić błędów [Jeden napisze Niemcy, inny Germany, jeden Kozia Wulka, inny KoziaWólka - i tego się już tak łatwo nie znajdzie].

BTW - przyład Miśka
- wyszkuwarka znajduje po słowie "Gruzja"
- ale nie znajduje po "Kutaisi"
lepszy tytuł byłby: Gruzja Kutaisi [bez "/"]; ewentualnie Gruzja / Kutaisi.

motoMAUROxrv 13.08.2014 20:49

No cóż, kolega Jaru próbował już coś takiego stworzyć (info z odniesieniami na mapie) ale chyba był problem z silnikiem forum, oraz brakiem konkretnych opisów od podróżujących "Czarnuchów" Skądś te informacje muszą się w końcu brać... Dlatego póki co, ja proponuję stworzenie wspólnie takiej ogólnej bazy danych o ciekawych miejscówkach, - którą kiedyś jak najbardziej można wykorzystać do naniesienia na mapę jak się tego trochę nazbiera, i będzie już technicznie możliwe.
Zaś korzystanie z tworzącej się bazy "Miejsc Przyjaznych".. w obecnej formie też nie powinno być zbyt kłopotliwe bo wystarczy prześledzić tylko wyraźne tytuły postów PAŃSTWO / REGION / MIEJSCOWOŚĆ np. POLSKA / MAZURY / KOZIA WÓLKA - bez konieczności zgłębiania ich pełnej treści, jeśli to nie poszukiwany przez nas kierunek...
Myślę że warto to zrobić choćby w takiej formie, niż znowu wcale! :Sarcastic: Wierzę że nie wszyscy będą tu szukać kości w jajku lecz dostrzegą przydatność tego rozwiązania jeśli się na razie nie da inaczej...;):rolleyes:

mygosia 13.08.2014 21:13

Nadal nie będzie wiadomo o którą Kozią Wólkę chodzi i czy będziemy miec po drodze :)
Np. mieszkam w Bystrej - jest ich w Polsce kilkanaście ;)

Mapa nie musi byc zintegrowana z silnikiem forum. Mozna takie miejsca tworzyć na mapie google [co więcej, w nowych mapach można róznymi ikonkami zaznaczać pola namiotowe, hotele, hostele, dzikie - mozna to potem filtrować] - ale musi być jedna osoba, max dwie, która będzie to ogarniać i będzie mogła edytować - inni by mogli tylko przeglądać. Inaczej się zrobi burdel ;)
Czyli - ludzie piszą w wątku/na forum - 1-2 osoby to ogarniaja i nanoszą na mapę...

Jeszcze chcę podkreślić, że nie bombarduję pomysłu. Jest naprawdę super. Ale żeby to było pomocne, i żeby działało, to trzeba przemyśleć wszystkie potencjalne słabe punkty i coś zaradzić :)

Tutaj przykład - rok temu przed wyjazdem do Rumuni naniosłam ciekawe miejsca znalezione w przewodniku i sieci na stworzoną mapę. Jak się kliknie na "ikonkę", to pojawia się nazwa miejsca i krótki opis :)
Wygląda to tak
https://mapsengine.google.com/map/ed...thuser=0&hl=pl

motoMAUROxrv 13.08.2014 21:50

Mygosia, :) - jeśli chcesz napisać że jest fajny hotelik w Koziej Wólce, to nic Cię przecież nie ogranicza aby podać jego dokładniejszą lokalizację np. Polska /Warm - Maz. / Kozia Wólka k. Ostródy :D

-Jeśli się pojawią mapy i będzie co na nie nanosić to dopiero będzie miodzio... niestety to już poza moim zakresem :(
- Porządek chyba sami utrzymamy? w końcu to nie forum jakichś gimbusów... :rolleyes::at::lol8:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
-Bardzo dobrze prawisz :Thumbs_Up: masz u mnie flaszkę :rolleyes: - serio!
Jakbyś się w to zaangażowała to rzeczywiście wyszło by z tej akcji coś bardzo fajnego :)
Przykład z ikonkami - super! :bow:

No to teraz czekamy na ciekawe lokalizacje, bo światełko w tunelu coraz wyrażniejsze...:)

tomkow 13.08.2014 22:25

Przydałoby się coś w tym duchu, tylko inaczej poukładane:
http://mapa.polskaniezwykla.pl/

To akurat też nie jest takie głupie, bo można sobie coś wgrać w telefon i nawigować do ciekawych miejsc.

jorge 13.08.2014 23:50

Cytat:

Napisał motoMAUROxrv (Post 391997)
-Bardzo dobrze prawisz :Thumbs_Up: masz u mnie flaszkę :rolleyes: - serio!

A ja za ruszenie tematu i utrzymanie Ciebie w wierze to nie ?? F.O.C.H. :D

Co to jak ładna to ma fory ;):D.

Mam proste rozwiazanie:
Załóż konto: np. Tu:
https://pl.tripadvisor.com/

I wklepuj w imieniu FAT to co podamy. Po nick np FAT-murano odnajdziemy co chcemy :)

motoMAUROxrv 14.08.2014 07:52

Jorge, :Thumbs_Up: nie FOCHuj !:lol19: - jak Ciebie gdzieś dorwę to od razu dostaniesz "w ryj" :chleje::lol8:
Stronka którą podałeś może i pożyteczna, ale wolałbym jednak coś NASZEGO.
Z trochę większym nastawieniem na turystykę motocyklową, - najlepiej poza tym całym ogólno turystycznym zgiełkiem...
Gdzie w razie potrzeby bez problemu i obaw można zostawić moto czy bambetle, poszwendać się po ciekawej okolicy, nie nabawić się problemów gastrycznych, (dopuszczalny lekki kac) - i nie wydawać na to wszystko więcej niż na paliwo...
Namiary od "Czarnuchów" na tego typu miejscówki to niejako z automatu - fajna propozycja ciekawych motocyklowo tras... :at::drif:

Miszel 14.08.2014 10:57

Rosja - Suojarvi
 
Kurcze blade, 29 postów i bodaj tylko 2 na temat.... :(

Oczywiście, że interaktywna mapa byłaby lepsza, ale póki co nie ma kto się tym zająć. Roztrząsanie tego dalej w tym wątku tylko wprowadza chaos!
Propozycja Mauro jest BARDZO DOBRA, bo przy minimum zasad czytelności można spokojnie przeglądać nawet 20 stron, wybierając z postów konkretne rejony zainteresowań.
Żeby już więcej nie gadać nie na temat, całkiem świeżo sprawdzone propozycje:

ROSJA - KARELIA
okolice Suojarvi
Motohostel prowadzony przez Katerinę i Siergieja
http://www.motohostel.ru
koordynaty: N62.17219; E32.41699

To spory, ogrodzony teren nad brzegiem jeziora. Cisza i spokój (do Suojarvi jest kilkanaście km). Osobny dom dla gości z dobrze wyposażoną kuchnią, pokojami, 'saloonem' i wielkimi szafami na motocyklowe bambetle. Nad jeziorem bania - cholera, nie wiedziałem że to tak potrafi regenerować siły.... :D
Dla motocykli: wiata i bardzo dobrze wyposażony garaż.

Właściciele sami mają motocykle. Gada się z nimi fantastycznie! To jest właśnie to najlepsze na każdym wyjeździe - spotykasz ludzi, z którymi gawędzisz i naraz jest już prawie 2 w nocy (choć jasno...)! A wcześnie rano ma się znowu ochotę wstawać. Zatrzymalismy się tam 3 dni i 'na lekko' zwiedzałem okolice by wieczorami kąpać się w jeziorze, pocić w bani i znowu gadać.
Uwaga: właściciele są abstynentami! Choć sądząc po ilości butelek w kuchni - ich goście nie są.....
Cena od osoby: 10 EUR

Mocno polecam!!

Zdrówko,
Miszel


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.