Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Afryka RALLY ADVENTURE !!! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5956)

Franz 10.03.2010 10:54

Dlatego chłopy dają przód do Afry od KTM 950/990 - wagowo zbliżona
W Trampku i Bmw 800 G/s mam od Ktm 640 Adwenczer 1998 zawiech extreme.Też waga porównywalna .
... i jak to pracuje . Miód malina i orzeszki :D

motormaniak 10.03.2010 10:56

Panowie - nie ma co gdybać. Kolega Kędzior jest lekki a zawiaz z YZ jest dosyć twardo zestrojony. Na rozpocżęcie i z powrotem zrobimy 1000 km zmiennym terenem i wszystkie niedoróbki/błędne założenia wyjdą jak na dłoni. Znam poprzednie konstrukcje Kędziora z ostatnich 15 lat i wierze że i ta będzie śmigać STRASZLIWIE......

ramires 10.03.2010 11:15

Darek, ale ten zawias w ciężkim moto bez przerobienia go nie ma prawa działać tak jak powinien relatywnie do YZ. Nie oszukasz konstrukcji, setów, same sprężyny to nie wszystko.

Sety są ustawione pod określone warunki - zestrojenie i tak na gotowo robi się pod jeźdzca i masę oraz zastosowanie a nie bierze się tego z palca.

Przydałoby się mimo wszystko zrobić polerkę lag od środka i pare innych zabiegów, aby ten zawias mógł pracować w ciężkim moto.

Konstrukcyjnie i tak jest to sporo lepsze niż zawias od LC8 - YZ akurat mają bardzo fajne zawiasy, ale to nie zmienia faktu, że trzeba mocno dopracować. Pojeździ i będzie wiadomo.
Najgorsze będzie narazie hamowanie przodem - bez zabiegów będzie nieźle nurkować - a to nie jest przyjemne. Mam założony drugi komplet zawieszenia już u mnie (też magnum 50) i są niemal nowe - pomimo tego, że są ustawione już na twardo, mam już listę rzeczy do wymiany łącznie ze sprężynami. Pod masę tego moto potrzebować będzie minimum 4,8 - 5,2 Nm/mm sprężyn a to tanie nie jest - ewentualnie progresy (przy tego typu zawiasach sprawdzi się).

Sety ustawia się też pod zastosowanie oraz gęstość oleju, wierz mi, że nasłuchałem się zawodowców i sam na sobie to przeszedłem i wiem, że to jest naprawdę sztuka ustawić dobrze zawieszenie.

Zawsze możesz podstawić moto np. do Sancheza (Kurowski) i zostawić koło 500-1000zł za pełną personalizację zawieszenia pod danego człowieka.

Franz 10.03.2010 12:59

Cytat:

Napisał ramires (Post 106147)
Zawsze możesz podstawić moto np. do Sancheza (Kurowski) i zostawić koło 500-1000zł za pełną personalizację zawieszenia pod danego człowieka.

Niestety Sanchez Senior ma w dupie takie przeróbki i kasa go za taką robotę nie interesuje.
Przed chwilą dzwoniłem.

ramires 10.03.2010 13:04

Bo Cię nie zna - on nie zajmuje się pospólstwem :haha2:

Kuba 10.03.2010 22:19

Cytat:

Napisał Franz (Post 106144)
Dlatego chłopy dają przód do Afry od KTM 950/990 - wagowo zbliżona
W Trampku i Bmw 800 G/s mam od Ktm 640 Adwenczer 1998 zawiech extreme.Też waga porównywalna .
... i jak to pracuje . Miód malina i orzeszki :D

mam extreme od adwenczera u siebie, zobaczymy jak to będzie działać :)

Kędzior 10.03.2010 22:31

w poniedziałek wysyłam owiewkę do skopiowania robie adapter do hebla i ruszam na poligon na testy kyaby

danek-dr 11.03.2010 09:59

Ramires, się z tobą zgodzę. Mozna by napisać encyklopedię w 10-ciu tomach co do robienia zawiasów. Ale to z punktu widzenia jazdy zawodniczej mx czy enduro. Oni jak by mogli to by kręcili ustawieniami w trakcie jazdy...
Jestem pewien że do jazdy turystycznej tą KyB-ę da się ustawić w xrv. Czułosć, progresja, brak dobić to będą plusy. Ma tak szeroką regulację (o ile jest sprawna) że na pewno da się ustawić coś sensownego. Skręcić na "kołki" też nie problem.
Bardziej bym się martwił zmianą geometri bajka. O ile w terenie spoko to szybsze przeloty na asfalcie mogą ukazać minusy tego przeszczepu. Ale jak chłopaki maja Wp-exteme to i ta Kyba da radę. Tak myślę.

motormaniak 16.03.2010 18:48

owiewka rally -odcinek 2
 
2 Załącznik(ów)
Kędzior coś tam zaczął w pijanym zwidzie, a teraz musi się męczyć..... Dziecinna zachcianka - przecież to takie łatwe ......a wyszło 2 tygodnie w garażu.
Jest to już forma ostateczna po szpachlowaniu i klejeniu- wzór. Z niej powstaną kopie.
Załącznik 10731
Załącznik 10732

Kuba 16.03.2010 20:44

Cytat:

Napisał motormaniak (Post 107381)
Kędzior coś tam zaczął w pijanym zwidzie, a teraz musi się męczyć..... Dziecinna zachcianka - przecież to takie łatwe ......a wyszło 2 tygodnie w garażu.
Jest to już forma ostateczna po szpachlowaniu i klejeniu- wzór. Z niej powstaną kopie.
Załącznik 10731
Załącznik 10732

pod zbiornik z trampka?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.