Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Wyjazd na Ukrainę (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2529)

Stachu 19.02.2009 14:22

Tylko uważaj na katamarany. Właśnie pod Iwano-Frankowskiem zaliczylem dzwona w kadeta, który wyjezdzajac z podporzadkowanej i zatrzymał się na środku skrzyżowania blokując całą szerokość drogi. Trasa Lwów - Iwano-Frankowsk pełna jest pozostawionych roztrzaskanych gratów. Sam w jeden dzień widziałem 3 kraksy. Nie wiem czy jest tam zawsze tak hardcorowo, czy tylko ja miałem pecha...

Poza tym Ukraina genialna. Wspaniali ludzie, piękny kraj. Polecam ostrożnym;-).

GAMBOR 22.02.2009 19:16

Generalnie to absolutnie słuszny kierunek, my ruszamy już 3 raz tym razem zachaczamy o bukowinę rumuńską mołdawia i potem karpaty po stronie ukraińskiej. Nie będę się rozpisywał bo wcześniej masz już sporo informacji, niemniej jednak jedna bardzo ważna uwaga. Okolice Lwowa, Krzemieńca i dalej Kamieniec do Kołomyji to drogi szutrowe, ale szutru na nich nie zobaczysz, to mieszanka gliny i piachu. Takie drogi nawet po małym deszczu bez kostki sa nieprzejezdne, jeżdzisz jak po lodzie sterowanie motocyklem nawet bez bagażu graniczy z cudem, pacaki na bank. Porada albo kostka albo suche dni inaczej cała przyjemność z jazdy pójdzie się jee.....My byliśmy na nowych Anakach i nic nie pomagały. I jeszcze jedno staraj się unikać tz. pseudo polaków w większości to drobne cwaniaczki, nic ci nie zrobią i nie zniszcza ale zawsze jakieś 20 hrywień wysępią. Baza noclegowa z roku na rok lepiej są miejsca które naprawdę szokuja standartem. Karpaty to nie ukraina, tak jak górole u nas czyli ciekawiej i ludzie fajniejsi.
No to szerokiej drogi

Gambor

curik 23.02.2009 07:17

Dzięki Panowie, dzięki - cały czas śledze Wasze opinie i wskazówki. dzięki

Dzieju 24.02.2009 21:13

też chętnie poczytam o tamtym kierunku, bo całkiem możliwe że zostanie obrany, może pod Odessę ewentualnie kółko w kierunku Rumunni , .....

DrSpławik 25.02.2009 10:12

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 45409)
też chętnie poczytam o tamtym kierunku, bo całkiem możliwe że zostanie obrany, może pod Odessę ewentualnie kółko w kierunku Rumunni , .....

Dzieju kierunek dobry tylko zwrot przeciwny czyli Rumunia, Mołdawia, Ukraina. I wykreśl Odessę bo nie znam żadnej pozytywnej opini o tym mieście. A i jak ruszysz na początku czerwca to spotkasz "Jeźdźcy Ruchanu Enduro Team" czyli Gambor, Spławik i Staszek. :dizzy:

Dzieju 25.02.2009 18:02

Cytat:

Napisał DrSpławik (Post 45461)
Dzieju kierunek dobry tylko zwrot przeciwny czyli Rumunia, Mołdawia, Ukraina. I wykreśl Odessę bo nie znam żadnej pozytywnej opini o tym mieście. A i jak ruszysz na początku czerwca to spotkasz "Jeźdźcy Ruchanu Enduro Team" czyli Gambor, Spławik i Staszek. :dizzy:

Na Odessę się nie upieram,absolutnie, tak tylko z grubsza myślałem.Może to jak z Nord Kapp, niby nic ciekawego a ludzie chcą zaliczyć.
A czemuż to kierunek odwrotny znaczy od Rumunni zacząć?
Co do spotkania to czemu nie, wszystko możliwe.

rrolek 25.02.2009 18:55

Witam

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 45539)
A czemuż to kierunek odwrotny znaczy od Rumunni zacząć?

Po prostu, jak ci wszystko opadnie to i tak zaliczysz całą traskę bo w kierunku domu będziesz jechał... ;)

Pozdr
rr

Kuba 25.02.2009 19:24

coś mi się wydaje, że będzie można się spotkać na tej Ukrainie całkiem pokaźną grupą! ;)

DrSpławik 26.02.2009 19:17

Dlaczego na poczatek Rumunia? Ależ to proste. Jak ruszysz pierwszego dnia to się napędzasz głodny jazdy i pierwszy zakręt wychodzi w okolicach Tokaju na tankowanie. A nie jest to zwykły wiraż bo na mojej mapie Europy to jazda w dół... A poważnie to na Ukrainie już kilka razy byłem a u Drakuli jeszcze nie czyli jak czasu nie styknie to będzie tylko szybki przejazd. End of off topic.
Proponuję bywalcom Ukrainy o wpisanie listy miejsc wartych odwiedzenia.
Niczym latarnia morska w Stilo lub Izydor tyłkiem zaświece przykładem i wpisuję:
kat. on:
1. Podhorce - zamek ( z drogi E40 na 9tym km za Oleskiem skrecamyw prawo na Zołoczew)
2. Ławra Poczajewska - ( droga P105 ok 20 km od Krzemieńca)

kat. off
1. podjazd pod Howerlę - ( z drogi P03 skręcamy w Kreminci na Vorochtę, Verchovyne a następnie w lewo do źródeł Prutu)
2. Kobylecka Poljana ( z drogi P03 w m. Rachiv skręcamy w kier. zach. , jazda przez połoniny do opory z opcją zjazdu do Vel. Byczkiv)
Szerokiej ;)
p.s. o Lwowie, Krzemieńcu, Kamieńcu Podolskim czy Chocimiu nie pisze bo to jazda obowiązkowa

Kuba 26.02.2009 19:19

Cytat:

Napisał DrSpławik (Post 45795)
Dlaczego na poczatek Rumunia? Ależ to proste. Jak ruszysz pierwszego dnia to się napędzasz głodny jazdy i pierwszy zakręt wychodzi w okolicach Tokaju na tankowanie. A nie jest to zwykły wiraż bo na mojej mapie Europy to jazda w dół... A poważnie to na Ukrainie już kilka razy byłem a u Drakuli jeszcze nie czyli jak czasu nie styknie to będzie tylko szybki przejazd. End of off topic.
Proponuję bywalcom Ukrainy o wpisanie listy miejsc wartych odwiedzenia.
Niczym latarnia morska w Stilo lub Izydor tyłkiem zaświece przykładem i wpisuję:
kat. on:
1. Podhorce - zamek ( z drogi E40 na 9tym km za Oleskiem skrecamyw prawo na Zołoczew)
2. Ławra Poczajewska - ( droga P105 ok 20 km od Krzemieńca)

kat. off
1. podjazd pod Howerlę - ( z drogi P03 skręcamy w Kreminci na Vorochtę, Verchovyne a następnie w lewo do źródeł Prutu)
2. Kobylecka Poljana ( z drogi P03 w m. Rachiv skręcamy w kier. zach. , jazda przez połoniny do opory z opcją zjazdu do Vel. Byczkiv)
Szerokiej ;)
p.s. o Lwowie, Krzemieńcu, Kamieńcu Podloskim czy Chocimiu nie pisze bo to jazda obowiązkowa


nie, nie! Piszcie o tym co obowiązkowe i o tym gdzie byliście dodatkowo. OFF i ON road! :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.