Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Fotowoltaika - ktoś jest na bieżąco? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34142)

walther_white 30.01.2019 18:08

Jeśli ktoś ogarnia prądy to może sobie off-grida postawić, ale to już droga zabawa. Kilka akumulatorów z meleksa i można wieczorami też zasilać dom. Jest kilka interesujących filmików na YT na temat plusów i minusów tych rozwiązań. Od opłat stałych się nie ucieknie i co najważniejsze nie da się zarobić na tym.
Swoją drogą instalacja tego fotowoltaiczna, offgrid i auto elektryczne.... może kiedyś to będzie opłacalne

wojtekk 30.01.2019 18:33

Cytat:

Napisał Ludwik Perney (Post 622406)
Chory kraj uczciwych jak Kaczyński polityków


Zostawmy proszę takie wycieczki poza naszym.forum. Wracając do tematu ...

Ludwik Perney 30.01.2019 18:39

Już nie bądź taki do wyzygu poprawny. To nie tvp

robertG7 30.01.2019 18:53

Cytat:

Napisał Ludwik Perney (Post 622423)
Już nie bądź taki do wyzygu poprawny. To nie tvp

Ani TVN i Wybiórcza
Wracając do tematu to ma ktoś FV dłużej niż kilka miesięcy i może swoimi doświadczeniami się podzielić?

wojtekk 30.01.2019 19:37

Cytat:

Napisał Ludwik Perney (Post 622423)
Już nie bądź taki do wyzygu poprawny. To nie tvp

Cytat:

Napisał robertG7 (Post 622425)
Ani TVN i Wybiórcza



Ludwiku (i inni potencjalni politykierzy).

Pisaliśmy już nie raz, że nie ruszamy polityki na forum. Kropka. Dlaczego? Różnimy się w tym zakresie i zupełnie nie musimy się zgadzać. Ba! Nie musimy sobie tego pisać na ogólnym. Przypominam, że to forum motocyklowe. Jeżeli ktoś chce dyskutować o polityce to niech idzie gdzie indziej. I nie chodzi o rzyganie, a porządek na forum. Ma nie być gównoburz. Jeżeli ktoś chce - poza forum. Ktoś mimo to będzie ciągnął takie teksty - polecą bany. Dotarło?

Ludwik Perney 30.01.2019 19:53

A czy widzisz tu gownoburzę? Poza Twoim wpisem jej nie widzę. Podsumowalem jedynie w sposób merytoryczny i metaforyczny coś co odnosi się do meritum dyskusji. Więc już nie bądź taki ministrant, dotarło?

wojtekk 30.01.2019 20:12

Może jeszcze krócej, bo może zbyt rozbudowany post: za politykę ban (nawet jeżeli subiektywnie ktoś uważa, że politycznie merytorycznie pisze ).

tyran 30.01.2019 20:13

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 622437)
Ludwiku (i inni potencjalni politykierzy).

Pisaliśmy już nie raz, że nie ruszamy polityki na forum. Kropka. Ktoś mimo to będzie ciągnął takie teksty - polecą bany. Dotarło?

Każdy ma jakieś preferencje polityczne. Zostawmy to poza forum!
Dość podziałów w społeczństwie! Tu łączy nas zamiłowanie do motocykli i podróży. Poza tym, nie chcę nabrać niechcęci do kogoś, kogo mogę spotkać na drodze i zamiast fajnie pogadać, udzielić pomocy, bądź o nią poprosić, dowiem się że jestem brunatny, czerwony, zielony czy tęczowy i radość z podróży zniknie na kolejnych 100 km.

Polityka jest ważna w momencie wrzucania głosu do urny wyborczej. W stosunkach międzyludzkich może czasami bardzo zaszkodzić.

Co do FV, to temat ciekawy i będę go śledził. Zainteresowanie moje wynika z przyczyn czysto ekonomicznych. Mam chałupę 200m2 z PC P/P i wszystko na prąd. W największe mrozy myśli o FV powracają ze zdwojoną siłą. ;)
Patrząc na politykę dywersyfikacji źródeł prądu w UE, raczej pójdzie w kierunku ułatwiania prywatnym inwestorom.
Technika ogniw fotowoltaicznych też idzie do przodu i w obliczu fiaska wiatraków w obszarach mniej wietrznych; nie będzie dla niej konkurencji.

Ludwik Perney 30.01.2019 20:15

Wojtek, Nie spamuj tu, chopie.

Z pozytywów dotyczących fotowoltaiki: wreszcie firmy deklarują dłuższe gwarancje. Wcześniej jak liczyłem, wychodziło, ze po prostu zapłacę z góry rachunek za 15 lat z gwarancją na 5 :)

Z negatywów, te firmy nie stawiają na realną korzyść dla klienta, tylko marketing i haselka dla nierozgarnietych.

Jutro mam spotkanie z przedstawicielami jednej firmy, ciekawy jestem oferty. Podzielę się refleksjami

lukasz_vip 30.01.2019 21:00

Marketing to wiadomo, że na to trzeba uważać.
Ja tematowi zaczynam się przyglądać bo jest ciekawy ale jeszcze nie tak dobry, abym się skusił. Jakby cena była o 50% mniejsza to byłoby warto.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.