Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Iran trip 2017 - start 12.05.2017. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29225)

chemik 11.05.2017 11:25

Cytat:

Napisał Emek (Post 530985)
Podpowiadaj, plan jest tylko zarysem.

Siedzę w pracy i nie mam dostępu do kompa domowego, gdzie mam wiele informacji spisanych, dlatego napiszę z pamięci:
1. Persepolis
Przereklamowane, ale warto zobaczyć. Jednakże kilkanaście km dalej leży miejsce, gdzie znajdują się 3 duże grobowce wykute w skale (i czwarty nieukończony). Coś jak Dolina Krółow w Egipcie, tylko na mniejszą skalę. Nie pamiętam nazwy miejsca, ale łatwo znajdziecie na miejscu.
Do grobowców się nie wchodzi, ogląda się je tylko z zewnątrz. Całe zwiedzanie zamkniesz w pół godziny. Ludzi znacznie mniej niż w Persepolis. Ładne zdjęcia wychodzą o zachodzie słońca (o wschodzie pewnie też).
2. Esfahan - warto zostać do wieczora aby poczuć klimat ma mostach.
3. Mauzoleum Chomeiniego - robi mega wrażenie. Łatwo się tam dostać z Teheranu.
4. Teheren - szkoda czasu.
5. Generalnie wszystkie mauzolea ichniejszych świętych mężów. Mi to się podobało najbardziej. Niesamowity klimat.
W większości mogłem robić zdjęcia po wcześniejszej dyskretnej i grzecznej prośbie do ochrony.
6. Jaskinia Ali Sadar - mnie rozczarowała. Totalna komercja dla turystów. Wstęp masakrycznie drogi od zeszłego roku (przewodniki podają nieprawdę) - jeśli dobrze pamiętam 750 tys.
W środku błyskające kolorowe lampki są główną atrakcją.
7. W połowie drogi między Dezful a Ahwaz jest miasteczko Shustar, a w nim ciekawe instalacje wodne na rzece. Młyny, przepusty, tamy itp. Taka średniowieczna inzynieria wodna.
8. Niedaleko od Shustar macie Chonga Zabil - największy ziggurat na świecie. Lezy pośrodku niczego, więc można fajnego offa do niego uskutecznić.
9. Jesli lubicie takie klimaty to warto podjechać nad słone jezioro zlokalizowane na północ od Kaszan. Zobaczycie jak Irańczycy produkują sól.
10. Bazary. Wszystkie jakie napotkacie.
11. Przydrożne parkingi o zachodzie słońca. Niesamowity klimat modlących się muzułmanów zwróconych w stronę Mekki.

Powodzenia.

Emek 11.05.2017 11:30

No i konkretnie. Dzięki. Na pewno skorzystamy. Ten Shustar i Choga Zanbil zdają się ciekawe.

chemik 11.05.2017 11:35

12. Wybrzeże Morza Kaspijskiego, koniecznie plaża w jakimś dużym kurocie. Niezły klimat wypoczywających Irańczyków i ciekawe zdjęcia (ośnieżone szczyty + morze).
Nie dajcie się naciagnąć na oglądanie "dżungli" - dla nich to "dżungla", a dla nas zwykły las. Im się w głowach nie mieści taka ilość i zagęszczenie drzew dlatego nazywają to "dżunglą". Podobne lasy bezproblemowo znajdziesz pod Poznaniem.

Pirania 11.05.2017 11:45

Powodzenia i czekam na już na relację! Coś czuję, że to będzie wypasiony wypad i oby taki był! ;) :Thumbs_Up:

Jak będzie opcja wifi wrzucajcie foty z drogi, zawsze to coś a MOC FAT BĘDZIE Z WAMI! ;)

wojtekk 11.05.2017 11:51

Jadę z Wami (czyli czytasię)! Powodzenia!!!

calgon 11.05.2017 12:27

Powodzenia i śledzimy!

sluza 11.05.2017 12:56

Życzę asertywności, ale raczej na gruzińskiej ziemi... :) nagrajcie tylko jak będziecie odmawiać toastów :)

Emek 11.05.2017 13:05

Gruzińską ziemię przelatujemy pędem więc nie będzie czasu na toasty.

chemik 11.05.2017 13:12

Cytat:

Napisał chemik (Post 530983)
Jednak gdyby coś się Wam zesrało na miejscu (czego absolutnie nie życzę) to piszcie - mam nieco kontaktów na miejscu, to postaram się pomóc.

Po przemyśleniu sprawy, jeden główny kontakt podam juz teraz. Obyście nie musieli z niego korzystać. Niech zostanie dla potomnych.
Człowiek nazywa się Mohamed, mieszka w Kaszan. Rozumie po polsku, trochę mówi w naszym języku. W 2016 był w Polsce 3 razy. Angielski bezproblemowo.
+357-22-00-72-64

ofca234 11.05.2017 14:13

chemik, spotkałem Mohameda na ulicy. A raczej on spotkał mnie. ;) Tobie też wykrzykiwał w połowie rozmowy jakieś polskie zdania? ;)

http://moto.elban.net/2015/08/25/kashan/

o jakim mówisz kurorcie na morzem? Bo jak ja byłem na wybrzeżu to aż mi się żal robiło, że tam jestem. pustki, zakazy, nudy.

Emek, ciśnijcie. Zazdroszczę Wam i trzymam kciuki, jedziecie do najfajniejszego kraju w jakim byłem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.