Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Naprawa gwarancyjna Hondy - koszmar klienta (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35281)

GregoryS 28.06.2019 09:09

To nie takie proste. Na innym forum innej marki tez mozna o podobnych akcjach poczytac. To durny system jest, gdzie jako klient nie mamy zbyt wiele do gadania, wiec pomysl z naglosnieniem jest calkiem ok.
Dealer to tez firma gdzie w tabelkach bilans na koniec miesiaca musi sie zgadzac zeby to mialo sens. Za gwarancje a w tym naprawy, usterki, i potrzebne czesci nie odpowiada dealer, ale importer/producent. Na chlopski rozum nalezaloby ten piecyk wyjac i rozebrac ale.. to bedzie iles tam godzin pracy mechanika. Ile - cholera wie. I nie wiadomo czy usterke da sie znalezc. I tu dealer pyta - kto za to zaplaci ? No klient nie - bo slusznie przyjechal z usterka na gwarancji. Z wlasnej kieszenie dealer tego nie sfinansuje. Importer - no importer zachowuje sie jak sie zachowuje.
Wiec moto stoi i czeka az jak to fajnie ktos napisal - jakis korpoludek wypije w koncu swoja kawe i klepnie szacowany koszt albo i nie.
Wymiana pieca - dla klienta najszybsze i najbezpieczniejsze rozwiazanie. Dla korpo najdrozsze... i nie wiem czy jest marka ktora by to ot tak zrobila w ramach "dbania o dobro klienta".

żuk 28.06.2019 09:34

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 641926)
dlaczego nikt tego nie rozbierze... po co silnik wymieniać??

:eek:
Kto Ci będzie teraz rozbierał to i naprawiał? Dużo jestem w stanie postawić, że w sporej części ASO, czy moto czy auto, jakbyś poprosił "mechanika" o coś takiego by się złapał za łeb:osy:.
Czasy się pozmieniały.. Ramy z gównolitu, trwałość podzespołów liczona do ostatniego dnia gwarancji... Normy spalin, EURO4 czy 5 czy 25.
Era solidnych, niezajebliwych motocykli skończyła się wraz z ostatnim wyprodukowanym gaźnikiem.
Teraz komputer i liczydło robi robotę.
Cytat:

Napisał mygosia (Post 641917)
Kochajmy starych mechaników - naprawiaczy, a nie wymieniaczy. Którzy potrafią myśleć, badać i wyciągać wnioski :)

:Thumbs_Up::Thumbs_Up:

CzarnyEZG 28.06.2019 10:03

Cytat:

Napisał mygosia (Post 641917)
Kochajmy starych mechaników - naprawiaczy, a nie wymieniaczy. Którzy potrafią myśleć, badać i wyciągać wnioski :)

Ja tam patrzę w przyszłość z nadzieją (przynajmniej pod tym kątem)

Odradza się szkolnictwo techniczne, więc znów będzie narybek, żeby starzy mechanicy mieli komu wiedzę przekazywać, a ludzie mają coraz więcej pieniędzy więc warsztaty robiące rękodzieło i niemasówkę powinny także coraz lepiej prosperować.

Jeżeli chodzi o temat reklamacji u Hondy - to dramatu dopełnia fakt, że Polska jest dla nich w 12 kategorii zaszeregowania jeżeli chodzi o ważność rynku, walcząc o prym w grupie z Mongolią i Madagaskarem.

mdxmd 28.06.2019 10:11

rozbiórka i weryfikacja jest dużo mniej pracochłonna i problematyczna jak całkowita wymiana silnika.... może się okazać, że to jakaś pierdoła za 3zł typu o-ring,

szelas 28.06.2019 10:15

Co prawda nie dotyczy NAT, ani nawet DCT, ale coś w Hondzie poszło nie tak i jest akcja serwisowa skrzyń biegów

https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/201...rdz0godEyqRFGc

Romeo 28.06.2019 13:29

W temacie naprawy dziś coś drgnęło ponieważ dostałem telefon że został rozebrany i metodą przekładania części z motocykla demo doszli do sedna problemu. Nowe części zostały zamówione, część już jest,a reszta ma dojechać jutro. Teoretycznie w poniedziałek po testach mam motocykl odebrać.
Jeśli okaże się to prawdą to naprawa trwała 6,5 tygodnia. Co do warunków gwarancji Honda ma 14 dni na naprawę i zastrzegli sobie dodatkowe 6 w przypadku potrzeby ściągnięcia części. Nijak się to ma do ponad 6 tygodni. Co do motocykla z assistance to przysługuje samochód na 3 lub 5 dni (jeżeli dobrze pamiętam), ale tylko w wypadku jeśli motocykl został by zabrany na lawecie. Jeśli sam go odstawiłem do serwisu to pojazd zastępczy nie przysługuje. Oddział Hondy w Polsce nie dysponuje motocyklami zastępczymi na czas naprawy, jeżeli takie są u Dealera to od jego dobrej woli zależy czy nam wynajmie. Dost Toros ma 1 motocykl demonstracyjny więc niczego nie wypożyczają. Kupując następny motocykl będę żądał od sprzedawcy oświadczenia że przy naprawie trwającej powyżej 14 dni otrzymam motocykl zastępczy lub dealer pokryje koszt wynajmu takiego motocykla.
Odbiorę maszynę to dam znać czy faktycznie działa :)
Nadal zastanawiam się czy nie wystąpić z pozwem o zadośćuczynienie od Hondy Motor Poland za przeciągnięcie naprawy ponad 1,5 miesiąca.

wojtekk 28.06.2019 13:45

Wystąp

mdxmd 28.06.2019 13:54

Cytat:

Napisał Romeo (Post 641946)
W temacie naprawy dziś coś drgnęło ponieważ dostałem telefon że został rozebrany i metodą przekładania części z motocykla demo doszli do sedna problemu. Nowe części zostały zamówione, część już jest,a reszta ma dojechać jutro. Teoretycznie w poniedziałek po testach mam motocykl odebrać.
Jeśli okaże się to prawdą to naprawa trwała 6,5 tygodnia. Co do warunków gwarancji Honda ma 14 dni na naprawę i zastrzegli sobie dodatkowe 6 w przypadku potrzeby ściągnięcia części. Nijak się to ma do ponad 6 tygodni. Co do motocykla z assistance to przysługuje samochód na 3 lub 5 dni (jeżeli dobrze pamiętam), ale tylko w wypadku jeśli motocykl został by zabrany na lawecie. Jeśli sam go odstawiłem do serwisu to pojazd zastępczy nie przysługuje. Oddział Hondy w Polsce nie dysponuje motocyklami zastępczymi na czas naprawy, jeżeli takie są u Dealera to od jego dobrej woli zależy czy nam wynajmie. Dost Toros ma 1 motocykl demonstracyjny więc niczego nie wypożyczają. Kupując następny motocykl będę żądał od sprzedawcy oświadczenia że przy naprawie trwającej powyżej 14 dni otrzymam motocykl zastępczy lub dealer pokryje koszt wynajmu takiego motocykla.
Odbiorę maszynę to dam znać czy faktycznie działa :)
Nadal zastanawiam się czy nie wystąpić z pozwem o zadośćuczynienie od Hondy Motor Poland za przeciągnięcie naprawy ponad 1,5 miesiąca.


Spróbuj się dowiedzieć co dokładnie wymienili bo masz do tego prawo jakie części z numerami - ja jestem bardzo ciekawy co to za poważna usterka na tak długo unieruchomiła motocykl a Tobie się przyda bo na te części masz przedłużoną gwarancję.

mdxmd 28.06.2019 13:55

odnośnie rynku nowych motocykli w kraju... to fotka samych tylko motocykli kawasaki zamówionych u jednego dealera w Belgii i jest to pierwsza partia zamówionych już wcześniej motocykli.

http://africatwin.com.pl/picture.php...pictureid=2115

Novy 28.06.2019 15:03

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 641951)
(...) bo na te części masz przedłużoną gwarancję.

Jak wymienili mi lagi to spytałem czy mam na nie ponownie dwa lata gwarancji? Wytłumaczenie - jeżeli usterka została wymieniona na gwarancji to na daną cześć (wymienioną) nie jest przedłużana gwarancja.

Być może robią mnie w balona albo jest inna wykładnia w de :dizzy:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.