Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   TET Słovenia i Bośnia&Hercegowina (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32924)

Emek 31.10.2018 08:13

http://africatwin.com.pl/attachment....1&d=1532966247
Masz co robić ;).

Navaja 31.10.2018 10:18

Cytat:

Napisał Hall (Post 608842)
To ja tylko zostawie tutaj mały filmik, bo tak się składa że spotkaliśmy tego abstynenta na swojej drodze, grzał się w jakiejś oberży w Bośni, ale został super kompanem do wspólnej jazdy :-D A potem to już tylko pamiętam jego wybryki na drodze, dobrze że kierownik i moto twarde ;-)

https://youtu.be/T8jklKtLQJQ

Film wymiata. Dzięki.
Widzę, że same grube miejscówki w Bośni odwiedziliście a chata nad Satorskim jeziorem dalej stoi. :)
Mieliście jaja jeżdżąc na przełaj po łąkach i zarośniętych drogach w Bośni. :dizzy:
Jako, że niektórych rejonów nie znam wysłałem pytanie na priva.
Pozdrawiam

Rojek 31.10.2018 10:30

Cytat:

Napisał Navaja (Post 608980)

Mieliście jaja jeżdżąc na przełaj po łąkach i zarośniętych drogach w Bośni. :dizzy:

Jak to jest z tymi minami, dużo tego? Jakieś konkretne rejony nadziane są jeszcze jak dobra kasza skwarkami?

chemik 31.10.2018 10:46

Cytat:

Napisał Navaja (Post 608980)
Film wymiata. Dzięki.
Mieliście jaja jeżdżąc na przełaj po łąkach i zarośniętych drogach w Bośni. :dizzy:

Cytat:

Napisał Rojek (Post 608982)
Jak to jest z tymi minami, dużo tego? Jakieś konkretne rejony nadziane są jeszcze jak dobra kasza skwarkami?

Wszystkie tereny z minami są oznakowane. Niektóre nawet tak, że każda mina oznakowana jest chorągiewką. Czasami droga prowadzi skrajem pola minowego i masz znaki po jej lewej i prawej stronie. W takich miejscach przy trawersowaniu zboczy czułem dyskomfort, gdyz miny moga byc wypłukiwane przez deszcz i przemieszczać się w dół zbocza. Tam gdzie jeździliśmy po łąkach min nie było. W wielu takich miejscach pasło się bydło. generalnie trzeba przyjąć zasadę, że TET wiedzie po bezpiecznych rejonach.

Navaja 31.10.2018 10:48

Niby są w necie mapy z zaznaczonymi rejonami gdzie jeszcze nie było rozminowania i tabliczki stoją ale ja trzymam się żelaznej zasady, że na drodze leje na tylko twardym.
Generalnie chyba lepiej poruszać się drogami, po których widać, ze coś jeździło a unikać krzaków i jeżdżenia na przełaj po łąkach czy polach. Chociaż raz sobie zrobiłem taki skrót i dopiero jak na twarde wyjechałem to do mnie dotarło.
Akurat na tym filmiku tak od 2.09 do 2.20 jest droga od Glamoc w kierunku na Veliky Vitorog - piękny szuter ale pola po lewej i prawej stronie były całe w minach. Chyba w 2016 staliśmy tam i czekałem aż saperzy zakończą swoją robotę i będzie możliwy przejazd. Nie wiem czy wygrzebali wszystko do końca.

Kolejna sprawa np we wschodniej Bośni gdzie jest więcej rzek - jakoś kilka lat temu były tam spore powodzie i miny się przemieściły razem z wodą tak więc mapy nie do końca są aktualne.

Podsumowując: szczać na środku drogi, nie jeżdzić przez krzaki chyba, ze miejscowi poinformują, że rejon bezpieczny, unikać spania po opuszczonych domostwach.

Hall 31.10.2018 11:03

Cytat:

Napisał drwalu4 (Post 608883)
Mega film !
Pytanko ? Czy Chorwacka trasa Tet wiedzie przez przełęcz Mali Allan ? Widzę że nią jechaliście . Też kiedyś nią jechałem. Mega trasa !

Dokładnie tak, TET idzie przez Mali Alan, ale nieco wcześniej robi to w ciekawy sposób, mianowiscie odbija od głównej trasy i robi detour po południowej stronie gór. Kiedy tam byliśmy to droga była tak zryta przez 4x4 że luźne głazy w połączeniu z nachyleniem terenu i zachodzącym słońcem spowodowały że w zasadzie wymiękłem :-D Dla mnie najtrudniejszy etap całej trasy która zrobiliśmy...

Hall 31.10.2018 11:04

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 608890)
Super! Maviciem lataliście? Podoba mi się klimat i a trasa bałkańska TET jak widzę nie tylko u mnie zostaje wpisana na listę "do zrobienia" :Thumbs_Up:

Tak jest, Mavic Air, idealne maleństwo na motocykl! Muszę jeszcze opatentować tryb follow me, chociaż z ręki wychodzą lepsze ujęcia, bo ciekawiej można slajdować widokiem :-)

Hall 31.10.2018 11:05

Cytat:

Napisał chemik (Post 608935)
I cytując klasyka: cały misterny plan poszedł w pizdu!
To miała być wisienka na torcie, cos jak scena nalotu na wietnamską wioskę w "Czasie Apokalipsy" z patetyczną muzyka Wagnera i słowami " Uwielbiam zapach napalmu o poranku".
A tak to już wiedzą jaki był finał. Przedwczesny wytrysk. Fajka w zwisie.
;)

PS
Tak, dobrze się domyślacie - miała być relacja z tego wyjazdu. Teraz nie mam motywacji.

Cytując klasyka: "trzeba było dać sobie szansę i mi powiedzieć żebym nie publikował wcześniej"... a nie to nie klasyk, to chyba moje własne słowa :-D

No to teraz challange - kto pierwszy zrobic relację... jesienne wieczory nadciągają ;-)

Hall 31.10.2018 11:07

Jeszcze w temacie min, TET prowadzi generalnie drogami, nawet jeśli na filmie widać łąkę - to jest to mniej więcej droga, która w tym dosłownie momencie na chwilę niknie w trawie. Wiedzieliśmy dobrze o minach i nawet do ujęć z drona nie ryzykowaliśmy... Zresztą jak pisze Chemik - bardzo często są sugestywnie oznakowane. Tam gdzie nie ma oznaczeń, zasada jest prosta, nie zjeżdżamy z drogi, jedziemy tylko tam gdzie widać że już coś wcześniej przejeżdżało...

Hall 31.10.2018 11:10

Cytat:

Napisał Navaja (Post 608987)
... unikać spania po opuszczonych domostwach.

To mnie zaciekawiło, dlaczego? Nie żebym to akurat robił, ale chodziło mi po głowie :-D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.