Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Motocykl Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=177)
-   -   XR650R RALLY dual na sterydach (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31463)

Franz 14.03.2018 11:40

Erw zamawiał części do xr w impex.jp
Pisał że wyszło taniej niż w partizili
Podpytaj

Dymkaaa 14.03.2018 11:49

Dzięki, wiem o tym, pisałem z nim.
Fakt wyszło taniej ale do 150eu, a pewnie różnice są niewielkie i jedna rzecz tu jest drożej tu, taniej, sprawdzę.
Mam cylek, uszczelki tłok, łańcuszek, zawory będą z PL, korba musi być chyba z proxa, oryginału nie da się kupić osobno.
Reszta czyli łożyska na zmiane PL/USA, stage 1 prawdopodobnie odkupię od erw chyba, że się nie dogadamy to pójdzie z partzilli. Transport z us będę miał za free, więc to też robi jakąś tam różnice.

Erw 14.03.2018 12:06

Mnie się z Impex'a opłacało. To co chciałem wyszło mnie taniej z wysyłką VATem niż sam zakup na partzilli. Ale tak jak Dymkaaa pisze nie wszystko jest tam najtańsze. Trzeba sprawdzać poszczególne części bo np cylinder w Impex 610 dolcy a na Partzilli 360.

strobus1 14.03.2018 13:01

Polecam Holendrów - okazyjnie dilują :)
https://www.goparts.nl/onderdelen.as...ronderdelen&D=
Czas realizacji ok 2 tyg.

Dymkaaa 14.03.2018 20:56

Bedzie generalka:
- nowy cylinder tłok
-korba 99% prox chyba że ktoś poleca inna
-zawory vesrah(OEM)
-lancuszek OEM
-wszystkie uszczelki OEM
-wszystkie łożyska (pompy, walka,skrzyni, walu)
-stage 1 hot cam nie wymaga ale będzie
Jak na razie bez walka i cylindra wychodzi coś pod 2700 ale będzie mniej za sprawą Japonii i może trochę Polski generalnie, zasada zero zamienników, prócz walka.
Nie wliczylem w cenę cylindra oraz walka.

Franz 15.03.2018 03:28

A dlaczego wałek nie oryginał?
Bo gorszy? Z ciekawości pytam

Dymkaaa 15.03.2018 06:23

Z ciekawości chce zmienic
Zobaczyć czy naprawdę zmienia tyle ile piszą
Tu jest dość mocno rozbudowany airbox i wydech co sprawia że ta świnia wkręca się dużo dużo lepiej od innych i to na oryginalnym gaźniku. Więc jeśli uda się z mikuni i stage 1 może być ciekawiej :)
Tłoka hrc nie dam bo chcą za niego chore pieniądze a sam kit istnieje tylko w jednym miejscu za 1k dolców, osobno prawie nic się nie da kupić.. a innym nie ufam po tym co widziałem po us forach :)
Mój oryginalny wałek jest ok

Chyba, że ktoś odradza takie ingerencje, to się wstrzymam :D

Lucky Luke 15.03.2018 10:12

Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem ten motocykl na Szuter Party.
Strasznie mi się podobała.
DO tej pory , żałuję , że nie kupiłem gdy była okazja.
Coś mi sie wydaje, że teraz już długo takiej okazji nie będzie.
Dbaj i nie nie niszcz bo to unikat, wydaje mi sie , że trafiła w dobre ręce.
Błagam pomaluj ją na biało czerwono , to nie ktm.

Dymkaaa 15.03.2018 10:36

Heh, biało czerwono w sumie jest, tylko z dużym dodatkiem pomarańczy, właśnie malowanie jest świetne bo podkreśla tak jakby sylwetke i dość mocno wysmukla ten motocykl, ktoś go bardzo dobrze zaprojektował. Linia odcięcia od czachy do tylnego błotnika, następne odcięcie pod czasza.
Jedynie przedni błotnik to wszystko psuje, taka łopata :D
Jeśli jesteś dobry w grafice, możesz coś przedstawić a się zastanowie ;)

Nie da się nie niszczyć, jak się takim sprzętem jeździ, choć wszystkie gleby jakie nim licze to takie parkingowe w lesie, ciężko sie na nim podeprzeć.. stąd też połamane handbary. To samo jak miałem już zapiętą 4 dałem w gaz i obcieło wentyl, obróciło wyrzuciło z siodła a moto w pizdu.. :D

Ogółem nie podoba mi się mocowanie mostka kierownicy, już raz została mi w rękach, na szczęście prędkość była na tyle mała, że się udało :D

Co się zniszczy to się odnowi, spokojnie :)

Prince 15.03.2018 11:01

Racja że srebrne malowanie było słabe. Ale czy są jakies focie jak to wygladało gdy było orlenowskie? Bo biało-czerwone orlenowe malowanie mogłoby być ekstra. Repsolowe do mnie nie trafia na tym motocyklu, chociaż ogólnie lubię.

Dymkaaa opisałbyś sposób na elektrykę w tym motocyklu. U mnie wjechał ten akcesoryjny stator i spalił moduł , jara żarówki i w ogóle jest do kitu. Od pół roku jeżdżę na module z regulacją od kimco :D ale wolałbym wrócić do ori.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.