Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Kurtka i spodnie na zimniejsze dni - najlepiej skóra (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33135)

Melon 03.10.2018 19:06

Koledzy piszcie w jakich temperaturach jeżdzicie i jakie membrany macie.Bo nie którzy piszą głupoty.Wyjedzie przy 5stop. na przejażdżkę koło komina na 30 minut,jest mu ciepło bez membrany i ocieplenia!:dizzy:

Emek 03.10.2018 19:24

Cytat:

Napisał melon1968 (Post 603888)
Koledzy piszcie w jakich temperaturach jeżdzicie i jakie membrany macie.Bo nie którzy piszą głupoty.Wyjedzie przy 5stop. na przejażdżkę koło komina na 30 minut,jest mu ciepło bez membrany i ocieplenia!:dizzy:

Jak temperatura spada do 5 stopni i mniej to staram się nie jeździć bo opony słabo trzymają w takich warunkach i mogą być oblodzenia. Ale jak już trzeba albo mnie zew przyciśnie to bielizna z wełny na to ciepła bluza, na to polar na to membrana a na to kurtka. I tak z reguły spicnieję bo mi łapy i stopy zmarzną i nic tu nie dają grzane manetki czy gruba skarpeta. Na krótkim dystansie to i w kapciach i wiatrówce się obleci. W terenie zimą to wystarczy wełna, ciepła bluza a na to cienka kurtka bo człowiek się przy wysiłku zagrzeje. Moja kobita twierdzi,że mam zaburzoną termoregulację bo w 25 stopniach nad morzem muszę mieć bluzę a często też polar i czapkę ale każdy inaczej czuje chłód i znam takich co w kilku stopniach jadą w koszulce pod kurtką i twierdzą że im ciepło. To sprawa mocno indywidualna.

Melon 03.10.2018 19:36

Skóry przyzwoite robi Tarbor,z outlastem i innymi kosmicznymi technologiami.Ja mam od nich tylko kurtkę i sobie chwalę(8 lat).Z minusów to podszewka w kieszeniach puściła.Nie jestem zmarżluchem ale w ostatni łikend robiłem trasę 3h,temp.13,wiatr i powiem że goretex w spodniach jak cię mogę ale sympatex w kurtce to kiepsko.

tyran 03.10.2018 20:49

Jestem ciepłolubny. Temp. 2-10*C. 2 godziny z prędkością ok 100 km/h. Tankowanie, papierosek i dalej w drogę. Bielizna merino, skarpety dla alpinistów, polar, ocieplacze na kolana z demobilu; Rukka z podpinką (gore laminowany) i zimowe rękawice z gore.
Przetestowane kilkukrotnie na dłuższych trasach. Oczywiście grzanetki. W RD04 miałem mufki. To jest rewelacja! Niestety do Crosstourera nie znalazłem jeszcze mufek.
Przy wcześniejszych moto latałem w skórach. Nigdy więcej skóry!

matjas 03.10.2018 21:23

Jesli skóra to tylko z ałtlastem. Wogle to kolejnej kurtki bez tego gowna sobie nie wyobrażam.
Gacie z outlastem to byłaby leworucja dopiero...

Niestety z moich skromnych doświadczeń wynika ze jak już jest zimno kierownikowi fest to jest po ptokach ;) trza się zagrzać i to konkretnie a najlepiej nażreć i napić: core heating. Nie wiem jak to po polsku przełożyć.

Ogólnie to po przesiadce z cegły na mononcykl mniej obudowany okazało się ze trzeba się grubo ubierać, huczy, jest zimniej i oraz zaraz drugiego dnia ujebala mnie pszczoła w rękawiczce / nie mam jeszcze hądbarów /.

Zatem to jak bardzo jest zimno to jeszcze zależy na czym się pomyka.

M

bukowski 04.10.2018 07:02

Spodnie rukki z goretexem mam z 8 lat, kurtkę od dwóch. Górę wypinany. Pod spód plastik lub merynos i można jeździć od 0 do 30 stopni. Jak zimniej, to jak pisał Emek - ubrać da się bez problemu, ale pozostają ręce.

Sent from my G8441 using Tapatalk

Cezar3 04.10.2018 07:33

Dziś 6 st, spodnie i kurtka rukka z gore, pod spodem koszulka termo na łapkach heldy z gore.
Ok godziny jazdy, lekko mi końcówki palców dłoni zmarzły, poza tym ok. Grzanetki dopiero w planach, ale to i tak nic nie da...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.