Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Co warto przeczytać przed, po i w trakcie podróży - kącik dobrej książki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6237)

Poncki 30.12.2009 12:18

Joe Kane Z nurtem Amazonki
 
Bardzo fajny pomysł Ola:Thumbs_Up:

Polecam książkę JOE KANE-A "Z NURTEM AMAZONKI"
Tutaj kilka słów o książce:

http://www.ceneo.pl/22248

raf 30.12.2009 12:34

Ja polecam taką książkę:

http://lh5.ggpht.com/_5zwvCWbN42E/Sz...R09M/Obraz.jpg

ZYGMUNT KRUCZEK, GEOGRAFIA ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH, PROKSENIA KRAKÓW.
Znajduje się tam opis poszczególnych regionów turystycznych kraju, a także ich atrakcje. Myślę ze jest to dobry początek do bardziej szczegółowych poszukiwań.

etiamsi 15.01.2010 23:33

Cytat:

Napisał NaczelnyFilozof (Post 28745)
Ej kiedyś to były czasy :oldman:

"Przez wiele lat nie opuszczało mnie wrażenie, że urodziłem się za późno. Ciekawe czasy, niezwykłe wydarzenia, fenomenalne jednostki - wszystko to, w moim odczuciu, należało do przeszłości i raz na zawsze się skończyło". Polecam "MADAME" ANTONIEGO LIBERY :)

MChmiel 16.01.2010 00:41

Cytat:

Napisał e200g_ (Post 30284)
Z jakichś powodów nie trawie Cejrowskiego, sam jego widok wywołuje u mnie odruch wymiotny:convulsion:!!!

Heheh Też tak miałem, dopóki nie przeczytałem jego książek. Nie zgadzam się z jego wieloma jazdami i poglądami ale podróżuje i pisze o tym wyśmienicie. (Jego dwie knigi przeczytałem już kilka razy , każdą)

A ponadto to czytam tyle, że nawet trudno wymienić moje ulubione książki. Przerób mam ogromny. Czasem nawet zdarza mi się kupić książkę ze względu na grubość - żeby na dłużej starczyła:D
Aktualnie czytam THORWALDA "STULECIE CHIRURGÓW" - mocne!!!!!, i "STULECIE DETEKTYWÓW" - to w kiblu , "na posiedzeniu"

Walis 16.01.2010 20:29

dale carnegie. "jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi"

czosnek 13.04.2010 00:01

Co warto przeczytać przed, po i w trakcie podróży - kącik dobrej książki
 
Tak się złożyło, że w wyniku świątecznej nudy spowodowanej parszywą pogodą przeczytałem sobie "ŁUNY W BIESZCZADACH" . Jak się okazało ponura pogoda bardzo dobrze pasuje do klimatu książki.

Jako, że i tak planowałem wypad w Bieszczady postanowiłem pojechać tematycznie czyli śladami bohaterów książki...to znaczy po całych Bieszczadach.

oskar_z 14.04.2010 11:51

Sergiusz Piasecki
 
Polecam Sergiusza Piaseckiego - Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy i całą resztę. Poza tym świetny wątek, piszecie o książkach które czytałem, i o tych po które dzięki Wam sięgnę. Pozdrawiam

Przemytnicy i życie na granicy polsko-radzieckiej, czasy bezpośrednio przed II wojną. Nie jest to książka historyczna, raczej powieść autobiograficzna - czyta się b. dobrze. To są okolice mojej babci, stąd zainteresowanie książką. Autor mało znany i niedoceniany, w czasach PRL chyba siedział gdzieś po więzieniach i nie mówiło się o nim. On też jest autorem Zapisków oficera Armii Czerwonej - dla mnie hit/cudo/rewelacja. Zapiski... są też w wersji audiobookowej.

Futrzak 14.04.2010 11:53

Z dobrych rad babci Jak walczyć z biegunką w trakcie podróży:)

Ola 14.04.2010 12:16

Cytat:

Napisał oskar_z (Post 110252)
Polecam Sergiusza Piaseckiego - Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy i całą resztę. Poza tym świetny wątek, piszecie o książkach które czytałem, i o tych po które dzięki Wam sięgnę. Pozdrawiam

Przemytnicy i życie na granicy polsko-radzieckiej, czasy bezpośrednio przed II wojną. Nie jest to książka historyczna, raczej powieść autobiograficzna - czyta się b. dobrze. To są okolice mojej babci, stąd zainteresowanie książką. Autor mało znany i niedoceniany, w czasach PRL chyba siedział gdzieś po więzieniach i nie mówiło się o nim. On też jest autorem Zapisków oficera Armii Czerwonej - dla mnie hit/cudo/rewelacja. Zapiski... są też w wersji audiobookowej.

Dzięki za informacje. Brzmi ciekawie, więc chętnie się zapoznam.

Pozdrawiam

diverek 14.04.2010 12:55

Ech Zapiski Oficera Armii Czerwonej to pozycja obowiązkowa.

Ja zaś trochę z innej beczki. Coś dla obieżyświatów ale innego rodzaju. :) Dla ludzi, którzy oprócz motocykli, lubią także żagle. Koniecznie sięgnijcie po książkę Karola Borhardt'a Znaczy Kapitan. Niesamowita książka, niesamowicie napisana, o niesamowitych ludziach i ich przeżyciach. I tych "niesamowitych" mógłbym jeszcze troszkę nawstawiać. Generalnie jak się ją zacznie to jednym tchem się kończy. Większość jej treści tryska humorem i to humorem 1 ligowym. A na koniec niestety chustka do wytarcia łez jest obowiązkowa. W wersji mp3 do ściągnięcia TUTAJ. Ja zdecydowanie wolę jednak szelest i zapach papieru

Tego autora polecam także 2 inne pozycje:
- Krążownik spod Samosierry
- Szaman morski

PS. Ech widzę że koledzy na 2 stronie mnie wyprzedzili. Bije się w klatę i przyznaje że zacząłem czytać tego posta od końca


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.