Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Norwegia 2017 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27709)

Miszel 20.10.2016 11:02

No nie? Chce się równocześnie: jechać, stać i podziwiać przyrodę, robić zdjęcia, kręcić filmiki.. I tak co kilka/kilkanaście minut. Człowiek w końcu głupieje, bo tak się nie da :D
Otrzeźwienie następuje przy płaceniu za cokolwiek....

Zdrówko,
Miszel

Pirania 20.10.2016 11:08

Norwegia już wpisana w plan urlopów na przyszły rok!

Dubel 20.10.2016 11:09

Cytat:

Napisał Miszel (Post 503121)
Ale to od Ciebie w przeciwną stronę i dokładnie na przeciwległym do Nordkappu krańcu Norwegii... Dasz radę w tak krótkim czasie?? Po drodze tyle piękna do zobaczenia, że ja-cież-p.....lę.
Dwa tygodnie to tylko liznąć - weź więcej urlopu.

Będę wypatrywać moto z blachami z PL - będę się szwendać w tym czasie gdzieś po północnym wybrzeżu, tyle że trochę na wschód od Nordkappu. Jakby co to, wożę ze sobą ekspres do kawy: próbowałeś jak smakuje na wodzie z górskiego potoku? :) :)

Zdrówko,
Miszel

Wiem gdzie to jest ;) jesli mial bym sie spotkac z kompanami na przyklad gdzies na dole w okolicach Kristinsand to czemu nie. Inna sprawa ze urlopu na bank bede mial minimum 4 tygodnie lecz trzeba go podzielic miedzy innymi na Woodstock :) 2 tygodnie to tak w przyblizeniu chce poswiecic na wloczege po fiordach. Zawsze plan mozna zmienic , na razie to propozycja do dyskusji.
Kawka zawsze mile widziana :)

Pozdro

barthelemi1 20.10.2016 11:09

Miazga! Niesamowicie to musi wyglądać na żywo...

Dubel 20.10.2016 11:16

Cytat:

Napisał Miszel (Post 503136)
No nie? Chce się równocześnie: jechać, stać i podziwiać przyrodę, robić zdjęcia, kręcić filmiki.. I tak co kilka/kilkanaście minut. Człowiek w końcu głupieje, bo tak się nie da :D

Miszel

:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:


Cytat:

Napisał Miszel (Post 503136)
Otrzeźwienie następuje przy płaceniu za cokolwiek....

Zdrówko,
Miszel

Jest pare sposobow by oszczedzic troche :) Karta na promy, zakupy w odpowiednich sklepach, tankowanie na odpowiednich stacjach itd.
Za 79nok mozna zjesc codziennie swiezo przygotowany obiad, karta na promy zaoszczedzi okolo 35-50% na bilety promowe. Biorac hytte na 4 (bo takie sa przewaznie z 3 lub 4 miejscami do spania) wychodzi taniej niz rozstawiac namioty ......

Pozdro

Rychu72 20.10.2016 11:23

Jakby ktoś jeszcze miał jakieś wątpliwości czy jechać ;)

https://goo.gl/photos/EH8aSjCEEsqgxzdv5

Niestety puszką, bo Afra tylko dwuosobowa.

Miszel 20.10.2016 11:40

Cytat:

Napisał dubel (Post 503140)
Jest pare sposobow by oszczedzic troche :) Karta na promy, zakupy w odpowiednich sklepach, tankowanie na odpowiednich stacjach itd.
Biorac hytte na 4 (bo takie sa przewaznie z 3 lub 4 miejscami do spania) wychodzi taniej niz rozstawiac namioty ......

O, o! - podpowiedz tutaj coś, proszę. Mnie wychodziło, że zakupy w Coop'ach są najtańsze, ale może są jakieś inne?
Co do stacji benzynowych, to na Północy problem jest taki, że często nie ma wyboru - trzeba tankować na tej która akurat szczęśliwie się nawinie, bo się nie dojedzie. Zdarzało mi się dolewać z kanistrów, albo odbijać z wymyślonej trasy ładny kawałek tylko po to żeby zatankować. Więc nie ma wyboru.

Zdrówko,
Miszel

PS. A do zdjęć Rycha z południa Norwegii można dorzucić książkę Ilony Wiśniewskiej "Hen" - to opowieści o ludziach z samej Północy. Jeździła po miejscach gdzie renifery dupami szczekają, a ludzie są inni... Czyta się to tak, że Afryka w garażu sama woła żeby tam jechać....

Emek 20.10.2016 11:48

Cytat:

Napisał dubel (Post 503140)
Biorac hytte na 4 (bo takie sa przewaznie z 3 lub 4 miejscami do spania) wychodzi taniej niz rozstawiac namioty ......

Dubel a w Norge nie można rozstawiać namiotów gdzie komu pasuje za free??
Jakoś mi się nie spina że coś może być taniej niż za darmo. :D
A na poważnie, podrzuć proszę jak to tam realnie wygląda w sensie biwakowanie na dziko?

krakus 20.10.2016 11:52

namiot możesz rozbić wszędzie, minimum 150m od zabudowań o ile dobrze mi wiadomo. W tym roku byłem na krótko w Norwegii i wiem że kiedyś tam wrócę. Widoki przepiękne. Wyjazd można zrobić w normalnych pieniądzach. Część jedzenia można zabrać ze sobą, nocleg za free. Paliwo droższe, widmo mandatu pozwala jeździć ekonomicznie :)

matjas 20.10.2016 11:57

Cytat:

Napisał dubel (Post 502995)
Jedno z miejsc które chciał bym odwiedzić. Lysefjord
Załącznik 66498

:dizzy:
problemem może być tylko, jak sądzę, aby obejrzeć to w takiej pogodzie! no ale takiej właśnie Wam życzę.

marzyłaby mi się taka podróż ale chyba nie dam rady się podpiąć niemniej jednak zapytam, czy wskazane przez Ciebie Dubel drogi są do zrobienia normalnym szosowym motocyklem, kierowanym przez nie do końca szosowego kierownika?? ??
kto wie kto wie... może jak spadnie deszcz $$
tymczasem będę śledził wątek z zainteresowaniem i kibicował :Thumbs_Up:

m


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.