Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33958)

Tank 09.01.2019 16:44

Raczej upuszczenia nadmiaru.;)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

szarik 09.01.2019 20:52

Trochę się zawstydziłem tym co napisałem wcześniej , nie mam Nissina tylko siakiegoś Aisina :dizzy:... czy coś . Taki los dyletanta , tak czy siak temat mam już ogarnięty . Dzięki i miłego wieczoru:)

Lis 14.01.2019 13:59

Gdzie i jaki wyszedł koszt? - tak dla porównania.

szarik 14.01.2019 19:47

Cytat:

Napisał Lis+ (Post 619717)
Gdzie i jaki wyszedł koszt? - tak dla porównania.

W Wieluniu ( z postu Węgrzyna) , koszt 1000 zł . U mnie sporym kosztem jest sam olej , bo wchodzi do skrzyni 8 litrów + ok 3 litry "płukanki" + 0,5 litra "czyściciela" skrzyni. Jeszcze wymiany nie zrobiłem ale jestem umówiony na początek lutego. Napiszę jak skrzynia działa po wymianie (dla sceptyków):)

Lis 15.01.2019 00:50

Na pewno będzie poprawa. U mnie delikane szarpanie przy zmianie biegów po dynamicznej wymianie oleju zniknęło całkowicie. Teraz nie czekam na takie symptomy. Jestem umówiony na 6 lutego. Cena ma być nieco niższa - 850zł, ale zobaczymy ile oleju pójdzie ostatecznie.

matjas 15.01.2019 09:05

byłem ostatnio tydzień na śląsku w delegancji i z głupia frant widziałem denamiczną wymianę w ASB w Dąbrowie Górniczej. trza poguglać.

napisz Szarik jak wyszło po wymianie.

m

nicek27 15.01.2019 13:49

Ja ze swoim Wolvo miałem kupe. Kupiłem z zajechanym silnikiem. Pytałem kolesia czy skrzynie robić od razu to się zapierał że nie nieeee zajebista silnik nowy tylko trzeba. Przełożyłem silnik i po jeździe próbnej myślałem, że ten samochód podpale.:D Bałem sie, że półosie pourywa podczas zmiany biegów.
16 litrów oleju za 120euro, wymianę zrobiłem sam. Doszedł jeszcze magiczny dekielko-tłoczek w skrzyni za 2 dychy i wszystko wróciło do normy. Najwięcej dało płukanie skrzyni. Zamiast 2x po 2 litry dałem 3-3-2-2 na grubo.:dizzy: Dopiero na ostatnich 2 litrach zaczął olej lecieć czysty!

:)

Emsi 15.01.2019 19:08

Matjas jedna bardzo dobra firma od ASB jest w Sosnowcu, a druga... Mysłowice?... Mikołów?, coś jakoś tak. Niestety nazw zapomniałem.
Ja wymieniałem w VolvoTech w Chorzowie dynamicznie z płukanką i adaptacją na drodze (łącznie chyba 11-12L oliwy) za 850 zł bodajże, musiałbym na rachunek spojrzeć.

szarik 09.02.2019 18:26

5 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał matjas (Post 619862)
byłem ostatnio tydzień na śląsku w delegancji i z głupia frant widziałem denamiczną wymianę w ASB w Dąbrowie Górniczej. trza poguglać.

napisz Szarik jak wyszło po wymianie.

m

Mówisz i masz :) , wymiana zrobiona . Firma myślę że bez oporów godna polecenia , chłopy wiedzą co robią bez "napinki " po prostu robią i już , co nie jest taką oczywistą oczywistością w warsztatach , ale to tylko subiektywna obserwacja.
Cała operacja trwała 1.5 h ale w tym była jeszcze wymiana oleju w tylnym dyfrze i skrzynce rozdzielczej reduktora.

Koszt 1000 zł skrzynia + 150 zł dyfer + reduktor (ceny z olejami) , w cenie dynamicznej wymiany oleju w skrzyni 450 zł to cena usługi + 550 zł olej (w moim przypadku 10 litrów" Ravenol 4" , do skrzyni wchodzi 7.8 litra ale 10 litrów potrzeba do całej wymiany)

Wymiana oleju w dyfrze + rozdzielacz to moja fanaberia i jak pokazał kolor/stan spuszczonego oleju chyba nie była konieczna.

Wymiana oleju w skrzyni przy 119 000 km na pewno nie zaszkodziła , olej był już lekko brązowy i według mechanika który zajmuje się w tej firmie głównie automatami był jeszcze całkiem ok. Jednak sam dodał że z reguły wymiany które przeprowadza są już deko za póżno robione i tylko w niewielu przypadkach sama wymiana oleju pomaga , bo ludziska przyjeżdzają jak już skrzynia "kaszle".

Żeby było jasne , nie "umoralniam" , nie namawiam , chciałem wymiany , zrobiłem ją , ponieważ samochód zostaje z nami jeszcze parę lat, tak że, ten ,tego , luz :)

Teraz trochę fotek
Załącznik 86237
Po lewo w okienku olej zużyty , po prawej nowy .
Załącznik 86238
Tutaj dla odmiany po lewej nowy olej , a po prawej zużyty , widok z tyłu maszyny.
Załącznik 86239
Ustrojstwo w całej okazałości.
Załącznik 86240
Tutaj olej z tylnego dyfra , nie wiem czy to będzie widać ale olej naprawdę czysty , ponieważ te wszystkie pseudo 4x4 suv-y tylko startują z 4 "łap" , więc i nie ma kiedy się ten olej wypracować , że o skrzynce reduktora nie wspomnę :) Ostatnio śmiejąc się do żony stwierdziłem , że dobrze że dowaliło śniegu bo 4x4 się przydało (ja sharanem nie mogłem z domu wyjechać i czekałem aż zrobi koleiny dla mnie ;))
Załącznik 86241
I już na koniec to co "wylało" się ze skrzyni po wymianie.

Jeszcze raz wrócę do warsztatu w którym wymieniałem oleum , bardzo spodobało mi się podejście właściciela , który w katalogach wyszukał różne informacje dotyczące filtra oleju w skrzyni . Według jednych filtr łatwo wymienny , według drugich filtr w środku skrzyni i bez rozbiórki nie do wymiany (u mnie niestety druga opcja :() , ale chłop profilaktycznie miał filtr na "półce" , może drobiazg ale na mnie zrobił pozytywne wrażenie.
Warsztat normalny , nie żadna stacja kosmiczna ale wiedzą chłopy co robią .
Jeszce raz dzięki koledze Węgrzynowi za namiar :zdrufko: , również polecam.
SpaCar.eu, Wieluń , 512 576 555 . Jeśli uważacie że to niedozwolona reklama to "wyedytuję" , ale ja bez oporów polecam.
Uff , to tyle dobranoc :spac:

Lis 10.02.2019 00:44

Auto Multiserwis, Katowice, Grottgera. Profesjonalny.
W moim przypadku ostatecznie koszt wyniósł 700zł.
Więc jestem bardziej niż zadowolony ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.