Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Pompa podcisnieniowa Mikuni (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=382)

JareG 29.11.2008 12:05

Cytat:

Napisał podos (Post 33701)
(..)Ty masz tam śrubkę zaslepiającą. W jej miejsce wręcasz mosiężnu króciec na ktory nakładasz wąż.

Czyli musze jeszcze do kompletu miec tenze krociec, bez tego se moge w te cudowna pompke nadmuchac pary z geby :D

Cytat:

od "P" jak podcisnienie :)
Czyli trafilem :D

podos 29.11.2008 12:10

Cytat:

Napisał JareG (Post 33703)
Czyli musze jeszcze do kompletu miec tenze krociec, bez tego se moge w te cudowna pompke nadmuchac pary z geby :D


Czyli trafilem :D

hiba nie,

podcisnienie to UNDERPRESSURE

wieczny 29.11.2008 12:12

P to ciśnienie. W ten króciec się dmucha i słyszy "tyknięcie" membrany wciśniętej przez ciśnienie. Na pracującym silniku krótkie dmuchnięcia odbywają się pulsacyjnie, za każdym razem gdy słup gazów zasysany do silnika uderza o dopiero co zamknięte zawory ssące.

Na spodzie pompy masz odlane strzałeczki przy pozostałych króćcach. In i out. Podciśnienie bierzesz z miejsca zakręconego imbusem w dolocie - tam też mechanik podczepia wakuometry. Ja mam tam wkręcony króciec z TA, pod który był podpięty podciśnieniowy kranik.

Bangla, ale u mnie więcej pali. Motormaniak uważa, że to niemożliwe, bo jemu więcej nie paliła. U mnie czy to miasto, czy trasa było 7,4.

JareG 29.11.2008 12:20

Cytat:

Napisał podos (Post 33705)
hiba nie,
podcisnienie to UNDERPRESSURE

Trafilem myslac, ze to cos z napedem tejze pompy, jakis zug/dmuch czy co.. :D;)

podos 29.11.2008 14:35

no a reszte wujasnił ci wieczny, choć dos nieprzystępnie jak dla histeryka he he.

czyli tam, gdzie sie da dmuchnąć, a nie da pociągnąć, idzie siano z baku,
a tam, gdzie sie da pociągnąć, a nie da dmuchnać, idzie siano do gaznika.

i to nie było o seksie!

PS: w elektycznej jest tak samo.

JareG 29.11.2008 15:01

Cytat:

Napisał wieczny (Post 33706)
Bangla, ale u mnie więcej pali. Motormaniak uważa, że to niemożliwe, bo jemu więcej nie paliła. U mnie czy to miasto, czy trasa było 7,4.

No czytalem.
Moja rd04 z pompa elektryczna pali srednio 5,5 przy normalnej jezdzie (~100km/h) - tak wiec roznica spora, powiedzialbym nie do zaakceptowania :D

Zoltan 30.11.2008 10:41

Cytat:

Napisał JareG (Post 33719)
No czytalem.
Moja rd04 z pompa elektryczna pali srednio 5,5 przy normalnej jezdzie (~100km/h) - tak wiec roznica spora, powiedzialbym nie do zaakceptowania :D

ja mam mikuni podciśnieniową, czy ciśnieniową i pali przy ostrożnej mojej jeźdźie troszkę powyżej 5 l/100

JareG 30.11.2008 10:48

Cytat:

Napisał Zoltan (Post 33813)
ja mam mikuni podciśnieniową, czy ciśnieniową i pali przy ostrożnej mojej jeźdźie troszkę powyżej 5 l/100

No ale Ty masz rd07a - moja 7ka na fabrycznej pompie przy spokojnej jezdzie (~100km/h) pali ok. 4,5L
Tak wiec chyba jednak jest roznica w spalaniu na korzysc elektrycznej.

Zoltan 30.11.2008 11:02

hmmm, moim skromnym zdaniem jak nie założysz i nie popróbujesz obydwu na tym samym moto, to się nie przekonasz..sam jestem ciekawy wyników takiego porównania..

JareG 30.11.2008 11:04

Cytat:

Napisał Zoltan (Post 33817)
hmmm, moim skromnym zdaniem jak nie założysz i nie popróbujesz obydwu na tym samym moto, to się nie przekonasz..sam jestem ciekawy wyników takiego porównania..

Zgadza sie, na kazdym moto moze byc inaczej. W sumie roznica nie jest taka duza, ob. Wieczny chyba mial pecha z tym swoim spalaniem.. albo to przez inne niz fabryka sugeruje polozenie pompy :haha2:
Sprawdze na wiosne jak to bedzie u mnie :Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.