Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Honda CRF1100 - 2020?? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34219)

Emek 26.03.2020 08:59

Cytat:

Napisał GregoryS (Post 673897)
No zdecydowanie brak doswiadczenia w wywrotkach, ale szybko podjalem cwiczenia pratyczne ! Pierwszy paciak byl juz 2 dni po odbiorze nowej afryki :P

No to słabo. Ja wyebauem jak tylko z fury zdjęli i na kołach postawili po dostawie :D.
Mało gramotna ta Afra. Potem już było lepiej.

MrWaski 26.03.2020 12:55

Cytat:

Napisał radiolog (Post 673860)
Ugięcie jest kilka mm, nawet nie zbliżają się do plastików.

Miałem na myśli odkształcenie trwałe. Na krzywej Hooka ten poziomy zygzaczek... ;) Dlatego gmol winien być ciut słabszy wytrzymałościowo od ramy.

radiolog 26.03.2020 18:35

Cytat:

Napisał MrWaski (Post 673948)
Miałem na myśli odkształcenie trwałe. Na krzywej Hooka ten poziomy zygzaczek... ;) Dlatego gmol winien być ciut słabszy wytrzymałościowo od ramy.

No ja piszę o trwałym odkształceniu o parę mm, w stosunku do tego co bylo nowe

nabrU 26.03.2020 21:52

Ciutkę nowej CRF1100 w Honda Adventure Centre:


greenman 27.03.2020 09:42

Co do Apple Carplay to trafiłem na takie badanie, co prawda pod kątem samochodów nie motocykli. Wychodzi na to że lepiej jechać upalonym niż macać podczas jazdy ekranik dotykowy. Nie jeździjcie pod wpływem i nie bawcie się bajerami!
https://www.imore.com/study-says-usi...-more-cannabis

Czy Africa w jakiś sposób ogranicza funkcje tabletu podczas jazdy? Albo wymusza sterowanie tylko przełącznikami?

44FG 27.03.2020 15:31

Wymusza sterowanie przyciskami

Africa Tigg 04.04.2020 20:16

Koledzy przetłumaczcie w kilku zdaniach to porównanie:
https://www.youtube.com/watch?v=XkJdri84-n0

...może ciśnienie zejdzie jak zmienimy temat na motocykle.

Majster 05.04.2020 00:17

O Afryce nic nowego nie powiedział, wszystko jest na forum. Tiger poprawiony względem poprzedniego modelu. Bardzo dobry tablet i intuicyjna obsługa. Poprawki wpłynęły na plus jeśli chcesz uprawiać offroad - ciut lepiej się sprawdzi niż Honda. Podsumowując, trzeba mieć oba w garażu :haha2:

Prywatnie uważam, że Tiger jest świetny i biorąc pod uwagę cenę to barszo uczciwa oferta. Powinien się sprzedawać fest... tylko ten wirus teraz.

matjas 05.04.2020 02:01

Offroad w Europie za pare lat to będzie jak czarny śnieg. Całe to parcie na off i motocykle WYPRAWOWE to nic innego jak dojenie jeleni.
Jak wirusowi pójdzie zgodnie z założeniami to segment endoru i adwenture zajmie honda z crf250 i inne duperelki na które do tej pory patrzono co najmniej z pobłażliwością.

M

44FG 05.04.2020 06:02

Cytat:

Napisał matjas (Post 675731)
Offroad w Europie za pare lat to będzie jak czarny śnieg. Całe to parcie na off i motocykle WYPRAWOWE to nic innego jak dojenie jeleni.

M

Oczywiście, że tak. Ja patrzę na ten segment adv dokładnie tak samo jak na SUV-y w kontekście aut. Jest na to moda. Wygodne to, przyjemnie, wysoko się jedzie. Można zapakować trochę gratów. Społeczeństwo się starzeje, coraz nas więcej w wieku 40+ a wtedy już dzieci na głowie, zobowiązania itp nie wspominając o formie fizycznej, która wyklucza jeżdżenie na sportach (ten segment całkowicie wymiera). Przesiadamy sie na Adv. Niektórzy nawet z planem bliższych lub dalszych podróży. W praktyce, większość tych ciężkich enduro albo gania po asfalcie, albo wokół komina tak samo jak SUV-y, które nigdy nie zapuszczają się w teren.

Ale czy coś w tym złego? Krzywda się komuś od tego dzieje? Niech każdy robi na co ma ochotę dopóki innym nie przeszkadza. Że niby gość kupuje sobie GS-a na pełnym wypasie za 110 tysięcy, zakłada kufry i gania tym po mieście od kawiarni do kawiarni popijając grzanki z humusem na chlebie bezglutenowym latte na mleku bez laktozy? No i co z tego, że nigdy nie pojedzie 'w Pamir'?

Myślę, że to nie jest wielkie 'parcie na off' w sensie praktycznym a po prostu moda. Ludzie dorośli i nie chcą być utożsamiani z bracią pędzącą po mieście na kole na swoich przeszlifowanych z każdej strony, połamanych sportach. A z drugiej strony chcą realizować jakieś tam swoje marzenie związane z motocyklem. Kupują adv, bo może ładniej wyglądają Cafe Racer-y ale na Mazury kijowo się nimi jedzie bez szyby i możliwości zapakowania czegokolwiek. Nawet jeśli jedynym ich celem jest szpanowanie pod kawiarniami to i tak nikomu od tego krzywda się nie dzieje.

Sam w pełni świadomie uległem tej modzie. Od lat myślałem o takim motocyklu, gdyż mam bliskich znajomych, którzy jeżdżą w dalekie podróże. Zawsze podobały mi się te opowieści i 'grały' z tym co bym chciał zrobić. Mam wciąż plan podróżowania bliżej i dalej z pełną świadomością gdzie takim klocem można się pchać a gdzie nie bardzo, a co z tego wyjdzie - zobaczymy.

I właśnie ze względu na powyższą modę i sposób używania motocykli adv (w większości bynajmniej nie do celów dalekich podróży) u każdego producenta mamy 'dużego adv' z pojemnością >1000 napakowanego systemami i dość drogiego i 'małego adv' - mniejszą, prostszą wersję tego dużego dla chcących spełnić te same marzenia mniejszym budżetem. I najpewniej doczekamy się 'małej Afryki' dużo prędzej niż prawdziwego, lekkiego wyprawowca klasy 500... Po co opracowywać coś na nowo dla 10000 ludzi jeśli można podobnym kosztem opracować coś dla kilku milionów?

W kwestii koronawirusa nie wypowiadam się - wciąż uważam, że gówno wiemy jak będzie. A CRF250 chętnie bym kupił aby latać po krzakach :)

CzarnyCzarownik 05.04.2020 08:35

Nowa Honda Africa Twin 125 :D A na poważnie to szkoda, że nie ma to 250 pojemności aby na trasie dało się jechać kapkę szybciej :)


Emek 05.04.2020 12:05

W końcu się Hondzie udało coś zajefajnego.

Ocet 05.04.2020 12:58

Dojechała moja wymarzona Africa. Kilka godzin spędzonych w garażu i udało mi się ustawić wszystko jak chce, poznać obsługę przycisków i tabletu. Jednej rzeczy nie umiem albo za głupi jestem żeby rozkminić.
Mianowicie. Po sparowaniu telefonu z motocyklem, za każdym razem kiedy przekręcę zapłon po połączeniu moto z telefonem automatycznie uruchamia się odtwarzacz muzyki w telefonie. Wchodzę w ustawienia bluetooth i wyłączam opcje connect music. Sprawa załatwiona. Tyle że po kolejnym odpaleniu moto sytuacja się powtarza. Poprzednie ustawienie nie zostaje zapamiętane.. To tak ma być, za każdym razem trza wyłączyć opcję muzy? Dziwne.. Ktokolwiek wie cokolwiek na ten temat? Ave motur!

Majster 05.04.2020 13:06

Smartfon - w ustawieniach obsługi BT lub odtwarzacza muzyki jest opcja, że po połączeniu BT automatycznie włącza się tryb samochodowy (u mnie Spotify) i z automatu odpala muzę. Tak mam ustawione pod transmiter BT w samochodzie i tak samo uruchamia się w moto.
P. S. Wymarzoną pogodę masz do kompletu :)

Ocet 05.04.2020 13:24

Aaa, czyli jedyna opcja to wyłączyć sterowanie muzyki przez bluetooth w telefonie. Nie ma opcji w moto że muzyka mimo że wszystko jest połączone ze sobą nie startuje z automatu, i trzeba wcisnąć play w odtwarzaczu na ekranie moto. Trochę słabo. Bo jeśli w czasie jazdy masz ochotę włączyć jednak muzę to trzeba grzebać w ustawieniach aplikacji w telefonie. Kto by jednak słuchał muzy skoro wydech gra całkiem przyjemnie.. ��
PS. Pogody na moto zbytnio nie mam bo w Irlandii pada dzisiaj.. Ave motur.

Majster 05.04.2020 13:37

W moto nie ma opcji. Mam interkom Nolana i jeśli używam połączenia z motocyklem przez BT to po przekręceniu stacyjki, gdy odpali się muza, mogę zrobić pauzę przyciskiem interkomu. Zrobić to samo za pomocą obsługi w moto to ... sam już wiesz.
Życzę poprawy pogody. Ave.

nabrU 05.04.2020 13:51

Cytat:

Napisał Majster (Post 675780)
Życzę poprawy pogody. Ave.

Reczej końca epidemii bo Ocet ma lockdown na motór w IE, no chyba że... (i lista poniżej):

https://www.gov.ie/en/publication/cf...eave-your-home

Majster 05.04.2020 13:56

No to do pracy może się karnie, poza tym chyba zostaje mu jeździć po pokoju? :mur:

Ocet 05.04.2020 13:57

Do pracy co dzień śmigam 15 km w jedną stronę.. Niby nic a w tych czasach to zawsze coś.. List od pracodawcy mam :)

44FG 05.04.2020 14:52

Cytat:

Napisał Emek (Post 675766)
W końcu się Hondzie udało coś zajefajnego.

A ta nowa Monkey nie jest fajna? Jeździł ktoś na tym?

Emek 05.04.2020 16:10

Nie jeździłem ale tych sprzętów nie da się porównać. Monkey to małe goowno na 12 calowych kołach a ta CT to już 17 cali co pozwala nie siedzieć jak na psie i normalną jazdę w terenie.

44FG 05.04.2020 16:19

Cytat:

Napisał Emek (Post 675800)
ale tych sprzętów nie da się porównać.

W kategorii enduro z pewnością, ale w kategorii 'fajne/niefajne' może można 😉

Ocet 06.04.2020 10:01

Jakieś propozycje na temat kneepadów do CRF1100 AS? Nie ma za wiele opcji. R&G , original Honda,chińczyki.. w Rubbatech jeszcze nie mają..

Emek 06.04.2020 10:19

Co to są kneepady?

consigliero 06.04.2020 10:35

Myślę że takie coś co chroni zbiornik na wysokości kolan

CzarnyCzarownik 06.04.2020 10:52

Kawałek folii ochronnej 3M z allegro dociętej nożyczkami?
Czy koniecznie trzeba kupić kawałek folii ochronnej 3M w sklepie z akcesoriami motocyklowymi firmy Tourtech? :D


--------

Poprawka, nie folia ochronna a taśma/folia antypoślizgowa lub "anti-slip" w nazwie.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

44FG 06.04.2020 10:53

Mam te hondowskie. Bardzo fajne są. Dosyć grube, duże i miękkie. 238 PLN minus rabaty. Jestem zadowolony. Przy hamowaniu dużo lepiej trzymasz się motocykla niż bez tego. Daje większą pewność prowadzenia i swobodę rąk. Przynajmniej mnie.

Emek 06.04.2020 11:58

Folia od 3M niestety jest śliska i na baniak się nadaje jako ochrona przed porysowaniem a nie do trzymania go kolanami.

tadzik 06.04.2020 13:17

Cienki neopren na taśmie dwustronnej. Rozwiązanie budżetowe.

radiolog 06.04.2020 14:42

Cytat:

Napisał tadzik (Post 675909)
Cienki neopren na taśmie dwustronnej. Rozwiązanie budżetowe.


Łapie tylko kurz i brud
Zdecydowanie guma, ale z płaskimi wypustkami, nie mikrobaranek

44FG 06.04.2020 15:50

Motocykl za przeszlo 80 tysi to chyba można zaryzykować te 2 stówy na tankpady...

Ocet 06.04.2020 17:21

44FG tak właśnie też myślę.. Trza zadbać żeby potem się nie biczować za grzech zaniechania ;)

44FG 06.04.2020 18:35

Tak jak pisałem - jestem z nich bardzo zadowolony zarówno z jakości wykonania, przy hamowaniu a także jak stoję - łatwiej się trzyma motocykl nogami. Uważam, że warto.

Grzechu2012 07.04.2020 19:47

nie wiem czy jest do nowej ale polecam osobiście:
TechSpec Gripster Tank Grips

cheniek 11.04.2020 22:23

Dzisiaj były wielkanocne porządki. Jako że ciagle mam Helgę w garażu to zrobiłem małą sesję z CRF1100. Udało mi się też kawałek miedzą przejechać na obydwu i różnica w prowadzeniu na szybkim przelocie po wertepach wcale nie jest taka oczywista (czym jestem trochę zaskoczony). Na miękkim pewnie AT będzie lepsza ...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a0cb35f118.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...1fb074233b.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...1fbed37873.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...3984bdc33e.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a77ee12e08.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...35c1f04987.jpg

Emek 11.04.2020 22:29

Ale ten giełes jest brzydki. Jak gruba baba na krótkich nóżkach.😜

myku 11.04.2020 23:00

Wybralbym GSA bez dwoch zdan,tylko juz tego 1250 HP

Lolex 11.04.2020 23:06

Cytat:

Napisał Emek (Post 676841)
Ale ten giełes jest brzydki. Jak gruba baba na krótkich nóżkach.😜

I tak też się go ujeżdża... jak taką właśnie babę :D

JarekO 11.04.2020 23:37

Cytat:

Napisał cheniek (Post 676838)
Dzisiaj były wielkanocne porządki. Jako że ciagle mam Helgę w garażu to zrobiłem małą sesję z CRF1100. Udało mi się też kawałek miedzą przejechać na obydwu i różnica w prowadzeniu na szybkim przelocie po wertepach wcale nie jest taka oczywista (czym jestem trochę zaskoczony). Na miękkim pewnie AT będzie lepsza ...

Na miękkim pewnie tak. Ale cała reszta.... Ciekawe.

Emek i Lolex - chyba wam się fora pomyliły. Tu jest wątek o motocyklach.

GregoryS 11.04.2020 23:48

Giees przysadzisty, afra 2 pary oczu - tez urodziwa nie jest. Pozostaje kosmiczna "szprycha" od yamahy ! :P

Lolex 12.04.2020 00:08

Cytat:

Napisał JarekO (Post 676855)
Emek i Lolex - chyba wam się fora pomyliły. Tu jest wątek o motocyklach.

To ten sam rodzaj pasji :D
Mało to razy pisali tutaj, że motocykl jest jak kobieta...? :p

bukowski 12.04.2020 00:59

Helga, jak Helga. Zitzen, Arsch und Sauerkrautsuppe.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

44FG 12.04.2020 11:32

A mnie oba się podobają. Kompletnie inne style, ale każdy ma swój charakter i z daleka widać co jedzie. Nie czuję tego charakteru np w dużej Tenerze czy V-Stromie. Choć ten nowy a'la DR Big nie powiem, wyglądem się odróżnia.

Cheniu, co Ty tam za kanapę wrzuciłeś do Afryki?

Majster 12.04.2020 12:22

Obydwa motocykle są charakterystyczne i są świetne. Do kompletu brakuje nowego Tigera. Ale jak wiadomo wszystko kwestia gustu i indywidualnych upodobań.

P. S. Jakbyście nie zauważyli to pogoda nam sprzyja, tylko z rozwagą bo ZOMO znów na ulicach.
Lewa UP.

cheniek 12.04.2020 13:10

Honda CRF1100 - 2020??
 
Cytat:

Napisał 44FG (Post 676892)
Cheniu, co Ty tam za kanapę wrzuciłeś do Afryki?

To akcesoryjna podwyższana kanapa kierowcy (niestety tylko w kolorze czarnym) - nogi jakieś za długie mi urosły a w standardzie CRF1100 ma strasznie nisko siedzenie.

44FG 12.04.2020 13:15

Kumam. Ja kombinowałem jak będzie mi bardziej pasować ustawienie zwykłej czy niżej czy wyżej - zdecydowanie wolę wyżej. Ale jakby się chcieć schować za szybą przy autostradowych prędkościach to jak się ustawi niżej i szyba do góry to jest cisza i spokój.

tomeks 16.04.2020 08:08

Heniek, cześć, mam prośbę.
Skoro dysponujesz tymi dwoma zacnymi motocyklami napisz jakieś porównania szczegółowe. Czym więcej tym lepiej :)
Takie informacje od osoby, która posiada te dwa modele i użytkuje je na co dzień będą bezcenne...

Ocet 18.04.2020 16:44

Pytanie o halogeny. Mam oryginały, zastanawia mnie sterowanie nimi. Czy jedyną opcją żeby je włączyć i wyłączyć jest użycie przycisku fn na prawej manetce, przeklikanie się przez głośność, manetki grzane, auto światła żeby dojść do opcji halogeny i później na lewej manetce przełącznik fn góra dół żeby je włączyć wyłączyć? Nie ma innej opcji? Jakiegoś skrótu, zapisania halogenów na przycisku ulubione (gwiazdka).. Jeśli nie to trochę słabo, jeśli tak to poproszę o instrukcje bo może to ja nie ogarniam..

44FG 18.04.2020 17:11

No nie przesadzaj. (Fn) manetki->auto światła->halogeny->przycisk wyboru. 4 kliknięcia to chyba nie dramat ;) Włączasz je co chwilę i wyłączasz? Jakby był dodatkowy przycisk to dopiero ludzie by gadali, że honda zrobiła specjalny przycisk mimo, że jest ich milion.

Pod ulubione (gwiazdka) podepniesz albo HSTC, albo Wheelie Control, tryb jazdy lub G. Nic więcej.

Cezar3 18.04.2020 17:25

Jednak wolę "starą" afrę, cztery kliknięcia, żeby włączyć lub wyłączyć halogeny...
😁

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.