Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   napęd linki prędkościomoierza (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=259)

ROSA 03.05.2008 22:01

odnosnie tych pierscieni, jaki to ma wymiar i gdzie powinno byc. Gdzie kupie, w Hondzie
czy mozna podpasowac jakies ogolnodostepne pierscienie?

Stolek 05.05.2008 18:39

mam właśnie podobną sytuację co ROSA. juz 3 raz stanął mi licznik. wczesniej wymieniłem samą blaszkę (metalowe kółko z "łopatkami"), potem wymieniłem blaszkę i plastikowy tryb a teraz to juz chyba musze wymienic wsyztsko bo zatrzymał sie metalowy ślimak przez co kupione 400km wcześniej plastikowe kółko poszło zostało ścięte w drobiazgi.

podłączam sie do pytania ROSY o pierścienie... co to za podkładki dystansowe i gdzie one powinny byc bo ja takowych nie posiadam. ma ktoś moze fotke? ma to byc za tym plastikowym kołem?

i drugie pytanko: czy w RD04 jest taki sam ślimak co w DR07?

Andrzej_Gdynia 05.05.2008 18:59

Cieniutkie blaszane podkładki wrzucasz pod plastikowy tryb. W RD04 jest taki jak w RD07.
Jak kupisz linkę to dostaniesz blaszkę w kpl, (tak było w Larsonie)

dabal 05.05.2008 20:51

w servisie hondy te dwie cienkie podkładki kosztują coś ok. 8 zeta, ale jak ja brałem od nich tego plastikowego ślimaczka to akurat nie mieli na stanie:mur:

motormaniak 06.05.2008 11:41

Stołek- masz włączony filtr i nie mogę wysłać Ci odpowiedzi wiec pisze tu. Z rd03 nie pasi do rd04. pozdr

ROSA 06.05.2008 12:29

kupilem linke predkosc. ale nie dostalem w kaplecie podkladek, ide do Hondy

Stolek 21.07.2008 13:35

witam
pozwolcie ze odswieżę nieco wątek bo ten predkosciomierz doprowadza mnie z letka do biale goraczki.
wymienilem slimak bo poprzedni mi sie zaciął (czesc metalowa) i kupilem taki z Transalpa 650 (sprawdzilem w Hondzie - to sa te same czesci)
Slimak ma podkladki, dobre plastikowe kolo oraz zabierak. niby bylo ok (na poczatku) ale po przejechaniu moze 20 km wskazowka predkosciomierza zaczela drgać jak szalona z amplitudą od +5 do -5 km/h i czuje ze pojezdze tak troche i znowu sie cos rozje...
kwestia linki? smarowalem oliwą, sprawdzalem palcami i nic nie powinno sie zacinac.. hmm

mial ktos tak?

rambo 21.07.2008 14:30

wysunąc sie mogł pancerz od linki na dole przy wejsciu do tego czegos w czym jest ślimak. kombinerki i wsadzamy/wkrecamy, a jak nie to nie wiem

laska 21.07.2008 16:38

Rozjebie Ci się niedługo. Jak wyjechałem z AgroDisco biegało mi po +- 10km/h. 16km po Sochaczewie już nie działał :( Rozbierz i wyczyść dokładnie, bardzo dokładnie, ten aluminiowy świderek, jakkolwiek on się nazywa. Ja to zrobiłem, wymieniłem podkładki i plastik i działa już prawie 4tys. Poprzednio po wymianie wytrzymał 2,7tkm. Porażka ten napęd licznika :(
pozdr,
laska

dj.1 21.07.2008 19:06

Slimak pracuje poprawnie jak go sie czysci caly dzien :mur: i dopiero zaklada teflonowe trybko , starczy jedno ziarenko i znowu wam trybko zezere , co do podkladek to sie ich definitywnie nie wymienia sam pytalem w Hondzie one sluza tylko zeby trybo nie obracalo sie po korpusie alu , ja wymienilem teflon po 96.000km na nowy i do dzis leci ok (zrobilem 11.000km) Kolega Newrom mi to czyscil a wiec pytajcie go :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.