Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Olej i jego poziom (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=24325)

Tomas_XRV 09.07.2015 12:26

Wszystkie centralki są równe? Widziałem Afrykę na centralce i dwa koła dotykały ziemi

marekmoto1 09.07.2015 12:29

Kurcze. Ludzie. Tak jak w instrukcji. Olej musi być zimny. Gorący ma większą objętość. Na równym podłożu, prosto, bez wkręcania bagneta. Przelanie szklanki lub niski poziom nie szkodzą. Oby bagnet nie był suchy. Lepiej ciut za dużo jak za mało.

NUROFEN 09.07.2015 12:49

dementuję własny post...chyba myślałem o aucie i tak z rozpedu...

moto na kołach , w pionie , korek oleju tylko wsadzony , nie wkręcamy.
Sorry za wcześniejszy post

Tomas_XRV 09.07.2015 12:57

:zdrufko:

zbys 09.07.2015 15:28

Najlepiej po "Belgijsku", czyli zalac olejem po korek, wtedy nie braknie :D
A po Belgijsku dlatego ze widziałem juz kilka afryk i trampków tak zalanych :vis:

WojtekBBI 09.07.2015 15:30

4 Załącznik(ów)
Tak se czytam i tak mysle moja ma tyl duzo wyzej bo ma amor od lc4 i kolo 18". Skoro juz na centralce wynik bedzie przeklamany to co sie dzieje u mnie?!?!
Pytanie nr 2 co sie dzieje z nadmiarem oleju?
Czy duzy nadmiar oleju moze miec jakis zly wplyw na silnik ?
Dla porownania zdj 2 i zdj 3 gdzie widac polozenie osi tylnego kola wzgledem dolnej plaszczyzny plyty u mnie i w orginale:dizzy:
Dodam ze jak sie usiadzie to tyl sie sporo opusci co widac na zdj 4:dizzy:

kjakub 09.07.2015 17:45

Cytat:

Napisał marekmoto1 (Post 439538)
Olej musi być zimny.

Nie zgodzę się: powinien być ciepły - w temperaturze pracy silnika.
Rozszerzalności temperaturowej podlega nie tylko olej, ale też i miska olejowa (karter). Pozostawienie nagrzanego silnika w spokoju na kilka minut przed pomiarem ma na celu umożliwienie spłynięcia oleju z głowic z powrotem do miski olejowej - na zimno, ze względu na większą lepkość olej nie będzie chciał tak łatwo spływać, przez co łatwiej o błąd. Zwłaszcza jak zimny olej po nagrzaniu zwiększy swoją objętość, to może przekroczyć maksymalny poziom zalecany.
Za duża ilość oleju może spowodować nadmierny wzrost ciśnienia w silniku, przez co przyczynia się do uszkodzenia uszczelniaczy. Zbyt mała objętość oleju może skutkować zasysaniem przez pompę powietrza w określonych sytuacjach (jazda pod górę, lub z góry), a więc znaczne pogorszenie smarowania.
Nie bez powodu są zaznaczone poziomy minimum i maksimum na bagnetach.
Sucha miska olejowa to już zupełnie inna historia.

fassi 09.07.2015 17:56

Jak sie ma malo oleju to na ostrych zakretach pompa zasysa powietrze ;)

Widmo80 09.07.2015 17:59

Kjakub- za duza ilośc oleju jest szkodliwa nie dlatego że wytważa sie wtedy wysokie ciśnienie .. to akurat byłoby na + dla silnika .Btw kilka cm wyżej nie zwiększy drastycznie ciśnienia. Wysoki poziom oleju, za wysoki jest szkodliwy , ponieważ wal korbowy spienia jego powierzchnie i olej miesza się z powietrzem ,, powstają w nim bomble powietrza które ssa pompa i podaje do smarowania .. O to chodzi

JarekAT 09.07.2015 18:21

Niezły burdel zrobiliście.
Piszecie brednie, później je dementujecie.
Może ktoś by wywalił ten temat w kosmos.
Temat takowy już istnieje, wystarczy troszkę chęci i czasu aby go przeczytać.
Robicie niepotrzebny śmietnik.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.