Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Lejdis (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=45)
-   -   GARAŻ ZDOMINOWANYCH - Lejdis i Honda Dominator NX250 - krótki romans czy związek na dłużej? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6370)

megi 16.04.2012 23:52

cześć,

można w pewien sposób uprościć sprawe i połączyć przyjemne z pożytecznym, robiąc sobie mały stelaż na sakwy, i wtedy gumeole nie potrzebne, bo jak chłopak upada to opiera na stelażach jak na gumolach.
Sprawdzony wzór stelaży vel gumoli znajduje się w oryginale u Barabry von Rudej

pozdrosy
Megi

rambo 16.04.2012 23:59

Gumole gumolami, ale co z namusami :D:D:D:D:D:D:D:D

intr 17.04.2012 10:52

1 Załącznik(ów)
Pytanie o testy opony Yuanxing (kostka z 15 strony tego tematu)... Info o oponie było, ale testy końcowe nie ukazały się do dzisiaj ;) Może coś wiadomo w temacie ? Sam wspominałem wtedy o mitasie c01, więc mogę dodać coś od siebie. Producent zaleca felgę 2,15, ale to zakres 1,8,...,2,5 felg, na który opona pasuje, więc można stosować bez obaw. Z pełnym załadunkiem ok 200 kg i masie motocykla 150 kg wytrzymała 3000 tyś km. Da się na niej jeździć po asfalcie, z odpowiednią dozą ostrożności. Jej szerokość to ok 10,5 cm i na feldze 2,5 prezentuje się następująco:

kiub 17.04.2012 11:20

Testy chińszczyzny wypadły pomyślnie.
Na feldze leży jak ulał, ciąg w terenie jest wyraźnie lepszy, chociaż w lepkim błocie potrafią się szybko zapchać, ale w piachu ciągną ok. Tylko moc dominka nie pozwala na wykorzystanie tego w pełni.
O dziwo na asfalcie nawet dosyć dobrze trzymają.
Jeśli chodzi o trwałość to tragedii nie ma, schodzi w średnim tempie.
Kostki nie odleciały :D

intr 17.04.2012 14:26

Dzięki! :) Ważne, że się nie dezintegruje. Wrażenia z jazdy sprawą subiektywną ;) Kupię zatem i wytestuje u siebie. Mam trochę mocniejszy wehikuł, ale przez szesnastkę na tyle jestem niestety tak samo mocno ograniczony.

Zdrowia!

ps: mitas również dojechał do domu w całości. Kostki mi nie odpadały.

szynszyll 19.04.2012 12:22

baska pojechala do maroka na zestawie e09/c-01. planowana dlugosc wycieczki okolo 5 tys km - mysle ze po takiej trasie bedzie mozna cos madrego powiedziec o tych 'bucikach' dla malego nx.

Dona 19.04.2012 22:14

Myślę że spokojnie da radę, nie pamiętam ile na nim tyś zrobiłam ale było ich nie mało :)
Pamiętam jednak że różnica między zwykłą oponą a kostką była tak duża że zastanawiałam się czy to na pewno mój motor hih bo jakoś łatwiej się go prowadziło w piachu ....

szynszyll 07.05.2012 13:20

po przejechaniu okolo 4500 km - marokanski teren/asfalt e09 i c01 sa zuzyte w 30-40%. nx jest leciutki a w/w opony maja spora nosnosc ( c01 do 236 kg) i pewnie dzieki temu tak delikatnie 'zeszly'. zadna z kostek nie oderwala sie od opony. o wrazenia z jazdy pytac Barbre.

ruda 07.05.2012 14:33

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 237807)
po przejechaniu okolo 4500 km - marokanski teren/asfalt e09 i c01 sa zuzyte w 30-40%. nx jest leciutki a w/w opony maja spora nosnosc ( c01 do 236 kg) i pewnie dzieki temu tak delikatnie 'zeszly'. zadna z kostek nie oderwala sie od opony. o wrazenia z jazdy pytac Barbre.



Tył oszacowałabym na jakieś 50-60% zużycia.
Oponki radziły sobie i na szutrze i piachu i w błocie chociaż tego błota za wiele nie było (ale może przetestuję w ten weekend na IZIm jak się pogoda nie zmieni)
Radziły sobie również na asfalcie a jazda małym Dominkiem 120km/h w deszczu nie przyprawiała o zawał :)
Jak się skończą to zamawiam taki sam zestaw :)
Pozdrawiam

megi 07.05.2012 23:45

Cytat:

Napisał rambo (Post 234452)
Gumole gumolami, ale co z namusami :D:D:D:D:D:D:D:D

NAMUSY są produkowane wyłącznie do Śnieżynek :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.