Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Czy są tu kamperowcy? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44479)

Wegrzyn 21.06.2023 14:52

Stopa juz mam wlozony pas transportowy do kabiny. Ja sprzedalem przyczepe, bo tez nie chce za duzo na campingi jezdzic. Znudzilo mi sie stanie np tydzien w jednym miejscu, chociaz nie powiem, przy malutkich dzieciach, to jest mega sprawa taka Chorwacja, czy Wlochy gdzie na campingach sa baseny i place zabaw.

stopa-uć 21.06.2023 16:59

2 Załącznik(ów)
Grecja daje TAKIE możliwości spędzania urlopu na dziko.
Bez ludzi -co chwilę są takie miejsca gdzie można dojechać tak blisko wody--byleby się nie zakopać.
ZAWSZE LINKA HOLOWNICZA I SAPERKA ZE SOBĄ.
Woda na stacjach benzynowych za darmo.
POLECAM
Linii brzegowej prawie 15 000km

ciał

PS. widzę że jedno zdjęcie przewróciło się--czy ktoś może obrócić.?-proszę.

CzarnyEZG 21.06.2023 17:36

Stopa, przerażasz mnie.
W cywilizowanych krajach włam na kampera z ludźmi w środku??

To ja sobie chyba wolę ostrzeżenia o minach w BiH i krótkie dni na północy.

Adagiio 21.06.2023 20:42

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 820908)
Stopa, przerażasz mnie.
W cywilizowanych krajach włam na kampera z ludźmi w środku??

To ja sobie chyba wolę ostrzeżenia o minach w BiH i krótkie dni na północy.

Kolego cywilizacja, kultura, poszanowanie skończyła się w krajach południowych około 2000 roku. Jak zaczęli wpuszczać byle kogo i przyzwalać im na zbójnictwo. Mojemu koledze w tamtym tygodniu zajebali wszystko co było w kampie, psikli mu gazu do środka, stał na parkingu pod szkołą w małym miasteczku nad Gardą. Miał ogromne szczęście ze ich na koniec nie zgwałcili, pogadaj z kierowcami co jeżdżą transportem na południe, na monitorowanych parkingach dzieją się rzeczy o których nie masz nawet pojęcia.

stopa-uć 22.06.2023 10:40

1 Załącznik(ów)
Są podobno czujniki czadu-(mam) i gazu usypiającego(nie mam)
Zastanawiam się nad zakupem, ale jeszcze nie sprawdzałem gdzie można kupić.

ciał


ps. UWAGA--pojawiają się też piękne ale niebezpieczne meduzy wielkości kapelusza (widać na przewróconym zdjęciu w poprzednim wpisie)

Mhv 22.06.2023 11:07

Jak czytam, co się dzieje w IT to łapię się za głowę.
Mnie też, już kilka ładnych lat temu obrobili auto niedaleko Romy..kilka dni w tym kraju plus reakcja na całą sprawę tzw. wymiaru sprawiedliwości i ambasady PL skutecznie mnie wyleczyły z kolejnych wizyt tam na własną rękę.
Trzeba ten kraj traktować jak dziki..tylko zorganizowane wyjazdy np. z przewodnikiem i dodatkowym ubezpieczeniem, pilnowanie kasy i doku. Lub wyjazd z lokalesem.
Na szczęście jest wiele innych pięknych miejsc, gdzie można wypocząć na spokojnie w pięknych okolicznościach przyrody.

CzarnyCzarownik 22.06.2023 11:25

Co do czujników gazu usypiającego to czytałem opinie że to bujda. Argumenty które pamiętam:

1) Jakby faktycznie działało to firmy transportowe zakładałyby to we wszystkich autach floty. Podobno u tirowców czujnik usypiacza nie istnieje, takie cudo istnieje tylko na grupach kempingowych.

2) Jak usypiają u lekarza to jest od tego osoba która daje dawkę, nadzoruje pacjenta. Jakby tak wpuszczali gaz na oko do kabiny to powinny być głośne przypadki o śmierciach turystów.

3) Te rabunki na cichacza to po prostu cichy wlamywacz połączone ze zmęczeniem po trasie, rozluźnieniem wakacyjnym, wieczornym alkoholem.

Ale w tym prawdy - nie wiem.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Wegrzyn 22.06.2023 11:33

To samo slyszalem, ze nie ma mozliwosci uzycia gazu w ten sposob ze wzgledu rowzniez na rozmiar wnetrza kampera. Najczesciej sa to genialni wlamywacze cisi jak ninja. Czujnik gazu bede montowal, bo mam ogrzewanie i ciepla wode na gaz, ale zadnych czujnikow od gazu usypiajacego nie mam zamiaru. Koledzy z ciezarowek mowia, ze nie ma to najmniejszego sensu. Z opowiadan wiem, ze bezpieczniej jest ostatnio w Albanii, Rumunii niz Francji, Hiszpanii czy Wloszech. Na dobrego zlodzieja nie ma zadnych zabezpieczen.

stopa-uć 22.06.2023 12:12

Ok. W takim razie zapominam o czujniku gazu.
Najwyżej w Białym Brzegu będzie relacja jak mnie gwałcili.
Ale stary jestem i brzydki, to mam większą szansę przeżyć.
A o moim synu i tym cichym włamie pisałem żebyście wiedzieli że takie rzeczy się zdarzają,
jednak daleki jestem od straszenia i jak pojadę , to znowu będę spał na zadupiu.
W miejscach gdzie są turyści --są złodzieje , im bardziej dziko tym mniejsza szansa
spotkania złodzieja-bandyty.
Jeżdżę już długo , nigdy nie miałem problemów, WAM też życzę wspaniałych urlopów.

ciał


ps.może WAS rozweseli::dlaczego bokserzy przed głowną walką nie uprawiają seksu.? ?
bo się nie lubią

Mirmil 22.06.2023 13:44

Cytat:

Napisał jorge (Post 820858)
Mirek ja pierdziu - to dom na kółkach :D Ile takie cudo?

Obecnie muszę podjąć wyzwanie - robić na brygadówce L4H3 czy kupić gotowca.

Jorge
Wypożycz cos na kamperwanie i zwykła alkowe i pojedź na wakacje , porównaj, wybierz

Z mojego doświadczenia posiadanie kampera na 1 lub 2 wyjazdy w roku jest bez sensu
Kamper nie sprawi, że będziesz więcej jezdził
Posiadanie własnego kampera jest droższe niz wypożyczenie
Wyjazd kamperem jest droższy niz wczasy all inclusive
Jazda kamperem męczy .

U nas, z dwójką dzieci 2 i 5 lat, na 20-25 dni w roku się nie sprawdza
Dlatego wracam do busa, który wszędzie wjedzie i w którym.mozna spać. Plus kilka dodatków ułatwiających biwakowania. Woda , lodówka, szafki,platforma, stolik, kuchenka.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.