Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Ołtarz z OSB (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45038)

matjas 23.10.2023 14:08

mój próg zawsze chętny na Twą Stopę

:D

Rafał_RD 27.10.2023 08:47

Cytat:

Napisał RAVkopytko (Post 833621)
GieeS w Khaki ? :D

Jaki RAAL tej zieleni jeśli można? Szukam czegoś na Samuraja i ten kolor jest bardzo blisko moich preferencji.

matjas 27.10.2023 10:11

Rafał - malowałem te elementy, wstyd przyznać, dobre 5 czy 6 lat temu. WYDAJE MI SIĘ, że to jest najzwyklejsze 6003.
Ramię telelevera mi się obiło w międzyczasie i w ucho weszła korozja - muszę to pomalować jeszcze raz to ustalę z moim zaprzyjaźnionym lakiernikiem co to za kolor. Gdyby było inaczej - napiszę Ci.

Proszek jest ch..wy pod tym względem - nie ma dobrego zabezpieczenia antykorozyjnego pod spodem i jak się coś obije to ciągnie ruda pod lakierem. Nie mam dobrych warunków do malowania ale pracuję nad tym. Chciałbym skończyć z malowaniem proszkowym - już mnie to wkurwia i uważam, że jest mało profesjonalne.

Kazmir 27.10.2023 10:34

Cytat:

Napisał matjas (Post 834381)
Proszek jest ch..wy pod tym względem - nie ma dobrego zabezpieczenia antykorozyjnego pod spodem i jak się coś obije to ciągnie ruda pod lakierem. Nie mam dobrych warunków do malowania ale pracuję nad tym. Chciałbym skończyć z malowaniem proszkowym - już mnie to wkurwia i uważam, że jest mało profesjonalne.

Całkowicie się z tobą zgadzam! Jest zdradliwe, bo wszystko błyszczy a płatami odchodzi.

Rafał_RD 27.10.2023 10:59

Cytat:

Napisał matjas (Post 834381)
Rafał - malowałem te elementy, wstyd przyznać, dobre 5 czy 6 lat temu. WYDAJE MI SIĘ, że to jest najzwyklejsze 6003.
Ramię telelevera mi się obiło w międzyczasie i w ucho weszła korozja - muszę to pomalować jeszcze raz to ustalę z moim zaprzyjaźnionym lakiernikiem co to za kolor. Gdyby było inaczej - napiszę Ci.

Proszek jest ch..wy pod tym względem - nie ma dobrego zabezpieczenia antykorozyjnego pod spodem i jak się coś obije to ciągnie ruda pod lakierem. Nie mam dobrych warunków do malowania ale pracuję nad tym. Chciałbym skończyć z malowaniem proszkowym - już mnie to wkurwia i uważam, że jest mało profesjonalne.

Będę wdzięczny za info, gdyby się okazało że to coś innego.
A co do projektu..5 czy 6 lat to nie tak długo, znam jegomościa ( jest tu na forum) co rok lub dwa temu świętował 20 rocznicę odbudowy garbusa:D, tak że ten...u Ciebie to luuzik:D

matjas 27.10.2023 12:03

z tym projektem /wkrótce otworzę odpowiedni wątek/ to było tak, że sprzedałem to wszystko kolesiowi co położył to na półkach i tak czekało od 2015 aż po to przyjadę :D
no i mam to znowu u siebie. jeszcze czegoś takiego nie grałem :D

mój 200EXC rozebrany został w 2009 - w zasadzie czeka już tylko na złożenie ale nie mam motywacji.

Melon 27.10.2023 14:34

Cytat:

Napisał matjas (Post 834381)
Rafał - malowałem te elementy, wstyd przyznać, dobre 5 czy 6 lat temu. WYDAJE MI SIĘ, że to jest najzwyklejsze 6003.
Ramię telelevera mi się obiło w międzyczasie i w ucho weszła korozja - muszę to pomalować jeszcze raz to ustalę z moim zaprzyjaźnionym lakiernikiem co to za kolor. Gdyby było inaczej - napiszę Ci.

Proszek jest ch..wy pod tym względem - nie ma dobrego zabezpieczenia antykorozyjnego pod spodem i jak się coś obije to ciągnie ruda pod lakierem. Nie mam dobrych warunków do malowania ale pracuję nad tym. Chciałbym skończyć z malowaniem proszkowym - już mnie to wkurwia i uważam, że jest mało profesjonalne.

Nie wiem jak po tamtej stronie Wisły malują ale malują choojowo. Moto , czy coś w ciężarówkach[ np. felgi] pomalowane proszkowo z podkładem i nic nie rdzewieje, oczywiście kolo wcześniej piaskuje .

stopa-uć 27.10.2023 19:03

Piaskowanie,
a dodatkowo można najpierw oddać do pocynkowania,
potem podkład i lakier proszek.
ciał

matjas 27.10.2023 19:06

To może muszę przeprowadzić rozmowę z moim lakiernikiem, imo dobrym fachowcem.
Ale Kazmir tez ma takie samo doświadczenie jak i ja. Ale może on z tej hooyowej strony Wisły właśnie :)
Zwłaszcza aluminium się dobrze cynkuje :) przed malowaniem.

Melon 27.10.2023 19:33

Z tym cynowaniem i malowanie proszkiem to może być zgryz, koleżka pogiętego gmola cyną naprawiał i ta cyna popłynęła w piecu. Może tutaj u mnie lepsze farby dają, nie wiem ? Miałem seta alu pomalowanego proszkiem i po latach [wyglądał jak świeżo pomalowany] chciałem zmienić kolor, kolo tego seta 40min. piaskował, a najlepiej to chemią zrobić. Dekle alu możesz walnąć na kolor- polerowane aluminium gdzie w rzeczywistości tak to wygląda po malowaniu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.